10 березня 2021 11:44 , Олексій Ладика
deputaty-kramatorskogo-gorsoveta

Депутати Краматорської міськради звернулися до СБУ, прокуратури та поліції через дії "Донецькоблгазу"

Обранці просять притягнути посадовців підприємства до відповідальності

Депутати Краматорської міської ради звернулися до керівництва Головного управління СБУ у Донецькій області, Краматорської місцевої прокуратури та Краматорського районного управління поліції щодо правомірності дій "Донецькоблгазу", який минулого тижня відключив від газопостачання вісім котелень теплопостачальника у Краматорську.

Депутати просять правоохоронців дати правову оцінку посадовцям "Донецькоблгазу" та притягнути їх до відповідальності.

Вибухотехніки

З будівлі евакуювали 280 людей, але виклик виявився хибним

"Незаконне відключення подачі газу в зазначені котельні унеможливило своєчасне та якісне надання послуг з теплопостачання населенню, що є неприпустимим в зимовий період в умовах зниженої температури атмосферного повітря та таким, що порушує конституційні права громадян України", - йдеться у зверненні.

Обранці вважають, що своїми діями підприємство порушило приписи рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2" та постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 ліцензіатам, що здійснюють діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг.

Ці документи передбачають, що на період дії карантину необхідно призупинити винесення попереджень, здійснення відключень, застосування інших санкцій по відношенню до побутових споживачів.

"Хоча зазначені приписи мораторію і розповсюджуються на побутових споживачів, проте відключення від подачі газу теплопостачаючої організації безумовно унеможливлює надання послуг останнім, що в свою чергу призводить до порушення наданих державою гарантій споживачам комунальних послуг", - заявляють депутати.

Окрім того, на думку обранців, "Донецькоблгаз" порушив Меморандум між Кабінетом Міністрів України, НКРЕКП, "Нафтогазом України" і мерами українських міст про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання.

Ці домовленоті мали забезпечити стале проходження опалювального сезону 2020-2021 та підготовку до наступного. Меморандум визначав, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його побутовим споживачам упродовж усього опалювального періоду 2020-2021 років. Для цих підприємств була передбачена відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло. 

"Вважаємо такі дії особливо цинічними через вчинення їх в період пандемії респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2", - зауважують депутати. 

6 березня мешканці десятків будинків у Соцмісті, на Новому Світі, у мікрорайоні "Лазурний", на Красноторці та Старому місті у Краматорську залишилися без теплопостачання. Без опалення також опинилися деякі школи, дитячі садочки та адміністративні будівлі.

Причина - "Донецькоблгаз" відключив газопостачання "Донецьктеплокомуненерго", до складу якого входить "Краматорськміжрайтепломережа" (КМРТМ). Причина - теплопостачальник винен "Нафтогазу України" 1,5 млрд грн.

Міський голова Олександр Гончаренко на позачерговій сесії 10 березня, на якому депутати ухвалили звернення, сказав, що "Донецькоблгаз" минулих вихідних відключив від газопостачання вісім котелень із 12 КМРТМ. Інші чотири депутати не дали відключити.

Цей теплопостачальник забезпечує опаленням понад 200 житлових будинків, школи, дитячі садочки та адміністративні будівлі. 

Ввечері того ж дня керівництво Донецької ОДА, прем'єр-міністр Денис Шмигаль та міністр розвитку регіонів Олексій Чернишов досягли домовленостей щодо ситуації, що склалася. Відключення котелень від газопостачання припинилося і до сотень домівок на Донеччині, у тому числі у Краматорську, повернулося опалення.

Загалом по Донецькій області "Донецькоблгаз" відключив від газу 59 котелень "Донецьктеплокомуненерго". За фактом відключення котелень зареєстровані 82 кримінальних провадження за ст. 356 КК України та кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК.

Інші статті на цю тему

heatcat

Орієнтовно опалювальний сезон в області розпочнеться 1 листопада

Gascover

Роз’яснення стосуються як ВПО та біженців, так само і тих, хто залишається у місті

Gascover

«Донецькоблгаз» пояснив, з чим це пов’язано

коментарі