
Депутати відхилили дві петиції про перенесення велосмуг по Дружби та Мудрого
Депутати Краматорської міської ради відхилили дві петиції, які стосувалися велосмуг на вулицях Дружби та Ярослава Мудрого.
Петиція, яку подав Борис Ткаченко, пропонувала демаркувати велосмуги і, у разі необхідності, організувати рух на цих вулицях у три полоси. Друга петиція авторства Олени Ткаченко пропонувала перемістити велосмуги на пішохідні тротуари поза межами дорожнього полотна.
В обох випадках депутати назвали пропозиції недоцільними "у зв’язку з тим, що у проєктах організації дорожнього руху, розроблених згідно ДБН В.2.3-5:2018 "Вулиці та дороги населених пунктів", на вул. Ярослава Мудрого та вул. Дружби передбачено облаштування велосмуг саме на проїзних частинах вулиць.
Нагадаємо, поява велосмуг на вулицях Дружби і Ярослава Мудрого викликала запеклі суперечки між противниками та прибічниками цього нововведення.

Як активісти педалюють розвиток інфраструктури у Краматорську
Краматорськ – не надто дружнє для велосипедистів місто.
Деякі містяни налаштовані категорично проти велосмуг на цих вулицях. На сайті місцевих петицій Краматорська загалом були розміщені чотири петиції проти велосмуг. Противники кажуть, що велосмуги значно скоротили ширину дорожньої частини. Що, в свою чергу, викликало перевантаження автотрафіку на цих вулицях, особливо в годину пік.
Вони також вважають звичайну розмітку досить небезпечною для всіх учасників руху: велосмуги нічим не захищені від автівок. І це може стати причиною частих ДТП, адже, за словами деяких автоводіїв, велосипедисти не завжди знають та дотримуються правил дорожнього руху.
Прихильники, навпаки, зраділи появі велосмуг і вважають це значним кроком у розвитку велоінфраструктури міста. Вони вважають, що з часом автомобільний трафік з зазначених вулиць розподілиться по інших, адже водії самі будуть обирати інші маршрути, щоб не потрапити у затор. Вони називають причиною незадоволень опонентів небажання перелаштовуватися під зміни, яке згодом мине, просто потрібен час, щоб всі звикли до нововведень.
Такої ж думки і представники влади, і комунальних підприємств міста.
Міський голова Олександр Гончаренко вважає цей досвід задовільним, і зазначив, що це лише перший крок у розвитку велосипедної інфраструктури у Краматорську. Наступного року у місті планують створити велосипедно-пішохідні зони, які будуть пролягати по колишніх трамвайних коліях і з'єднають Станкобуд, Новий Світ, Старе місто, Ясногірку і Біленьке.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.