Важливо :: Гроші :: 24 грудня 2020 21:04 , Олексій Ладика
deputaty-kramatorskogo-gorsoveta

Депутати затвердили бюджет Краматорська-2021: що він передбачає

Через "коронакризу" міська влада не може спрогнозувати, як він буде виконуватись

Депутати Краматорської міської ради затвердили бюджет міста на 2021-й рік.

Згідно з документа, доходи бюджету Краматорська визначені у сумі 1 млрд 617 млн 123 тис. грн (1,588 млрд грн - доходи загального фонду, 28,1 млн грн - доходи спеціального фонду). 

Видатки - на таку ж суму (1,385 млрд грн - видатки загального фонду, 231,2 млн грн - видатки спеціального фонду). 

Профіцит за загальним фондом - 203 млн 45 тис. грн. Дефіцит за спеціальним фондом - на таку ж суму, його планується покрити за рахунок коштів, переданих із загального фонду.

"На жаль, ми не маємо можливості на даний момент повністю розуміти, як буде цей бюджет виконуватись - криза продовжується. Тому я пропоную проголосувати за цей бюджет як за проєкт бюджету на 21-й рік, і остаточно його затвердити у січні 21-го року", - сказав перед голосуванням депутат від "ОПЗЖ" Геннадій Суков, голова комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування, бюджету, фінансів, зовнішньоекономічної діяльності.

Доходи і видатки

Більша частина доходів міського бюджету-2021 – це податкові надходження (планується зібрати майже 1,253 млрд грн). Кошти також будуть залучатися за рахунок адміністративних зборів та платежів, надання адміністративних послуг, орендної плати за користування майном, продажу землі і так далі. 

Місто також отримає субвенції з державного, обласного та інших місцевих бюджетів.

Що стосується видатків, то 82% від загального фонду складають захищені статті (зарплати бюджетникам, купівля медикаментів та перев'язувальних матеріалів, оплата комунальних послуг та енергоносіїв, обслуговування місцевого боргу тощо).

На будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт об'єктів інфраструктури заплановано 170,7 млн грн з бюджету розвитку (потрібно понад 495 млн грн). 

Так, на капітальний ремонт будинків житлового фонду загалом заплановано 14 млн грн, на капітальний ремонт ліфтів - 5 млн грн. Окремо на капітальний ремонт 14-го будинку по вул. В. Стуса планують виділити 5,408 млн грн.

7,2 млн грн планується витратити на капітальний ремонт дитячої лікарні, 13,7 млн грн - на будівництво спеціалізованого спортивного залу "Колізей". 2,3 млн грн планують витратити на встановлення світлофорів на двох перехрестях - вул. Хабаровська-Мостова та Олекси Тихого-Південна.

Детальніше про те, куди депутати планують спрямувати кошти бюджету розвитку, читайте в одній з наших наступних публікацій.

Цьогорічний бюджет недовиконаний

Цьогорічний бюджет Краматорська не виконано на суму 41,5 млн грн - це пов'язують із кризою, викликаною пандемією коронавірусу. 

"Це було боляче, але ми витримали цей удар. Цього року частина витрат була скорочена, але усі зобов’язання відносно захищених статей бюджету було виконано - це зарплатня, енергоносії. Ми скоротили ті планові призначення з видатків, які ми могли скоротити", – сказав міський голова Олександр Гончаренко, відповідаючи на питання Kramatorsk Post.

Він також зазначив, що міська влада працює над збільшенням дохідної частини бюджету. Місто планує залучити додаткові надходження від податку на доходи з фізичних осіб у сумі 100-150 млн грн: низка підприємств планує змінити місце реєстрації, отже почне сплачувати податки до місцевого бюджету.

Інші статті на цю тему

stadion-avangard

Исполком горсовета предварительно одобрил решение по покупке крупных объектов недвижимости в городскую собственность, теперь слово за депутатами

polyakova-3

До цєї суми не входять гонорари для зірок, тому що за це платили не з міського бюджету

budget-mista

Міська рада затвердила сьогодні головний фінансовий документ міста на наступний рік

коментарі