Важливо :: Життя громади :: 27 жовтня 2021 12:22 , Олексій Ладика
poliklinika-na-vasilya-stusa

Депутати завершили об'єднання Центрів первинної медичної допомоги у Краматорську

Що зміниться у першу чергу

У Краматорську завершився процес об'єднання двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Депутати на сесії 27 жовтня ухвалили два відповідних рішення. 

Першим рішенням обранці внесли зміни і затвердили статут комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1". Другим рішенням затвердили акт передачі цінностей та активів Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 до його правонаступника - Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Процес об'єднання двох установ розпочався ще у квітні. Тоді депутати вирішили ліквідувати Центр допомоги №2 (колишня поліклініка на Василя Стуса) шляхом приєднання до Центру №1 (колишня поліклініка на Станкобуді). Була створена комісія, до складу якої увійшли головні лікарі та головні бухгалтери цих установ - вони повинні були ліквідувати медзаклади відповідно до чинного законодавства.

Чому Центри вирішили об'єднати 

Міський голова Олександр Гончаренко у квітні зазначив, що рішенням про об'єднання Центрів первинної допомоги місто заощадить 11 млн грн на рік. За його словами, жоден з медпрацівників - лікарів та медсестер - скорочений не буде. Скорочення стосуватимуться лише адміністративного апарату Центру №2. Гончаренко назвав його "зайвою надбудовою" і додав, що "при тому дефіциту кадрів, який існує у місті, я впевнений, що вони знайдуть робочі місця". 

Керувати об'єднаним Центром медичної допомоги буде генеральний директор ЦПМСД №1 Олександр Власенко.

Мер також звертав увагу на нарікання на роботу Центру №2: установа не могла отримати додатковий пакет послуг від НСЗУ, ремонт будівлі досі не завершено. Також у керівництва Центру №2 не вийшло винести дві амбулаторії на "Даманський" і тепер мешканці цього мікрорайону звертаються за допомогою до "поліклініки" на Стуса - разом з мешканцями центру міста. 

Мешканці Краматорська у соцмережах також скаржаться на великі черги до реєстратури та труднощі в отриманні щеплення від коронавірусу у Центрі №2.

Начальник міського відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко повідомив Kramatorsk Post, що фактично процес об'єднання двох Центрів медичної допомоги завершиться після проходження державної реєстрації.

Що зміниться у першу чергу

На нещодавній пресконференції, присвяченій ситуації з вакцинацією у Краматорську, керівник Центру медичної допомоги №1 Олександр Власенко розповідав, що кол-центр, який вже понад півтора року працює в його установі, буде розширено і на Центр №2.

Олександр Власенко та його заступник вже відібрали персонал для розширеного кол-центру, цей персонал пройшов навчання, закуплено обладнання. Таким чином питання розширення кол-центру має бути вирішене приблизно за місяць.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

citymedicalcover

Попри всі труднощі вони продовжують працювати і навіть отримують нове обладнання

medpunktcover

Попри все мешканці міста мають доступ до медичних послуг

cardiocover
коментарі