Важливо :: Життя громади :: 27 жовтня 2021 12:22 , Олексій Ладика
poliklinika-na-vasilya-stusa

Депутати завершили об'єднання Центрів первинної медичної допомоги у Краматорську

Що зміниться у першу чергу

У Краматорську завершився процес об'єднання двох Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Депутати на сесії 27 жовтня ухвалили два відповідних рішення. 

Першим рішенням обранці внесли зміни і затвердили статут комунального некомерційного підприємства "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1". Другим рішенням затвердили акт передачі цінностей та активів Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 до його правонаступника - Центру первинної медико-санітарної допомоги №1.

Процес об'єднання двох установ розпочався ще у квітні. Тоді депутати вирішили ліквідувати Центр допомоги №2 (колишня поліклініка на Василя Стуса) шляхом приєднання до Центру №1 (колишня поліклініка на Станкобуді). Була створена комісія, до складу якої увійшли головні лікарі та головні бухгалтери цих установ - вони повинні були ліквідувати медзаклади відповідно до чинного законодавства.

Чому Центри вирішили об'єднати 

Міський голова Олександр Гончаренко у квітні зазначив, що рішенням про об'єднання Центрів первинної допомоги місто заощадить 11 млн грн на рік. За його словами, жоден з медпрацівників - лікарів та медсестер - скорочений не буде. Скорочення стосуватимуться лише адміністративного апарату Центру №2. Гончаренко назвав його "зайвою надбудовою" і додав, що "при тому дефіциту кадрів, який існує у місті, я впевнений, що вони знайдуть робочі місця". 

Керувати об'єднаним Центром медичної допомоги буде генеральний директор ЦПМСД №1 Олександр Власенко.

Мер також звертав увагу на нарікання на роботу Центру №2: установа не могла отримати додатковий пакет послуг від НСЗУ, ремонт будівлі досі не завершено. Також у керівництва Центру №2 не вийшло винести дві амбулаторії на "Даманський" і тепер мешканці цього мікрорайону звертаються за допомогою до "поліклініки" на Стуса - разом з мешканцями центру міста. 

Мешканці Краматорська у соцмережах також скаржаться на великі черги до реєстратури та труднощі в отриманні щеплення від коронавірусу у Центрі №2.

Начальник міського відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко повідомив Kramatorsk Post, що фактично процес об'єднання двох Центрів медичної допомоги завершиться після проходження державної реєстрації.

Що зміниться у першу чергу

На нещодавній пресконференції, присвяченій ситуації з вакцинацією у Краматорську, керівник Центру медичної допомоги №1 Олександр Власенко розповідав, що кол-центр, який вже понад півтора року працює в його установі, буде розширено і на Центр №2.

Олександр Власенко та його заступник вже відібрали персонал для розширеного кол-центру, цей персонал пройшов навчання, закуплено обладнання. Таким чином питання розширення кол-центру має бути вирішене приблизно за місяць.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

Palativecover

Розповідаємо про що йдеться та куди звертатися

Mamographcover

Своєчасне виявлення захворювання може врятувати життя

Heartsurgerycover

Набір пацієнтів для лікування за унікальною методикою продовжується

коментарі