
Депутатів та відвідувачів сесій міськради зобов'яжуть володіти державною мовою, або брати з собою перекладача
Відповідний проект рішення був опублікований на сайті міськради.
Зокрема одну з статей (ст. 3) Регламенту роботи Краматорської міської ради планують доповнити наступним:
"Якщо бажаючий виступити не володіє українською мовою, він може виступати іншою мовою із забезпеченням перекладу його виступу державною мовою".
Це, доречі, стосується не тільки депутатів, а будь-яких осіб, які присутні на сесії та яким надається слово для виступу.
Що ж до самих депутатів, то для них вносяться наступні зміни:
- п. 4 ст. 6 доповнюється наступним: [депутат міської ради зобов’язаний] володіти державною мовою та застосовувати її під час виконання службових обов’язків;
- ст. 21 «Форми роботи міської ради» викладається у новій редакції: «Міська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань міської ради, а також засідань постійних комісій міської ради. Робочою мовою діяльності
міської ради у тому числі мовою засідань, заходів, зустрічей та мовою робочого спілкування, є державна мова.
Кожне пленарне засідання міської ради починається і закінчується Гімном України».
Нагадаємо, що майже на кожній сесії в залі засідань виникає конфліктна ситуація, пов'язана з відмовою депутатів від партії Шарія говорити українською мовою. Так, наприклад на останній сесії депутатка Катерина Єлагіна в категорчній формі відмовилась виступати українською, мотивувавши це тим що вона "представляет интереси исключительно русскоязычной части краматорчан".
Інші статті на цю тему

Попри те, що "ОПЗЖ" і "Партія Шарія" заборонені, їхні представники продовжують працювати