Важливо :: Життя громади :: 19 квітня 2021 19:15 , Олексій Ладика
angelina-shostak-vakcinaciya

Депутатка Краматорської міськради вакцинувалася від коронавірусу

Шостак каже, що почувається добре

Депутатка Краматорської міської ради від "Європейської Солідарності" Ангеліна Шостак вакцинувалася від коронавірусу. Вочевидь, вона зробила це першою із своїх колег, адже публічно ніхто з обранців ще не заявляв про щеплення.

Шостак розповіла Kramatorsk Post, що разом з чоловіком давно зареєструвалася у додатку "Дія" на вакцинацію. Паралельно із цим, два тижні тому, звернулися до свого сімейного лікаря у Бахмуті і спитали, чи можна зробити щеплення "залишковою дозою". Лікарка дала номер телефону, за яким можна записатися на вакцинацію у Бахмуті. Минулого понеділка Ангеліна зателефонувала, її з чоловіком записали, а вже за два дні їх запросили на щеплення - вони отримали дози індійської вакцини "Covishield".

Евгений Яцура

Врач мобильной бригады рассказал, как происходит процесс вакцинации и как сделал прививку сам

"Пішла четверта доба після вакцинування - політ нормальний", - так депутатка описує свій стан після вакцинації.

Пані Ангеліна зазначає, що вирішила отримати щеплення від коронавірусу, щоб, по-перше, мати імунітет від цієї інфекції, а по-друге, щоб мати можливість подорожувати Європою.

"Це не дає 100% гарантію того, що не захворієш, але значно зменшує ризики важкого перебігу хвороби", - каже Ангеліна Шостак.

Нагадаємо, що 23 лютого в Україну доставили першу партію вакцини проти COVID-19 AstraZeneca (Covishield). У Донецькій області вакцинальна кампанія розпочалася 25 лютого з Бахмутського району. У Краматорську вакцинація розпочалася на початку березня.

Першй етап вакцинації передбачає щеплення медичних працівників ковідних лікарень, бригад екстреної допомоги, співробітників лабораторій, що тестують на COVID-19, мешканців та персонал будинків для людей похилого віку та військових на фронті. Другий етап, який наразі триває, передбачає щеплення літніх людей від 80 років, медичних працівників та персоналу, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим. Також вакцину отримають працівники соціальної сфери, зокрема соціальні працівники.

На вакцинацію також можуть розраховувати медійні особи та лідери громадської думки - але "залишковими дозами" (тобто вакциною, яка залишилася незатребуваною основними категоріями).

Якщо порівнювати кількість вакцинованих у Краматорську і Бахмуті, то станом на 13-15 квітня у нашому місті було вдвічі менше людей, які отримали щеплення. 13 квітня начальник краматорського відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко повідомляв, що у місті 270 людей отримали щеплення від коронавірусу. 15 квітня Центр первинної медичної допомоги Бахмута повідомляв про 570 щеплених.

Інші статті на цю тему

koronavirus

У порівнянні з попереднім тижнем - майже у 15 разів

smert-koronavirus

Це перший летальний випадок за останні кілька місяців

bolezn-koronavirus

З початку року у місті жодна людина не померла від коронавірусу

коментарі