Важливо :: Життя громади :: 28 лютого 2023 16:13 , Олексій Ладика
pushka

Дерусифікація і декомунізація у Краматорську: які наступні пам'ятники у місті приберуть після Пушкіна

Окрім того, перейменують 30% "російських" та "радянських" вулиць

Наприкінці грудня 2022 року у Краматорську прибрали пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну, що стояв в однойменному парку. Наступними "кандидатами" на демонтаж - пам'ятники "Гармата", загиблиим у Громадянській війні і "Танк".

Про це в інтерв'ю Kramatorsk Post повідомив керівник Краматорської міської військової адміністрації Олександр Гончаренко.

"Наступні пам'ятники, які буде демонтовано: це пам'ятник загиблим у Громадянській війні на Олекси Тихого, про який всі сперечалися ще до повномасштабного вторгнення. Ще треба буде вирішити питання щодо "Танку" - демонтувати чи ні, і як це бачить громадськість. Тобто [наступними будуть демонтовані]: "Гармата", "Танк", пам'ятник загиблим в Громадянській війні, і пошукати ще навколо міста, які ще такі пам'ятники залишились", - розповів він.

Окрім того, триває процес дерусифікації та декомунізації назв вулиць у Краматорську. Наразі завершилось громадське обговорення нових назв 275 "російських" чи "радянських" вулиць - це 30% з усієї кількості. У перших числах березня відповідна комісія проведе засідання, на якому затвердить нові назви цих вулиць.

"Дуже дивно було навіть для мене, як для людини, яка прожила вже 48 років у Краматорську, дізнатися після обстрілу селища Красноторка, що існує вулиця Бурятська. А влучання було [...] саме на вулиці Бурятській. У нас є вулиця Оренбурзька. Саме ці вулиці треба дерусифікувати, ми їх [нові назви] до 10 березня затверджуємо і дерусифікуємо", - сказав Олександр Гончаренко.

Очільник Краматорська зазначив, що місцева влада не стала чекати закінчення війни, щоб почати процес дерусифікації і продовжити декомунізацію, тому що "від символів держави-ворога треба позбавлятися миттєво і не треба нічого чекати".

"Можна дуже довго сперечатися, як дехто це робить в соцмережах, і ставити питання, це на часі чи не на часі. Ну от дивіться: [велика] війна вже триває рік. Скільки можна ще чекати і чого чекати? Щоб когось переконати, що це треба робити чи не треба? Це символи нашого ворога, насамперед. Той же Пушкін символізується і застосовується нашим ворогом для популяризації російської культури. Тому від цих символів треба позбавлятись, і моя особиста думка та думка моєї команди, що не треба втрачати час, щоб когось переконати в чомусь", - сказав Гончаренко.

Нагадаємо, нещодавно з'явилася електронна петиція, автор якої вимагає демонтувати пам'ятник "Літак МіГ-17ПФ". Для створення цієї петиції автор звернувся до штучного інтелекту.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

VulytsiKramatorskacover

Розповідаємо, як ці вулиці називалися раніше і чому називаються так тепер

1

Міська влада обіцяє, що навесні там буде гарно

Shukhevychicover

Рідна донька Романа Шухевича певний час жила у цьому місті

коментарі