Важливо :: Життя громади :: 17 грудня 2020 10:57 , Олена Круглова
navchalni-gadzheti-dlya-ditej-z-oop

Діти з ООП зможуть користуватися шкільними гаджетами для навчання вдома

Уряд дозволив закладам освіти закуповувати та віддавати допоміжні засоби навчання дітям з ООП додому

9 грудня Уряд затвердив проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку забезпечення допоміжними засобами для навчання осіб з особливими освітніми потребами в закладах освіти».  Про це повідомив пресцентр Міністерства освіти і науки України.

Допоміжні засоби для навчання – це пристрої, обладнання, засоби та технології, що використовуються з технічною, дидактичною, методичною, функціональною, навчально-розвивальною, ігровою, комунікативною метою для покращення навчальної діяльності, розвитку навичок комунікації та забезпечення надання особам з ООП підтримки в освітньому процесі.

Такі засоби зазначаються в індивідуальній програмі розвитку та висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку дитини, що надає Інклюзивно-ресурсний центр.

Затверджений документ допоможе вирішити питання загальної та посиленої через карантинні обмеження потреби дітей з ООП у використанні планшетів, сенсорних дощок, корекційно-розвиткових наборів вдома.

Відтепер законодавство дозволяє наступні заходи:

  • закладам освіти закуповувати допоміжні засоби для спільного користування, за наявності кількох учнів з однаковими категоріями особливих освітніх потреб та за згоди їхніх батьків (це дає можливість ефективно використовувати кошти й збільшити обсяг спеціальних засобів для дітей);
  • дітям з ООП брати індивідуальні допоміжні засоби для користування ними вдома (під час дистанційної форми навчання, канікул тощо).

Також проєктом Державного бюджету-2021 передбачено окрему бюджетну програму на підтримку дітей з особливими освітніми потребами в розмірі 505 млн грн, 30% з яких можна використовувати на закупівлю допоміжних засобів.

----------

реклама

Хотите профессиональную выкладку своего товара в соответствии с планограммой? Отправить заявку на комплексный мерчендайзинг, можно воспользовавшись сайтом https://plan-o-gram.ru/. Грамотное размещение продукции на стеллажах. Размещение POS-материалов, контроль наличия рекламных материалов в точках продаж.

Інші статті на цю тему

distancionnoe-obuchenie

Таке рішення прийнято через складну епідемічну ситуацію у місті

kovid-deti

У всіх школах учні 5-11 класів перейшли на дистанційне навчання

shkola-karantin-koronavirus

Ковід продовжує поширюватися серед краматорських дітей

коментарі