Важливо :: Життя громади :: 17 вересня 2020 12:14 , Лєра Пімкіна
window2

Дитина біля вікна: прості правила, як уникнути небезпеки

Більшість батьків звикли, що небезпека чатує на дітей скрізь, окрім рідного помешкання. Проте часто діти травмуються саме вдома

Останій такий прикрий випадок трапився у Краматорську 16 вересня. Двохрічний хлопчик випав з вікна п'ятого поверху у центрі міста.

Експерти не втомлюються нагадувати, що легковажність дорослих, як правило, – головна і єдина причина випадання дитини з вікна. Адже малюки не усвідомлюють небезпеки. Вони пізнають світ граючи, не підозрюючи, що в якийсь момент гра може перетворитися на трагедію. І щоби цього уникнути, треба дотримуватися певних простих, але життєво важливих правил.

Як зробити безпечні вікна для дітей

Пошук пристроїв, здатних захистити пластикове вікно від спроб дітей його відкрити, починається, як правило, після того, як мама застає свою дитину на підвіконні біля відчиненого вікна. Але краще про це подумати заздалегідь.

1.Блокатор

Найпростіший і дешевий спосіб убезпечити представників підростаючого покоління – встановити на віконні конструкції блокатори. Блокуючі металеві засувки кріпляться на нижню частину віконного профілю і не дають маленьким рученятам повернути віконну ручку. Для дітей старшого віку такий спосіб захисту вже не буде настільки ефективним: п'ятирічний малюк запросто відсуне засувку. Тому краще з самого початку вибрати щось надійніше, тим більше, що технологій і способів, що дозволяють це зробити, достатньо.

2. Ручка з замком

Віконні блокатори, будучи пристроями найпростішого типу, не гарантують дитині повну безпеку. Більш серйозний захист – заміна звичайних віконних ручок на ручки із вбудованим замком. Так пластикові вікна стануть абсолютно недоступними для дітей, а повернувши ключ у замковій щілині віконної ручки, володар ключа повністю заблокує віконну конструкцію. Ні відчинити його, ні перевести в режим провітрювання у дитини не вийде.

3. Дитячий замок

Цей хитрий мініатюрний девайс монтується на нижню частину рами і не дає дитині, навіть при великому бажанні, розкрити віконну конструкцію. Максимум, що може зробити малюк – перевести раму в режим провітрювання. Розкрити навстіж може лише щасливий володар ключа від замка. Провести монтаж замка можна як в момент установки пластикових вікон, так і в будь-який інший час.

Ваше завдання як батьків – зробити середовище для дитини безпечним, особливо у період вашої відсутності. Не ризикуйте життям та здоров’ям дитини – виходячи з кімнати, навіть на кілька хвилин, зачиняйте вікна!

За матеріалами пресслужби батальйону патрульної поліції в м. Краматорськ та Слов'янськ

коментарі