Важливо :: Життя громади :: 06 жовтня 2021 17:08 , Олексій Ладика
otoplenie-batareya

Для абонентів "КМРТМ" зменшили норму споживання теплової енергії. Що це означає

Це стосується мешканців десятків будинків у чотирьох мікрорайонах міста

Члени виконкому Краматорської міської ради зменшили норму споживання теплової енергії для абонентів обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" - його краматорського відділення "Краматорськміжрайтепломережа" ("КМРТМ").

Для населення норма споживання зменшується на 11,5% і тепер становить 0,1158447 Гкал/м2, для бюджетних установ - на 11,8% (0,119463 Гкал/м2), для інших споживачів - на 25,6% (0,120647 Гкал/м2).

Кого це стосується

"КМРТМ" опалює понад 250 будинків у мікрорайонах "Даманський", "Новий світ", "Старе місто", "Соцмісто". Станом на зиму минулого року у 141 будинку не було теплових лічильників.

Що це означає

Норма споживання теплової енергії стосується тих мешканців, у будинках яких немає теплових лічильників. 

Якщо мешканці будинків з лічильниками платять за фактично спожиту теплову енергію, то у будинках без таких приборів для розрахунку плати за опалення використовується норма споживання. Зазвичай, в останніх плата за опалення вища, ніж у будинків, де є лічильники.

Минулого року платіжки за опалення на суми 4-8 тис. грн на місяць отримали мешканці саме тих будинків, де немає лічильників. Таким чином, із зменшенням норми споживання мешканці цих будинків отримають і менші платіжки за опалення.

Але до кінця року в усіх багатоквартирних будинках Краматорська мають встановити лічильники теплової енергії, повідомив на засіданні виконкому міський голова Олександр Гончаренко.

"До кінця поточного року всі будинки, яке опалює "КМРТМ", будуть з лічильниками. Але ми про всяк випадок така норма має бути", - сказав він.

Норма споживання теплової енергії буде застосовуватись до тих пір, поки у будинку не встановлять лічильники, або у випадку, якщо лічильник зламається. 

Чому зменшується норма споживання

Олександр Гончаренко і начальник Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) Андрій Літвіненко сказали, що норма споживання теплової енергії зменшується, оскільки у Краматорську будинки поступово термомодернізуються. Окрім того, за їхніми словами, щороку збільшується середньодобова температура повітря на вулиці.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

kramatorsk-stare-misto

Розповідаємо, що зараз відбувається у місті і чому люди повертаються у Краматорськ попри обстріли і туманні перспективи щодо опалення

heatcat

Орієнтовно опалювальний сезон в області розпочнеться 1 листопада

blekaut

Це більше для тих, хто, як і я, мешкає у багатоповерхівці

коментарі