Важливо :: Життя громади :: 11 серпня 2023 17:22 , Максим Ходушко
watercover

Для чого у Краматорську шукають господарів ставків та водосховищ

А поки що їх треба визнати безхазяйними

Минулої весни у Краматорську через прорив дамби на Городещино затопило сотні будинків. Наслідки прориву дамби  відчули на себе мешканці селищ Жовтневе, Мар'ївка та Іванівка, вулиці яких перетворилися на річки.

Тоді у Краматорській міській адміністрації розповіли Kramatorsk Post, що дамба на Городещино не перебуває у комунальній власності, тому місто не мало юридичних підстав її ремонтувати.

Днями Краматорська міська військова адміністрація повідомила, що на території Краматорської міської територіальної громади розпочато процедуру визнання безхазяйними об’єктів нерухомого майна (гідротехнічних споруд, - до них відносяться греблі, водоскиди, відвідні канали тощо).

У коментарі Краматорськ Пост заступник міського голови Андрій Безсонний розповів, що ще робиться для того, щоб:

- або знайти власників цих гідротехнічних споруд, які й будуть відповідати за їхню справність,

- або оформити право на них у міську власність, щоб здавати водну гладь разом зі спорудами в оренду або витратити гроші на ремонт споруд, які були у минулому у власності приватних сільгосп підприємств.

Таким чином можна буде запобігти повторенню квітневого потопу, бо без ремонту та обслуговування їхнє безпечне функціонування просто неможливе.

Поки ж що комісія перевірила споруди, які потребують догляду за рівнем води та станом запірної арматури.

Старостам старостинських округів міста та Управлінню цивільного захисту дали доручення щоденно спостерігати за рівнем води та докладати про це начальнику міської військової адміністрації.

Цьому питанню приділяється пильна увага, оскільки процедура визнання якогось об'єкта безхазяйними за законом займає майже рік.

В Управління цивільного захисту додали, що обстежили всі гідротехнічні споруди, визначили їхній стан на сьогодні та першочергові кроки щодо приведення їх у належний стан.

В Управлінні також зазначили, що деякі гідротехнічні споруди на даний час не виконують свої функції через те, що штучні водойми, які вони створювали, наразі фактично відсутні (зникли разом з ліквідацією деяких колгоспів), але залишаються на обліку.

Після завершення процедури визнання їх безхазяйними, може бути прийнято рішення про демонтаж таких споруд з подальшим зняттям з обліку.

З повним списком об’єктів нерухомого майна (гідротехнічних споруд) можна ознайомитися на сайті Краматорської міської ради.

Там також звертаються з проханням у разі наявності інформації щодо їхніх можливих власників та наявності у власників правоустановчих документів на це майно, звертатися в управління житлово-комунального господарства Краматорської міської ради за адресою: м. Краматорськ, бул. Машинобудівників, 23, e-mail: ugkh_21@krm.gov.ua

Фото - Ярослав Хмарський/Kramatorsk Post.

Інші статті на цю тему

damba-kramatorsk (7)

Розслідування проводиться за статею "Службова недбалість"

damba-kramatorsk (7)

Обстеженням займатиметься краматорське підприємство

vasilevskaya-pustosh

Ці споруди розташовані у Привіллі, Комишувасі, Шабельківці, Малотаранівці, Василівській Пустощі, Абазівці та Городещино