
"До 4 ранку ми знайшли Костянтина, але, на жаль, мертвого": росіяни поцілили ракетою в багатоповерхівку у Краматорську
Три людини загинули, ще одну жінку шукають під завалами, вісім людей у лікарнях - двоє з них у важкому стані. Немає чотириповерхового будинку, ще у 14 повилітали вікна і двері - такі наслідки російського обстрілу центру Краматорська, який стався ввечері 1 лютого.
Близько десятої вечора у місті пролунав гучний вибух, небо спалахнуло загравою, а потім почалася пожежа. За десять хвилин у телеграм-чатах почали з'являтися повідомлення, що внаслідок обстрілу знесло один чи два під'їзди по Марата, 13, і під завалами кричать люди. В це важко було повірити, але після Дніпра, Чернігова, Бородянки та інших міст ти розумієш, що від росіян можна очікувати всього. І, на жаль, сталося найгірше.
На місце події прибігли мешканці навколишніх будинків, волонтери, почали розбирати завали. Люди у телеграм-чатах організувалися і приїхали допомагати рятувальникам попри комендантську годину.
"Жахлива ніч. З 10-ї вечора до 6 ранку. У перші хвилини змогли врятувати 7 людей із зруйнованої палаючої будівлі, пізніше приїхали ДСНС, військові і з ними вже почали розбір уламків, де знаходився затиснутий завалами Костянтин. Але близько 24:00 сталося жахливе: обвал. Після чого ми перестали чути голос. До 4 ранку ми знайшли Костянтина, але, на жаль, вже мертвого та о 6-й його дістали. Жахлива ніч, жахливі враження, ми намагалися зробити все але… На душі тепер тепер почуття туги та злості, через загублене слово, що ми його врятуємо, але не змогли…", - пише про події ночі волонтер Богдан Зуяков.
Фотограф Ілля Андреєв прибув на місце події близько 11-ї ночі. Він розповідає, що люди, які прийшли розбирати завали, передавали уламки будинку одне одному, час від часу зупинялися, оголошували тишу і кричали у завали. Потім продовжували працювати.
"Я заліз у завали з боку магазину (26-й гастроном), почав з телефоном оглядати руїни у пошуках людей. Так поступово дійшов до рятувальників. Попросив в них ліхтарик, та ще раз оголосити тишу - бо я можу покричати в завали зсередини. Зробили тишу. Нікого не знайшли", - розповідає Ілля.
Посеред ночі оголосили ще одну повітряну тривагу - на цей час всі роботи зупинилися. Після тривоги розбирати завали в основному залишилися рятувальники і поліція - це вже було близько половини четвертої ранку, каже він.
Близько 23:30 з'явилася перша інформація про наслідки обстрілу: очільник Донеччини Павло Кириленко повідомив про двох загиблих і сімох поранених. Близько першої ночі поліція повідомила вже про трьох загиблих і 20 поранених. А потім стало відомо, що одного чоловіка вдалося реанімувати.
Це - 21-річний Дмитро Мєшков. Він був сам вдома, коли прилетіла російська ракета.

На цьому фото його квартира після обстрілу:
Дмитра дістали з-під завалів, реанімували, після чого відвезли на операцію до Дніпра - зараз за життя хлопця борються лікарі, йому потрібна серйозна допомога. Ось реквізити, щоб допомогти родині: 4149 4999 9525 6714 (Максим Мєшков - батько).
Ще один важко поранений внаслідок обстрілу - Володимир Зінов'єв. У нього множинні переломи, сильна крововтрата, роздроблений таз. Лікарям вдалося зупинити кровотечу, вони продовжують боротися за його життя, для подальшого лікування його будуть транспортувати в Дніпро.
Дружина Володимира Яна з трьома доньками перебувають у Нідерландах. У липні подружжя втратило старшого сина - він загинув на фронті. Зараз пані Яна терміново повертається до України, щоб доглядати за чоловіком. Ось картка, щоб підтримати родину: 4731219119440232 (Яна Зінов'єва).

Станом на ранок 2 лютого стало відомо, що важкі поранення отримали двоє людей, а загалом до лікарень відправили вісім постраждалих. Ще 13 людей отримали звернулися за медичною допомогою, але у них не важкі травми.
Також стало відомо, що загиблих все ж троє: директорка 24-ї школи Ганна Бородавкіна та її чоловік, а також 61-річна жінка. Під руїнами, ймовірно, перебуває донька загиблої пенсіонерки.
"Повідомлення про загибель Ганни Валеріївни глибоким болем обізвалось у серцях тих, хто її знав. До останньої хвилини ми молилися та вірили у те, що в момент влучення ворожої ракети у багатоквартирний будинок їй вдалося вціліти. 21 березня 2023 року Ганні Валеріївні мало виповнитися 48 років, але 1 лютого на 47 році життя – життя обірвали загарбники", - повідомило Управління освіти про директорку 24 школи.

Загалом від ракетного удару 1 лютого пошкодження отримали 15 багатоповерхівок - у них повилітали вікна, а в деяких і двері. Чотириповерхівка, під завалами якої опинилися люди, зруйнована вщент. За даними поліції і прокуратури, росіяни випустили по житлових будинках ракету "Іскандер-К".
Правоохоронці відкрили кримінальну справу за порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).
Ще один обстріл майже в це саме місце
Наступного дня росіяни продовжили тероризувати Краматорська і завдали ще двох ракетних ударів з комплексу С-300 в той самий район, що і 1 лютого. Один снаряд влучив у жваву дорогу в кількох сотнях метрів від зруйнованої багатоповерхівки, а другий - біля багатоквартирних будинків та гаражів.
В результаті обстрілу поранення отримали четверо чоловіків та двоє жінок віком від 38 до 65 років, їх доправили до лікарні. Руйнувань зазнали 16 будинків, 8 автомобілів, 8 гаражів та дитяча лікарня.
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю Краматорськ Пост та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Інші статті на цю тему

Сьогодні в Краматорську пролунало три вибухи - ракети рф потрапили у багатоповерхівку, цвинтар та дорогу поблизу нього

Він перебуває під вартою понад два місяці