Важливо :: Життя громади :: 29 квітня 2021 13:37 , Олена Круглова
osvitnya-reforma

До кінця травня Краматорська міська рада має завершити розподіл шкіл за рівнями освіти

Такого розподілу вимагає освітня реформа. Після завершення розподілу буде вирішуватися питання набору учнів на новий навчальний рік

Цьогоріч у Краматорську міська влада вирішила розпочати впроваджування чергового етапу освітньої реформи в закладах середньої освіти. Реформа має завершитися 1 вересня 2024. В її рамках кожний заклад середньої освіти має визначитися, який ступінь освіти буде надавати учням. Наразі їх три: початкова школа, гімназія та ліцей:

І ступінь – початкова школа 1-4 класи;

ІІ ступінь – основна школа, 5-9 класи;

ІІІ ступінь – професійна школа – ліцей, 10-12 класи.

Як пояснив журналісту "Kramatorsk Post" міський голова Олександр Гончаренко, кожний заклад має залишити один або два ступеня. Рішення будуть прийматися, виходячи з багатьох факторів: кількість населення району, у якому закладі навчаються діти, кількість учнів у конкретному закладі тощо.

"Якщо ми сьогодні зробимо помилково набір в перші, п'яті або десяті класи у школи, де не буде наступної ланки освіти, то через три роки учні будуть змушені переходити до інших шкіл. А це додаткові клопоти та психологічне навантаження. Тому питання, який ступінь залишається в тому чи іншому закладі, треба вирішувати зараз. Всі ці питання будуть вирішуватися вже з 15 по 30 травня," - розповів Олександр Гончаренко.

Після цього, за словами міського голови, буде вирішуватися питання про набір учнів на 1 вересня.

Ще одна шкільна новина - цьогоріч в червні закінчуються контракти управління освіти з директорами десятьох міських закладів середньої освіти, які досягли пенсійного віку, а саме: ліцею №35, ЗОШ №3, ЗОШ №5, ЗОШ №10, ЗОШ №12, ЗОШ №16, ЗОШ №17, ЗОШ №20, ЗОШ №21 та ЗОШ №26.

Оголошення про конкурс на посаду керівників цих закладів розміщені на сайті міськради.

Інші статті на цю тему

schoolsratingcover

Чотири краматорських школи потрапили до десятки найкращих у області

kompyuterna-tehnika-dlya-uchniv-kramatorska

Управління освіти роз'яснило кілька питань щодо надання комп'ютерної техніки у поточному навчальному році

shkola-8-kramatorsk

Заклад потрапив до переліку МОН, у яких місцеві учні, за бажанням, можуть вивчати лише предмети українознавчого компоненту

коментарі