Важливо :: Життя громади :: 25 серпня 2021 12:11 , Олексій Ладика
avariynye-derevya-kramatorsk

До Краматорська завезли Moderna, на видалення аварійних дерев потрібно 10 млн грн: що відбувається у місті

А літнім людям дошкуляють представники фонду народного депутата

До Краматорська завезли вакцину Moderna, про відсутність якої повідомляли минулого тижня. Літнім людям дошкуляють представники "Фонду Сергія Шахова". У краматорських школах відкривають спортивні класи. На видалення аварійних дерев у місті потрібно приблизно 10 млн грн.

Що відбувається у Краматорську - головні новини з апаратної наради, яка відбулася 25 серпня.

Ситуація з вакцинацією

Кількість вакцинованих від коронавірусу у Краматорську - 27362 людей, це 17,6% від загальної кількості дорослих у місті. З них лікарів та середніх медичних працівників - 2381, робітників соціальної сфери - 463, вчителів та інших працівників освітньої сфери - 1730, працівників держустанов - 623.

За словами заступниці начальника відділу охорони здоров'я Валерії Мельник, зараз у Краматорську є всі чотири вакцини. Наприкінці минулого тижня місто отримало Comirnaty/Pfizer-BioNTech і Moderna для тих людей, які мають отримати друге щеплення цими вакцинами. 

Для людей, які хочуть отримати перше щеплення від коронавірусу, у Краматорську є близько 6 тисяч доз усіх чотирьох вакцин.

За інформацією Валерії Мельник, на минулому тижні у Краматорську коронавірус виявили у 40 людей, за тиждень до цього - 56. Загальна кількість зареєстрованих осіб з результатом "позитивний" по Краматорську з початку пандемії становить 13756. Одужало – 13357. Померло – 311.

У міських лікарнях з діагнозом пневмонія перебувають 48 осіб, з них підтверджений діагноз COVID-19 мають 37, решта чекають результатів аналізу. Наразі на кисневій підтримці перебувають 26 пацієнтів, на апаратах штучної вентиляції легень – 2 (вільних 28 апаратів).

Аварійні дерева

На видалення аварійних дерев у Краматорську потрібно близько 10 млн грн. Такі розрахунки на сьогоднішній апаратній нараді навів міський голова Олександр Гончаренко.

За його словами, видалення одного дерева коштує у середньому 5 тис. грн, а аварійних дерев у місті, за попередніми розрахунками, близько двох тисяч.

Начальник Управління житлово-комунального господарства (УЖКГ) Андрій Литвиненко зазначив, що місто ніколи не витрачало таких грошей на видалення аварійних дерев. 

"У мене особисте прохання до старостинських округів: залучайте мешканців [селищ], будемо надавати дозвіл [на видалення аварійного дерева]. Якщо вони шукають дрова, я взагалі не розумію, чому цю можливість та бажання мешканців не врахувати", - запропонував Гончаренко.  

Литвиненко зазначив, що за тиждень-два буде загальна картина щодо аварійних дерев у місті. Після цього буде зрозуміло, скільки точно потрібно грошей на їхнє видалення - і від цього буде складатися графік вирубки сухих дерев. 

Світлофор на перехресті Хабарівська-Мостова

Минулого тижня у тестовому режимі запрацював світлофор на перехресті вулиць Хабарівська - Мостова. Одразу після цього виник величезний затор з автомобілів, який простягався по Академічній від перехрестя аж до відділу поліції.

Начальник УЖКГ Андрій Литвиненко сказав, що впродовж тижня із проєктантом опрацюють це питання. 1 вересня роботи над світлофором мають бути завершені.

Світлофор на перехресті вулиць Південна - Олекси Тихого буде встановлений до Дня міста, сказав Литвиненко.

Селища без світла

"РЕМ познущався над нами", - так Олександр Гончаренко описав ситуацію, коли на селищах два дні були проблеми з електропостачанням. І все це відбувалося під час святкувань Дня Незалежності України. Мешканці Іванівки, наприклад, сім годин просиділи без світла.

Гончаренко нагадав, що РЕМ не підпорядковується місту і міська влада не має важелів впливу на цю організацію. Заступник міського голови Андрій Безсонний запропонував провести спільну нараду з краматорським РЕМ, представниками ДТЕК та керівництвом обласного департаменту з ЖКГ, щоб вирішити, що можна зробити у цій ситуації.

Катання на ковзанах

У неділю більше 200 людей покаталися на ковзанах на льодовій арені. Покататися на ковзанах можна буде упродовж усього тижня - керівництво КП "Міст" обіцяє сьогодні оприлюднити графік катань. З 1 вересня буде надаватися графік катань на місяць.

Людям дошкуляють представники фонду народного депутата

Літні люди скаржаться до Контакт-Центру на жінок, які представляються представниками "Фонду Сергія Шахова" (народного депутата з Луганщини). Представники "фонду" підходять до літніх людей на вулиці, особливо у парках, і просять заповнити анкети і вказати свої особисті дані. До однієї мешканки ці люди потім приходили додому. 

"Мешканці телефонують, питають, чи це шахраї. Ми дали заявку на "102". Цей фонд зареєстрований у Луганську, але телефонні номери фонду не працюють", - сказала керівниця "Служби єдиного замовника" Марина Бурлай і попросила патрульну поліцію звернути увагу на цю ситуацію.

Спортивні класи

В. о. начальника управління освіти Олена Дрига розповіла про відкриття спортивних класів у краматорських школах. У ЗОШ № 12 у цьому навчальному році буде два хокейних класи, у ЗОШ № 25 – два футбольних,  у школах № 22 й 18 – по одному баскетбольному.

Відкриття класу боксу у школі № 9 під питанням - там зараз 11 учнів, а потрібно 27-28. За словами Дриги, "спочатку діти бажали перевестися до 9 школи, але потім у них таке бажання зникло".

Гончаренко запропонував пропрацювати питання щодо відкриття класу боксу в іншій школі.

Інші статті на цю тему

koronavirus

Наразі у Краматорську немає вакцини Pfizer, її постачання очікують на цьому тижні

hokkeisty-deti-kramatorsk-2

Завдяки мешканцям Краматорська, які долучилися до благодійної акції "Даруймо щастя дітям", 35 знедолених дітей відвідали льодове шоу "Новорічні дива"

vakcinaciya-donmet

І де її можна отримати у Краматорську

коментарі