Цікаво :: Review :: 13 січня 2023 11:59 , Микола Жалнін
vertep-5

До Краматорська завітав різдвяний вертеп: як це було (фото, відео)

Учасники вертепу влаштували виставу на ринку, біля вокзалу та у громадських центрах

Напередодні Щедрого вечора, 12 січня, до Краматорська за підтримки проєкту Ukrainer завітав різдвяний Вертеп. Учасниками його були хлопці та дівчата з Харкова, Києва, Львова та області, Донеччини (Краматорськ, Маріуполь та Дебальцеве).

Зранку вони ходили містом, влаштовуючи вертеп на Критому ринку, біля залізничного вокзалу, в приміщеннях церкви "Ковчег Спасіння" і благодійного фонду "Всі Поруч" у Старому місті, а також в ТатоHub та у кав'ярні "Поруч". Окрім цього, учасники вертепу співали щедрівки у міському транспорті.

Ролі у різдвяному вертепі між учасниками були розподілені наступним чином:

  • Дід  — Олексій з Харкова;
  • Баба —  Марічка з Харкова;
  • Ірод — Георгій з Маріуполя;
  • Відьма — Даша з Києва;
  • Янгол — Христя з Львівщини;
  • Звіздар — В'ячеслав з Харкова;
  • Чорт — Богдан Приходько з Краматорська.

Після завершення вертепу у кожній точці Краматорська, де хлопці і дівчата були, на дітей та дорослих очікували смаколики в якості подарунків.

testtesttesttest

test Різдвяний вертеп у краматорському ТатоХабі. Фото - Микола Жалнін/Kramatorsk Post

Краматорськ став не першим містом, де проводилися такі заходи. До цього вони вже відвідували з цією метою деокуповані населені пункти на Харківщині (Балаклія, Ізюм) та сусідній з Краматорськом Слов'янськ в рамках акції "Різдво разом". Зокрема, у Слов'янську щедрувальники не змогли провести вертеп на центральній площі міста через заборону масових зборів, тому ходили вулицями міста. 

За словами однієї з учасниць вертепу із Харкова Марічки, вони хотіли провести його також і в Святогірську, але не вийшло з організацією цього заходу (хоча за планом організаторів, це могло б бути останнє місто в їхньому переліку).

Марічка додала, що такі заходи у прифронтових регіонах необхідні для того, щоб привітати дітей зі святами та підтримувати щороку українську традицію вертепів. Вона приводить до прикладу місто Ізюм, що на Харківщині, де такі звичаї весь час були і досі продовжуються.

Учасники вертепу з Харківщини представляли "Слобожанський вертеп", який зібрав волонтер Ukrainer Віктор Перфецький. Львівщину представляла ГО "Вільний простір" (це львівська мережа спільножитків, які є альтернативою гуртожиткам), яку створили після Революції Гідності. А учасники з Донеччини представляли ініціативу "Вертеп на Схід", яку організувала Катерина Босяченко, яка сама родом з міста Дебальцеве, що на Донеччині, а зараз проживає у Харкові.

Інші статті на цю тему

NewYearKrmatorskcover

Добірка фото минулих років

kramatorsk_new_yearphoto_2023-12-29 19.01.09

Краматорці зізнаються, що настрою святкувати немає - війна і погода не та

vertep2

Ініціатива обʼєднала молодь з усієї України - від Львова до Сєвєродонецька

коментарі