
До завершення конкурсу "Кращий двір" залишилось два дні: подивіться фото нових учасників
Ми продовжуємо розповідати про учасників конкурсу "Кращий двір", які змагаються за звання найбільш доглянутого та комфортного двору у Краматорську а також грошовий приз, який можна буде витратити на благоустрій прибудинкової території.
Фото перших учасників конкурсу "Кращий двір" дивіться за посиланням.
До завершення конкурсу залишилося два дні, заявки приймаються до 10 вересня включно. Як взяти участь у цьому конкурсі - читайте після огляду фото від учасників, які на своїй сторінці у Facebook публікує член конкурсної комісії Олександр Іванов.
Бул. Краматорський, 6 - ОСББ "Сузір'я"
З 2012 року у будинку зробили нову пішохідну доріжку за рахунок конкурсу "Громадський проєкт". Попереднью замінили під доріжкою труби каналізації. Обгородили плитами майданчик для сміття і зробили з′їзд для баків.
У підвалі змінили всі труби опалення, холодної води, каналізації. Замінили старі двері в камерах на вулиці на металеві. В під'їздах на перших поверхах поклали плитку. Відремонтували частково покрівлю, зробили ремонт козирків і всіх входів у під'їзди. Пофарбували цоколь будинку. Повісили нові таблички. Біля під′їздів горять вночі світлодіодні лампочки.
Також є дитячий майданчик з будиночком, гойдалками, каруселями і пісочницею (накривається накидкою). Навколо багато лавок для відпочинку. Біля під′їздів всього будинку мешканці, особливо пенсіонери, саджають багато квітів, поливають їх - для цього встановлена система для поливу, окремо з лічильниками на технічну воду.
Бєляєва, 123
Влітку весь двір потопає у квітах і затишних деревах: тут ростуть троянди, тюльпани, мускарі, бузок, лілії, майори, горіхи, ялинка. Мешканці будинку саджають, поливають, доглядають рослини.
Вони також прибирають сміття і слідкують за чистотою у дворі. На дитячий майданчик по Бєляєва, 123, йдуть діти з батьками з усього мікрорайону.
Остапа Вишні, 1
Цей двір відзначається розкішними зеленими насадженнями, чудовим дитячим майданчиком зі смугою перешкод та та скульптурними композиціями.
Паркова, 85 - обслуговується житлово-будинковим кооперативом
Двір цікавий своїми клумбами. У дворі є невеликий дитячий майданчик, пісочниця. Біля кожного під’їзду встановлені зручні лавки, вимощено плиткою. Вся територія доглянута.
Марії Приймаченко, 29
Біля кожного під’їзду встановлені лавки для відпочинку мешканців, підходи вимощені плиткою. Усі вікна і двері у під’їздах замінені на енергозберігаючі. Під вікнами посаджені квіти: айстри і в’юнки, майори, тюльпани навесні. Клумби обгороджені дерев’яними парканчиками. Є дитячий майданчик.
Паркова, 37 - ОСББ "Магніт+"
У дворі є все, щоб можна було вийти з квартири на вулицю і зі зручностями подихати свіжим повітрям, а дітям - пограти. У дворі влаштований дитячий майданчик для малюків з гіркою, гойдалками і пісочницею. Також є другий майданчик для дітей старшого віку з гойдалками і лавочками.
Минулого року у дворі поставили спортивний майданчик.
Ще у дворі є клумби, висадженні мешканцями нашого будинку. В залежності від пори року тут квітнуть петунії, айстри, чорнобривці та інші квіти.
Двірцева, 48 - ОСББ "Наш Дім"
За час існування ОСББ "Наш дім" був виконаний капітальний ремонт покрівлі, оновлені міжпанельні шви, системи централізованого опалення та холодного постачання, модернізували електричні мережі й електрощитові.
Всі вікна і двері у коридорах загального користування замінені на енергозберігаючі. Встановлені світлодіодні ліхтарі, коридори в будинку освітлені, вхід оснащений ліхтарем.
Під вікнами та по всій території були облаштовані клумби, засаджені квітами: троянди, хризантеми, петунії, айстри, чорнобривці.
Двірцева, 65
Двір комфортний та безпечний для мешканців - відремонтовані тротуари, встановлено систему відеонагляду. Крім цього, біля будинку є спортивний майданчик.
Хто може брати участь у конкурсі
У конкурсі "Кращий двір" можуть взяти участь ініціативні групи, що представляють інтереси мешканців багатоквартирних будинків, ініціативних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів.
Що треба робити, щоб взяти участь у конкурсі
По-перше, написати заяву на ім'я голови конкурсної комісії Андрія Безсонного і подати її до Управління житлово-комунального господарства до 10 вересня 2021 року. Це Управління розташовується за адресою: бул. Машинобудівників, 23.
До заяви додаються:
- інформація про учасника конкурсу із зазначенням контактної особи у форматі П.І.Б., адреса, телефон;
- кольорові фотографії, пронумеровані та підписані, із вказівкою дати зйомки,
- довідки про відсутність заборгованості по витратах на управління та утримання будинком та прибудинкової території мешканцями будинків, або про наявність заборгованості з зазначенням її суми;
- невеликий опис об’єкту.
За більш детальнішою інформацією можна звернутися за телефонами: (06264)59357; 0997098644.
Що отримає переможець та призери
Переможець отримає сертифікат на виконання ремонтних робіт з благоустрою або на придбання матеріалів на суму 30 тис. грн, за друге місце - 20 тис. грн., за третє нагородять п'ятьох учасників - кожному по 10 тис. грн.
Як будуть визначати переможця
Конкурса комісія буде виїжджати на об’єкти для оцінки благоустрою на місці.
Загальні вимоги для учасників:
- створення місць для комфортного відпочинку мешканців будинку;
- створення елементів благоустрою безпосередньо мешканцями цих будинків;
- корисність для мешканців будинку;
- використання в оформленні оригінальних, нетрадиційних рішень;
- використання елементів малих архітектурних форм та благоустрою (декоративних ліхтарів, лавок, урн, тощо).
Оцінювати двір будуть за наступними критеріями:
- рівень оплати мешканцями будинку витрат на управління та утримання будинком та прибудинкової території (2 бали);
- загальний стан спортивного або дитячого майданчиків (укомплектованість, технічний стан і естетичне оформлення) (10 балів);
- стан газонів, зелених насаджень (клумби, видалення сухостою, тощо) (20 балів);
- санітарний стан прибудинкової території;
- стан малих архітектурних форм (лавки, альтанки, урни для сміття, тощо) (10 балів);
- наявність покажчиків найменування вулиць, номерів будинків (5 балів);
- наявність номерних показників під’їздів і квартир (5 балів);
- наявність та робочий стан внутрішньо дворового освітлення (5 балів);
- оригінальності архітектурних рішень (5 балів);
- оргинінальність композиції в навколишньому просторі (5 балів).
Інші статті на цю тему

«Усе відбудується. Нові будинки, дитячі майданчики, садочки, школи»: завершився конкурс есе про відновлення регіону