Важливо :: Гроші :: 31 липня 2023 13:07 , Олексій Ладика
donbasenergo

"Донбасенерго" Максима Єфімова на грані дефолту: чи вплине це на енергетичну ситуацію на Донеччині

Кілька днів тому акціонери мали прийняти рішення про ліквідацію товариства

"Донбасенерго", яке управляє Слов'янською ТЕС, яка, своєю чергою, є єдиним постачальником опалення і гарячої води у Миколаївці, перебуває на межі банкрутства. 

28 липня мали відбутися загальні збори акціонерів товариства, на якому мали розглянути питання щодо його ліквідації і створення ліквідаційної комісії. Про результати зборів наразі невідомо.

Ситуацію з "Донбасенерго" прокоментував очільник Донеччини Павло Кириленко.

"ПАТ Донбасенерго має скрутне фінансове становище внаслідок того, що не може працювати на повну потужність через дефіцит газу в трубі області. Станція несе навантаження максимум 180 МВт, у той час як здатна нести 500 МВт. Результат – значні збитки підприємства, практично на грані дефолту.

У ситуації, що склалася, відповідно до Закону України "Про Про "Акціонерні товариства", на загальні збори товариства повинні бути винесені питання: про банкрутство, ліквідацію, реорганізацію, заходи з покращення фінансового стану", - сказав Кириленко, відповідаючи на питання Kramatorsk Post.

Очільник Донеччини звернув увагу, що 25 відсотків акцій цього акціонерного товариства належить державі, Фонду Держмайна України. 

"Тому держава не залишить такий відповідальний об’єкт критичної інфраструктури без уваги. Регіон не втратить цю потужну ТЕС", - запевнив Павло Кириленко.

ПАТ "Донбасенерго" — один з найбільших виробників електроенергії в Україні. Товариство має у своєму складі дві теплові електростанції — Старобешівську ТЕС, що розташована на окупованій території, та Слов'янську ТЕС. У березні 2017 року "Донбасенерго" заявило про втрату контролю над Старобешівською ТЕС. 

У 2018 році новим власником ПАТ "Донбасенерго" став народний депутат України з Краматорська Максим Єфімов. Він придбав компанію в Олександра Януковича, старшого сина президента-втікача Віктора Януковича. 

Як повідомляла Економічна правда, тоді відбувся своєрідний обмін: кримська енергетика Єфімова перейшла під контроль Олександра Януковича, натомість син експрезидента передав Єфімова права власності на активи, які він не може контролювати в Україні. Окрім "Донбасенерго", йшлося про виставковий центр "Парковий", відомий як "вертолітний майданчик біля Верховної Ради", а також дві вугільні шахти — ТОВ "Новогродівська 1-3" та ТОВ "Росія".

Інші статті на цю тему

maksim-efimov

За час свого існування фонд змінював назву тричі, що збігалося з переламними моментами у кар’єрі його засновника

aleksandr-kovalev-maksim-efimov

Як змінилась фінансово-промислова група колишнього нардепа, які компанії до неї входять та що приносить найбільші прибутки

vitryak (1)

Вітряний комплекс частково межуватиме з природно-заповідним фондом, що, на думку експертів, створить загрозу для його існування

коментарі