Важливо :: Життя громади :: 12 жовтня 2022 16:39 , Краматорск Пост
gazosnabzhenie

"Донецькоблгаз" заявив про початок відновлення газопостачання на Донеччині

Процес буде йти поступово

12 жовтня "Донецькоблгаз" почав процес відновлення газопостачання у Донецькій області.

У заяві компанії йдеться, що розпочався поетапний пуск природного газу в розподільчі мережі та всім споживачам в зоні своєї експлуатаційної відповідальності. Відновлення газопостачання буде здійснюватися поступово в населені пункти, які не знаходяться на тимчасово окупованій території та в зоні бойових дій.

Що потрібно зробити споживачам для безпечного виконання робіт з відновлення газопостачання:

  1. Перекрити вимикаючі пристрої на газопроводах-вводах до ваших будинків/садиб/осель;
  2. Перекрити вимикаючі пристрої на газових підводах (опусках) до внутрішньобудинкового газового обладнання.
  3. Надати доступ представникам "Донецькоблгазу" до своїх будинків/садиб/осель, в місця, де встановлено газоспоживаюче обладнання, димові та вентиляційні канали.
  4. Для запобігання потрапляння до ваших осель шахраїв та злодіїв вимагайте від представників "Донецькоблгазу" пред'являти свої службові посвідчення

Нагадаємо, 23 травня на всій вільній території Донецької області, у тому числі у Краматорську, зник газ. Причиною цього влада називала те, що основна лінія, якою блакитне паливо йшло до нас в регіон, розташована на Луганщині і захоплена росіянами - окупанти "закрили вентиль". 

Резервною лінією подачі газу, яка йде з Харківщини, неможливо було користуватися через те, що вона була пошкоджена обстрілами, а активні бойові дії в регіоні не дозволяли її полагодити. Але на початку вересня українські військові звільнили Ізюм і майже всю Харківську область. Тож на початку жовтня "Донецькоблгаз" закликав споживачів писати заяви на підключення газопостачання.

Втім, повернення газу не означає повернення централізованого опалення. Голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко раніше казав, що навіть у разі відновлення газопостачання, до нього у кращому випадку буде підключено лише приватний сектор і об'єкти критичної інфраструктури.

Керівник "Донецькоблгазу" Вадим Батій розповів журналістам Суспільного, що жителям багатоповерхівок Краматорська не варто розраховувати на централізоване опалення.

“Ми взагалі не будемо подавати газ на багатоповерхівки, тому що немає населення. Вчора розмовляв з керівниками міста, сказали що запускати котельні навряд чи будуть. Ряд причин: як фінансові, так і технічні", - сказав він.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

Gascover

Розповідаємо, чим ще займався Донецькоблгаз у Краматорську та районі минулого тижня

gazovyky5

Вони відмовились від евакуації і продовжували роботу попри небезпеку обстрілів

Gascover

Газовики продовжують відновлення газопостачання на вільних територіях Донеччини

коментарі