Важливо :: Гроші :: 14 квітня 2021 20:41 , Олексій Ладика
doneckoblgaz

"Донецькоблгазу" анулювали ліцензію: у Краматорську вимагали повернути підприємство державі

Підприємство протягом року двічі порушило умови договору з транспортування газу

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) анулювала ліцензію з розподілу газу "Донецькоблгазу". Причина - порушення законодавства та зловживання під час постачання природного газу.

Про це 14 квітня повідомила НКРЕКП.

Регулятор провів перевірку "Донецькоблгазу" і виявив, що підприємство протягом 2020 року двічі порушило умови договору з транспортування природного газу. Це призвело до заборгованості перед "Оператором газотранспортної системи України" у розмірі 353,9 млн гривень.

Ліцензія "Донецькоблгазу" анульовується з 1 серпня цього року. Переважна більшість мереж цього підприємства належить державі. Держава в особі "Нафтогазу України" також є власником 38% його акцій компанії. Інша частина акції належить компаніям з Гонконгу, яких пов'язують з Сергієм Курченком, олігархом часів позбавленого звання президента Віктора Януковича.

Голова НКРЕКП Валерій Тарасюк звернувся до Міненерго, Фонду державного майна та НАК "Нафтогаз України", щоб вони визначились, якому підприємству будуть передні ці мережі. "До 1 серпня 2021 року НКРЕКП має видати ліцензію новому підприємству, яке почне діяльність з чистого листа", - зазначив він.

Окрім того, на початку березня цього року, коли на вулиці була мінусова температура, "Донецькоблгаз" відключив від газу 59 котелень "Донецьктеплокомуненерго", у тому числі його краматорського відділення - "КМРТМ". Усе це через мільярдні борги теплопостачальника.

Через це у Краматорську без опалення опинилися мешканці десятків будинків, дитячі садки і школи. У сусідньому Слов'янську без опалення залишилось все місто.

"Дії "Донецькоблгазу" - це не просто повторне порушення ліцензійних умов, це диверсія проти споживачів, проти країни. Адже минулого місяця це підприємство відключало від газопостачання теплокомуненерго попри чітку позицію Регулятора, оператора газотранспортної системи, НАК "Нафтогаз України" щодо неприпустимості таких відключень. Державі не потрібен ліцензіат, що накопичує борги перед оператором ГТС та відключає теплокомуненерго», - сказав Тарасюк під час розгляду цього питання на засіданні Комісії 14 квітня.

Через відключення котелень "КМРТМ" від газу депутати Краматорської міської ради звернулися до керівництва СБУ, прокуратури та поліції. Вони просили правоохоронців дати правову оцінку посадовцям "Донецькоблгазу" та притягнути їх до відповідальності.

15 березня біля будівлі "Донецькоблгазу" відбувся мітинг за участі мерів Краматорська, Слов'янська, Лимана, Мирнограда та інших міст Донеччини. Вони вимагали від правоохоронців притягнути до відповідальності керівництво "Донецькоблгазу" і повернути підприємство державі.

Інші статті на цю тему

Gascover

Донецькоблгаз розповів про свою роботу у регіоні на тому тижні

Gasweekcover

Обстеження та ремонти відбувалися у Краматорську, Костянтинівці, Дружківці та Богородичному

Gascover

Газовики продовжують відновлення газопостачання на вільних територіях Донеччини

коментарі