Важливо :: Гроші :: 25 квітня 2022 15:48 , Олексій Ладика
donmet-volodimir-sergiyenko

"Донмет” переїхав з Краматорська: директор заводу розповів, що буде з підприємством далі

У 2021 році цей завод входив до п’ятірки основних бюджетоутворюючих підприємств у Краматорську

Завод автогенного обладнання “Донмет” змушений був евакуюватися з Краматорська на правий берег Дніпра до Дніпропетровської області і переніс туди основні виробничі потужності.

Директор підприємства Володимир Сергієнко розповів Kramatorsk Post, чим було викликане таке рішення і як компанія планує працювати далі.

“Я не знаю, що буде завтра. Я дуже сподіваюсь, що Краматорськ залишиться українським і ми повернемось, як тільки буде змога. Але сьогодні працювати у тих умовах, які зараз є у місті, неможливо”, - сказав він.

НКМЗ

Індустріальний гігант із Краматорська на Донеччині законсервував виробництво і змінює прописку.

 У день широкомасштабного вторгнення росії до України три ракети вибухнули поруч із підприємством — у той самий день “Донмет” вимушено зупинив виробництво. До того ж, не було жодного замовлення від покупців — так тривало три тижні. Але потім надійшли перші замовлення і з'явилося розуміння, що потрібно відновити виробництво, а для цього потрібно евакуюватися.

Наразі працівники “Донмету" зберегли критичний рівень виробництва і забезпечують різаками, пальниками та редукторами потреби українських підприємств.

“На сьогодні наше завдання, завдання “Донмета” - забезпечити потреби економіки і сільського господарства України у нашій продукції. Сьогодні ми це завдання виконуємо завдяки залишкам готової продукції. Наступний крок — розпочати збирання продукції з напівфабрикатів, які були у нас станом на 24 лютого. Третій крок — розпочати виробництво знову”, - розповів Володимир Сергієнко.

За його словами, підприємство має спроможність щонайменше ще півроку забезпечувати українських виробників своєю продукцією. Що буде далі — сказати складно, бо підприємство залежить від більше ста інших українських постачальників.

Сергієнко зазначив, що до широкомасштабного російського вторгнення на “Донметі” працювало понад 180 робітників, а зараз працює - 18, це десять відсотків, деякі працюють дистанційно. Набирати працівників з місцевих на підприємстві не планують — продукція “Донмету” технічно складна і навчитись її виготовляти не так уже й просто, плюс зараз поки що немає потреби у нових робітниках, за словами керівника заводу.

“Що буде далі — це в цілому складне питання. Але ми працюємо, наша продукція працює на Перемогу, вся українська економіка працює на Перемогу”, - розповідає директор “Донмета”.

Завод “Донмет” — виробник сертифікованого обладнання для газополум'яного різання, зварювання, паяння та нагріву металів та інших матеріалів. У 2021 році цей завод входив до п’ятірки основних бюджетоутворюючих підприємств у Краматорську.  

Це не перше краматорське підприємство, яке змушене було евакуювати своє виробництво через війну. Раніше повідомлялося, що "УК "Вітропарки України" переїжджає з Краматорська на територію Львівщини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram

Англомовні повідомдення ми публікуємо в своєму Twitter

Інші статті на цю тему

shest-skulptur-v-donmete

Место для установки скульптур может предложить любой житель города

donmet-sergienko

Завод автогенного обладнання переміщено з Краматорська до Дніпропетровської області

deputati-vid-es 2

Так депутати відреагували на нещодавній “трояндовий” скандал за участю Олександра Гончаренка