Важливо :: Політика :: 18 грудня 2020 16:32 , Олексій Ладика
igor-stashkevich-sekretar-kramatorskogo-gorsoveta

Друга людина після мера: 5 питань до нового секретаря Краматорської міськради Ігоря Сташкевича

Посаду отримав представник партії, яка набрала 6% на виборах

Новим секретарем Краматорської міської ради став представник партії "Слуга народу" Ігор Сташкевич. Депутати висунули і підтримали його кандидатуру більшістю голосів, перед цим відхиливши кандидатуру, запропоновану міським головою Олександром Гончаренком. 

Журналіст Kramatorsk Post став першим, кому Сташкевич дав інтерв'ю у новій для себе ролі.

 • Які у вас перші думки щодо вашого призначення?
  • Думки: як звільнитися з роботи спочатку [Сташкевич є доцентом кафедри комп’ютерних інформаційних технологій ДДМА, головою профкомітету Академії]. 
 • Для вас було неочікувано, що вашу кандидатуру запропонують на посаду секретаря?
  • Не те, щоб неочікувано. Але із здивуванням, я би сказав.
 • Але ви представник не найбільшої фракції у міськраді...
  • Я депутат другого скликання. Я думаю, цей досвід, який я отримав за п'ять років, і те, що я маю організаційні здібності, те, що у навчальному закладі я займаюся більше організаційними питаннями, дуже складними, я думаю, це і є робота секретаря - організація, домовленості, проведення. Думаю, що я зможу.
 • Вам комфортно буде працювати із міським головою?
  • Наразі дуже комфортно. Спілкуватися комфортно, працювати, я думаю, буде так само.
 • У нас депутатський корпус строкатий, є деякі внутрішні протиріччя навіть усередині фракцій. Як вважаєте, ви зможете із цим впоратись, керувати депутатами?
 • Це важка робота, будемо працювати. Якщо будуть помилки, будемо виправляти. Але без помилок нічого не буває.
test Ігор Сташкевич під час консультацій щодо кандидатури на посаду секретаря

 

Чому Гончаренко висунув кандидатуру Атаманової

Міський голова Олександр Гончаренко висунув кандидатуру Лілії Атаманової на посаду секретаря міськради - вона є депутаткою від партії "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ", працює директором дитячого табору "Шоколад". 

За словами мера, він висунув кандидатуру Атаманової, тому що співпрацював з нею на "Енергомашспецсталі" 10 років, він її добре знає.

"Я пропонував ту людину, з якою мені буде комфортно і яку я знаю. Окрім того, це моє право згідно з законом. Але я з порозумінням ставлюсь до рішення депутатського корпусу, вони запропонували ту людину, з якою насамперед їм буде зручніше працювати. Бо секретар міської ради співпрацює насамперед з депутатами, а потім вже з міським головою", - сказав Гончаренко журналісту Kramatorsk Post.

Кандидатуру Атаманової підтримали лише 10 депутатів, 16 були проти і четверо утримались. Натомість за Сташкевича проголосували 23 депутати, троє - "проти" і четверо утримались.

test Голосування за секретаря міськради було таємним

"Я Ігоря Ігоревича [Сташкевича] знаю теж не один рік, ставлюсь до нього з повагою, знаю, що він фахова компетентна людина з питань законності, і з ним у мене буде плідна співпраця", – зазначив міський голова.

"ОПЗЖ" не висувала своєї кандидатури 

Голова фракції "ОПЗЖ" - найбільшої у міській раді - Світлана Фоміна виступила проти призначення Сташкевича. Під час свого виступу на сесії вона нагадала, що "ОПЗЖ" отримала на виборах 33% голосів, а "Слуга народу" - всього шість. На думку Фоміної, представник саме її фракції мав би стати секретарем ради. Але своєї кандидатури на цю посаду фракція "ОПЗЖ" не запропонувала.

"Я з депутатами від "ОПЗЖ" взагалі не спілкувався щодо кандидатури секретаря, це був мій вибір, моя пропозиція, не можу сказати, чому вони не висунули свою кандидатуру. Це питання краще спрямувати до них", - сказав міський голова Гончаренко.

Журналіст Kramatorsk Post спитав Світлану Фоміну, чому "ОПЗЖ" не висунула свою кандидатуру на посаду секретаря, але відповіді не отримав.

test Світлана Фоміна на графіках показала, чому "ОПЗЖ" мала отримати посаду секретаря

 

Секретар ради - друга людина після мера

Секретар міської ради здійснює повноваження міського голови, якщо останній з якихось причин достроково припиняє працювати на своїй посаді або не може виконувати свої функції.

Якщо міський голова невмотивовано відмовляється скликати сесію ради, тоді її скликає секретар. У таких випадках він веде засідання ради та підписує її рішення.

До повноважень секретаря міської ради входить організовувати підготовку сесій ради, питань, що вносяться на розгляд ради, забезпечувати оприлюднення проєктів рішень ради.

Він також має забезпечувати своєчасне доведення рішень ради до виконавців і населення, організувати контроль за їх виконанням. Секретар має сприяти депутатам у здійсненні їх повноважень. Ще депутати можуть доручити секретареві готувати та проводити референдуми, а також вибори до органів державної влади і місцевого самоврядування.

Хто такий Ігор Сташкевич

Як ми казали вище, 36-річний Ігор Сташкевич працює доцентом кафедри комп’ютерних інформаційних технологій ДДМА, він є кандидатом економічних наук. Має дві роботи за сумісництвом: очолює об'єднаний профспілковий комітет працівників, студентів, аспірантів та докторантів Академії та працює вчителем у 18-й школі. Нещодавно він балотувався на посаду ректора ДДМА, але невдало. 

На найближчі п'ять років Ігор Сташкевич має забути про роботу у виші чи у школі - закон не дозволяє поєднувати роботу секретаря міськради із ще якоюсь діяльністю.

У Краматорській міській раді Сташкевич засідає вже другий термін поспіль - минулого разу він балотувався від Партії пенсіонерів, представників якої відносили до групи прибічників народного депутата Максима Єфімова. 

Цього року Сташкевич йшов до міської ради другим номером у списку кандидатів від партії "Слуга народу". У коментарі Kramatorsk Post він мотивував це тим, що підтримує президента України Володимира Зеленського та його дії в освіті і медицині, а також його програму "Велике будівництво".

Ігор Сташкевич одружений, виховує трьох синів. Дружина Ольга працює вчителем.

Інші статті на цю тему

deputaty-kramatorskogo-gorsoveta

Хто потрапив до топ-5 найвідповідальніших і топ-3 прогульників у міській раді

igor-stashkevich-2

А також, як отримати свідоцтво про освіту та гуманітарну допомогу і чому під час війни роблять ямкові ремонти доріг

opzzh-kramatorsk

Раніше під заборону потрапила і Партія Шарія, представники якої також є у міськраді

коментарі