Важливо :: Життя громади :: 12 травня 2021 14:02 , Олена Круглова
palliativnaya-pomosh-3

В Краматорську вперше почнуть надавати паліативну допомогу

Відповідні договори з НСЗУ на надання цих послуг уклали дві лікарні міста

КНП "Міська лікарня №2" та КНП "Дитяче теріторіальне медичне об'єднання" - уклали з Національної служдою здоров'я України (НСЗУ) на договори надання стаціонарної паліативної медичної допопмоги. Відповідна інформація з'явилася на Сайті НСЗУ.

За цими договорами, кожне підприємство отримає фінансування у розмірі 4772,64 тис. грн. Термін дії договорів 31 грудня поточного року.

Андрій Петриченко

Начальник міського відділу охорони здоров'я Андрій Петриченко пояснив "Kramatorsk Post", що рішення про надання цього виду медичної допомоги приймалося керівництвом лікарень самостійно.

"Взагалі, є певна методика підрахунків, яка використовується при плануванні. Це певний відсоток населення, який мешкає на території області та потребує паліативної допомоги. В нас на першому місці захврювання серецево-судинної системи. Потім ендокрінологія, хірургічні неоперабельні захворювання тощо.

"Керівництвом лікарні №2 було вирішено розширити перелік своїх послуг, оскільки вони побачили затребуваність у такому виді медичної допомоги та відсутність в місті надавачів таких послуг - паліативну допомогу в Краматорську до цього моменту ніхто не надавав. Тому вирішили розвивати направлення паліативної допомоги на базі свого підприємства.

Я підтримую це. Це перший етап розвитку хоспісної допомоги.

А для дитячої лікарні це, взагалі, дуже актуальне питання. Оскільки, як мені відомо, у північній частині Донецької області цим питанням ніхто не опікувався. Тому, вважаю, достить великий обсяг робіт вони зможуть взяти на себе," - розповів Андрій Петриченко.

За його словами, виявляти тих, пацієнтів, які потребують стаціонарної паліативної допомоги, та надіють направлення на госпіталізацію - це, в першу чергу, завдання сімейних лікарів.

Також для отримання стаціонарної паліативної допомоги пацієнтів можуть направляти лікуючі лікарі, лікарі мобільної паліативної служби або переводити з іншого закладу чи клінічного підрозділу закладу.

Завдання відділень стаціонарної паліативної допомоги, вимоги до персоналу (щодо кількості, спеціалізації), а також вимоги до матеріально-технічної бази, які висуває НСЗУ, досить серйозні.

Від їх виконання залежетиме подовження дії договорів, подальшого фінансування та надання паліативної допомоги людям, що мають невиліковні діагнози та хвороба яких зайшла у термінальну стадію.

Ознайомитися з ними можна за спеціифікаціями та умовами закупвлі медичних послуг НСЗУ за напрямом стаціонарної паліативної допомоги.

коментарі