Важливо :: Життя громади :: 16 вересня 2021 11:14 , Краматорск Пост
vymiryuvannya-yakosti-vody-u-kramatorsku-main

Екоактивісти провели громадські вимірювання якості води у двох водоймах у Краматорську: результати невтішні

Перевіряли воду на Городещиному та Василівській Пустоші

Цього тижня група екологічних активістів провела громадські вимірювання якості води двох водойм Краматорська - ставку №2 у селищі Городещине та водойми на Василівській Пустоші.

Воду досліджували за допомогою наборів експрес-тестів для прісної води, колориметричним методом за наступними показниками: pH; жорсткість, амоній (NH4); нітрити (NO2); нітрати (NO3); фосфати (PO4), залізо (Fe), мідь (Cu), а також вміст кисню (O2).

Ставок №2 на Городещиному - дуже популярне місце серед рибалок міста та часто відвідується містянами для сімейного відпочинку.

Результати аналізу показали, що тут має місце перевищення нітритів (на 20% від норми) та фосфатів (на 40% від норми). Причиною тому можуть бути випас та водопій худоби та використання добрив на прилежних до водойми полях, розповів Kramatorsk Post керівник проєкту "EcoWater" Ігор Дзержинський.

testtesttesttest

Другою водоймою для вимірювань став ставок на Василівській Пустоші - одне з найпопулярніших водойм міста. 

"Влітку тут було багато фестивалів та риболовних спортивних змагань, навіть молодіжна вечірка Шум.Рейв! Тому ми дуже хотіли перевірити її на якість води. Результати, на жаль, невтішні, навіть за зовнішнім виглядом вода була значно каламутніша, ніж на попередній водоймі", - розповів Ігор. 

Аналіз показав, що у ставку на Василівській Пустоші є перевищення значень жорсткості (у 1,5 рази), амонію (на 30% від норми) та фосфатів (на 20% від норми).

testtest

Дзержинський зізнається, що активісти не очікували побачити настільки великі перевищення, тож ГО "Клуб рибалок України - Юей фішинг клуб" планує замовити більш детальний тест у спеціалізованій лабораторії, щоб отримати точні дані.

Громадські вимірювання організувала громадська організація "Клуб рибалок України". У громадських вимірюваннях брали участь члени громадської організації "Клуб рибалок України - Юей фішинг клуб" разом зі студентами кафедри екології Донбаської національної архітектурно-будівельної академії. Захід проводився для привернення уваги до проблеми забрудненості водойм регіону в рамках проекту "EcoWater", що реалізується "Клубом рибалок України - Юей фішинг клуб" за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН). 

Інші статті на цю тему

lena-kudaeva

Для чого можна використовувати полотняні мішечки, авоськи, контейнери і шопери

kramatorske-more

Містян закликають обов’язково кип’ятити воду перед вживанням впродовж декілька хвилин

vasilivska-pustosh

У водоймах чисельні відхилення за мікробіологічними та санітарно-хімічними показниками

коментарі