Важливо :: Життя громади :: 24 листопада 2021 15:38 , Олена Круглова
petr-kondratenko-i-mayya-ermolaeva

Екс-ректорка ДонНМУ Майя Єрмолаєва поновилася на посаді професорки через суд

А нещодавно знову звільнений з цієї посади Петро Кондратенко теж збирається до суду, бо вважає своє звільнення незаконним

Краматорський міський суд поновив колишню ректорку Донецького національного медичного університету(ДонНМУ) Майю Єрмолаєву на посаді професорки кафедри внутрішньої медицини №1. Про це пані Єрмолаєва повідомила у фейсбуці.

Нагадаємо, що через окупацію Донецька медуніверситет був переведений у Краматорськ. Він також має дві філії у Кропивницькому та Маріуполі.

З квітня 2018 його очолював Петро Кондратенко. У лютому 2019 після корупційного скандалу з іноземними студентами в Кропивницькій філії увніверситету та порушення кримінальної справи, пан Кондратенко був відсторонений від своєї посади. Його звинувачували у хабарництві.

У січні 2020 року він повернувся на посаду ректора, вигравши справу в суді, але вже в серпні Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) знову усунуло його з посади.

Виконуючою обов'язки ректора ДонНМУ тоді була призначена доктор медичних наук, професорка Майя Єрмолаєва. І вже в грудні 2020 вона зайняла посаду ректорки за результатами виборів, що проводилися в університеті. Тоді за неї проголосувало більше 78% студентів та викладацького складу.

Вже на посаді ректорки пані Єрмолаєва ініціювала закриття філії університету в Кропивницькому з наголосом на необхідності переведння студентів та викладачів до філій в інших містах. Офіційною причиною було зазначено невідповідність ліцензійним умовам.

Але філію так і не закрили. Адже цьогоріч влітку на посаді ректора медуніверситету через суд знову поновися Петро Кондратенко. Після цього він звільнив Майю Єрмолаєву та ще декількох співробітників вишу. Але трудовий колектив університету на конференції у червні вирішив звернутися до МОЗ із проханням знову його звільнити.

Минулого тижня, 19 листопада, МОЗ таки звільнило пана Кондратенка. Про що він повідомив на своїй сторінці у фейсбук. У своєму повідомленні він зазначив, що "формальною підставою для чергового звільнення став акт перевірки Державної служби якості освіти з причин несвоєчасної видачі академічної довідки іноземній студентці. А фактично - те, що ми з вами за рішенням Вченої ради направили звернення до Прем'єр міністра та міністра охорони здоров’я, чим фактично й відстояли свій університет".

Мова йде про Кропивиницьку філію - пан Кондратенко призупинив дію наказів попередниці щодо її закриття.

Наказ про звільнення Петро Кондратенко вважає незаконним і готується знову подавати позов до суду.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

topor-rektor
gerb-donnmu

Вибори відбудуться наступного тижня

petr-kondratenko-i-mayya-ermolaeva

Восстановившись на должности, Петр Кондратенко уволил своих конкурентов и приостановил решение перенести филиал вуза из Кропивницкого в Краматорск

коментарі