Важливо :: Життя громади :: 15 вересня 2023 15:40 , Краматорск Пост
maksim-stepanov

Ексміністра охорони здоров'я Максима Степанова заочно заарештували

Розповідаємо, що відомо про справу колишнього високопосадовця та мешканця сусіднього Слов’янська

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) заочно взяв під варту колишнього міністра охорони здоров'я Максима Степанова. Про це повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) у Facebook.

Що відомо про Максима Степанова та його родину?

Йому 48 років. Він походить з династії лікарів. Його батьки переїхали у Слов'янськ з Амурської області, коли йому виповнилося два роки. Його мати - Іда Степанова тривалий час була завідувачкою відділенням пологового будинку Слов'янська, потім стала ФОПом у медичній галузі.

Батько, Володимир Степанов, був головним лікарем, а згодом директором Слов’янської клінічної лікарні і депутатом міськради. Він очолював клініку з 2003 і пішов з посади на пенсію наприкінці 2021.

Крім того, відомо, що він потрапив до бази сайту "Миротворець" за те, що голосував за створення "Слов'янської народної дружини" та проведення псевдореферендуму за відділення частини Донбасу від України.

test

Сам Максим Степанов починав свою професійну діяльність з роботи санітаром у тій самій лікарні, якою керував його батько. Згодом пішов у бізнес, а далі - у владу.

За що його заочно заарештували?

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і САП підозрюють Максима Степанова у заволодінні понад 450 млн грн у той час, коли він очолював державне підприємство “Поліграфічний комбінат “Україна” у 2011-2016 роках.

У липні поточного року НАБУ детально описало схему злочину.

У 2013 році тодішній очільник “Поліграфкомбінату” придбав на підставних осіб естонську компанію і виставив іноземним партнерам обов’язкову вимогу співпраці - постачання продукції через “потрібну” компанію. Надалі організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків документів (паспорти громадян України, ID-карти, посвідчення водія тощо) через цю компанію. Компанія-прокладка закупляла матеріали напряму у виробників, після чого перепродавала їх держпідприємству за завищеною у 4-6 разів вартістю. Упродовж 2013-2016 років, через цю схему група зловмисників заволоділа коштами на суму близько пів мільярда гривень.

Ексдиректор “Поліграфкомбінату” замаскував як продаж 45 % своїх акцій у підприємстві, що фактично не працювало (фактична ринкова вартість близько 100 тис. доларів США) іншій підконтрольній компанії за 1,35 млн доларів США. Далі їх задекларував, чим фактично отримав можливість їх використовувати. Частину коштів у сумі 150 тис. доларів США перевів безпосередньо на рахунки наближених до себе осіб.

Також колишній директор запатентував на підконтрольну компанію, яка використовувалась для закупівель, право інтелектуальної власності на імплантовані захисні елементи, що використовуються в українських паспортах. Таким чином кожен громадянин, отримуючи документи, не лише переплачував вартість внаслідок завищень при закупівлях, але й “донатив” чиновника за його “інтелектуальний внесок”.

Інші статті на цю тему

reformy-1
fakemarriagecover
коментарі