Цікаво :: Review :: 01 грудня 2021 19:43 , Краматорск Пост
acne-cover

Експерти коротко про акне

містить рекламні лінки

Що таке акне?

Акне є хронічним запальним захворюванням шкіри. Воно передбачає порушену роботу сальних залоз і, як наслідок, надмірне виділення шкірного сала, закупорку волосяних цибулин і загалом сприятливе середовище для поширення бактерій.

Виглядає акне як вугрі або точніше – пустули та папули. Ці елементи вугрової висипки мають різний відтінок, від білого та червоного, до чорнуватого.

Прояв акне різноманітний:

 • червоні бугорки, іноді з білими гнійниками;
 • постакне (рубці) та пігментація; 
 • надмірне виділення себуму та постійній жирний блиск на обличчі.

test
Більшою мірою акне притаманне молодим людям – підліткам у пубертатному віці. Але, звичайно ж, акне може бути і у старших людей, оскільки на його виникнення впливає безліч причин. 

Причини виникнення акне:

 • Наявність схильної до акне шкіри.
 • Підвищене вироблення шкірного сала, яке може бути, як через певний тип шкіри, так і через період статевого дозрівання, наприклад.
 • Хвороби шлунково-кишкового тракту.
 • Порушений ліпідний обмін через присутність у раціоні продуктів з високим глікемічним індексом і, як наслідок, ожиріння, цукровий діабет.
 • Гіперкератоз шкіри.
 • Гормональний дисбаланс, який буває і під час вагітності, і через безпричинний безконтрольний набір ваги, а також різні ендокринні захворювання.
 • Недотримання гігієни та неправильний догляд за шкірою обличчя в цілому. 
ЕКСПЕРТИ У ЦІЙ ГАЛУЗІ УТОЧНЮЮТЬ: Усунувши конкретну причину акне, ви з великою ймовірністю впораєтеся з цією проблемою. Однак, крім цих причин, які також можуть бути у вигляді супутніх патологій, важливо вирішити і естетичне питання, яке супроводжує акне. Як самі висипання, так і постакне – все це має негативний вплив на якість життя.

Догляд за проблемною шкірою обличчя у випадку саме акне – вкрай важливий. За відсутності вирішення цієї проблеми може розвинутися важкий ступінь акне і надалі буде дуже складно позбутися постакне – шрамів від вугрової висипки. Тому варто попереджати захворювання за допомогою косметики для проблеми шкіри, а також надавати шкірі догляд вже після лікування акне.

Лікування дерматолог підбирає в залежності від ступеня тяжкості відповідного захворювання. Крім того, лікар може призначити ефективні процедури для лікування постакне. Він допоможе визначитись з пілінгом, який максимально підходить саме вам.

Як вилікувати акне: ефективна допомога від прищів на обличчі

test

Через те, що акне це хронічне захворювання, навіть професійного догляду за шкірою буде замало. Для лікування акне зазвичай застосовується: 

 • Місцева терапія – у вигляді мазей або кремів з антибіотиком, ретиноїдами, різними кислотами.
 • Системна терапія – у вигляді ретиноїдів, гормональних, імунокоригуючих та антибактеріальних препаратів.
 • Сучасні косметологічні маніпуляції – лазерна терапія, професійні пілінги, мезотерапія тощо.

Пілінги та лазерне лікування, як показує практика сьогодні, в боротьбі з акне будуть ефективнішими за інші методи все ж таки. Найпопулярніші пілінги зараз – пілінг Джесснера, PCA Peel, гідропілінг.

testОднак, зважаючи на те, що практично у всіх випадках акне залишає після себе рубці, вам точно захочеться позбутися їх, коли вже вдалося позбутися від прищів за допомогою лікування. Будь-який догляд за обличчям, як і лікування, повинен призначати кваліфікований у цьому питанні лікар-дерматолог. Косметика підбирається безпосередньо для проблемної, схильної до акне шкіри, оскільки вона містить спеціальні активні компоненти, що регулюють роботу сальних залоз. Це доглядові засоби з олією чайного дерева, саліциловою кислотою, наприклад.

Звісно ж, окрім саме терапії та догляду, важлива й профілактика. Вона передбачає ведення здорового способу життя – контролювати рівень цукру в крові, не допускати ожиріння і гіподинамії, користуватися лише відповідною вашому типу шкіри косметикою, щодня очищати шкіру (навіть, якщо на вас не було макіяжу), не забувати про профілактичні відвідування косметолога-дерматолога.