Корисно :: Пояснюємо :: 23 січня 2023 15:18 , Олексій Ладика
opechatka-kvartir

Евакуйована краматорка розповіла, що її квартиру опечатали. Ось що сталося

Чому це відбувається і що робити, якщо опинились у схожій ситуації

Мешканка Краматорська Тетяна, яка виїхала з міста, повідомила Kramatorsk Post, що нещодавно дізналася, що її квартира опечатана.

"На дверях моєї квартири з‘явився напис "Опечатано", судячи з печатки - "Ладіс", по номерах, що в інтернеті знайшла, не відповідають. Такі часи, що якось стрьомно від таких наліпок. Опечатані ще три квартири в нашому під’їзді, тільки по нашому стояку, хоча людей там немає зовсім", - розповіла вона.

За словами краматорки, квартиру опечатали без попередження - до неї ніхто не телефонував і ніхто не попереджав. Її помешкання не постраждало від обстрілів, тому поява опечатки на дверях квартири Тетяну насторожило.

Начальник Управління інформаційної політики і взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов пояснив Kramatorsk Post, що такі печатки з'являються після того, як була аварійна ситуація (наприклад, порвало батареї чи труби) - нікого вдома не було, тому квартиру було відчинено для ремонту комунікацій.

"З людьми шукають зв'язок - через домові чати, керівників ОСББ чи сусідів. Але не завжди вдається - хтось виїхав за кордон та не залишив ключі сусідам", - розповідає Єськов. 

За словами чиновника, на опечатування квартири складається акт разом з представниками поліції, керівної компанії "Ладіс"/ОСББ та сусідами. Акт зберігається в офісі "Ладіса" – кому після повернення додому потрібен буде цей документ, той має звернутися до цієї компанії. 

"Опечатування квартир відбувається тільки через аварійні ситуації. Це практика і в мирний час була, просто господарів в місті було більше та легше було знайти їх, і не обстрілювали наші житлові квартали", - пояснив Ігор Єськов.

Після ремонту і опечатування квартири двері не залишаються відчиненими -  залежно від типу дверей їх закривають, забивають або заварюють. Якщо ви не зможете відкрити двері після повернення, то також потрібно буде звернутися до "Ладіса". 

Нагадуємо номер телефону Контакт-центру, який приймає всі заявки щодо комунальних питань - 0990991505.

Справка KramPost

Ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначає, що власник зобов’язаний забезпечити цілодобовий доступ до свого житла, іншого об’єкта нерухомого майна для ліквідації та відвернення аварій, пов’язаних із наданням відповідної комунальної послуги.

У випадку, коли власник квартири відсутній, і немає можливості встановити з ним зв’язок або ж він відмовляється допустити в належне йому житло представника аварійно-ремонтної бригади, то у таких випадках можливий несанкціонований доступ до житла без отримання згоди його власника.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

remont

І як вони пов'язані між собою і з міською владою

sichovih-strilciv-13 (1)

Та посилається на власну оцінку й задоволеність ремонтом мешканців будинку

JKH

Мораторій також забороняв припиняти надавання послуг у разі їх неоплати

коментарі