Корисно :: Пояснюємо :: 23 січня 2023 15:18 , Олексій Ладика
opechatka-kvartir

Евакуйована краматорка розповіла, що її квартиру опечатали. Ось що сталося

Чому це відбувається і що робити, якщо опинились у схожій ситуації

Мешканка Краматорська Тетяна, яка виїхала з міста, повідомила Kramatorsk Post, що нещодавно дізналася, що її квартира опечатана.

"На дверях моєї квартири з‘явився напис "Опечатано", судячи з печатки - "Ладіс", по номерах, що в інтернеті знайшла, не відповідають. Такі часи, що якось стрьомно від таких наліпок. Опечатані ще три квартири в нашому під’їзді, тільки по нашому стояку, хоча людей там немає зовсім", - розповіла вона.

За словами краматорки, квартиру опечатали без попередження - до неї ніхто не телефонував і ніхто не попереджав. Її помешкання не постраждало від обстрілів, тому поява опечатки на дверях квартири Тетяну насторожило.

Начальник Управління інформаційної політики і взаємодії зі ЗМІ Ігор Єськов пояснив Kramatorsk Post, що такі печатки з'являються після того, як була аварійна ситуація (наприклад, порвало батареї чи труби) - нікого вдома не було, тому квартиру було відчинено для ремонту комунікацій.

"З людьми шукають зв'язок - через домові чати, керівників ОСББ чи сусідів. Але не завжди вдається - хтось виїхав за кордон та не залишив ключі сусідам", - розповідає Єськов. 

За словами чиновника, на опечатування квартири складається акт разом з представниками поліції, керівної компанії "Ладіс"/ОСББ та сусідами. Акт зберігається в офісі "Ладіса" – кому після повернення додому потрібен буде цей документ, той має звернутися до цієї компанії. 

"Опечатування квартир відбувається тільки через аварійні ситуації. Це практика і в мирний час була, просто господарів в місті було більше та легше було знайти їх, і не обстрілювали наші житлові квартали", - пояснив Ігор Єськов.

Після ремонту і опечатування квартири двері не залишаються відчиненими -  залежно від типу дверей їх закривають, забивають або заварюють. Якщо ви не зможете відкрити двері після повернення, то також потрібно буде звернутися до "Ладіса". 

Нагадуємо номер телефону Контакт-центру, який приймає всі заявки щодо комунальних питань - 0990991505.

Справка KramPost

Ст. 29 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначає, що власник зобов’язаний забезпечити цілодобовий доступ до свого житла, іншого об’єкта нерухомого майна для ліквідації та відвернення аварій, пов’язаних із наданням відповідної комунальної послуги.

У випадку, коли власник квартири відсутній, і немає можливості встановити з ним зв’язок або ж він відмовляється допустити в належне йому житло представника аварійно-ремонтної бригади, то у таких випадках можливий несанкціонований доступ до житла без отримання згоди його власника.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

komunlka

Директор департаменту запевняє, що боржників відключати від послуг не будуть

liman (2)

Місто майже рік живе без централізованого водопостачання

maintaincover

Комунальники підтримують інфраструктуру міста в умовах воєнного стану

коментарі