Важливо :: Життя громади :: 05 лютого 2021 17:02 , Олена Круглова
zenov-s-riboy

"Фейсбукове" життя керманичів Краматорська: від актуальних проблем міста до інфосміття та розмов з рибами

«Kramatorsk Post» вирішив «пробігтися» фейсбуком та подивитися, як користуються сучасним інструментом впливу нові представники краматорської виконавчої влади.

“Активісти” фейсбуку 

testПочнемо зі сторінки міського голови Олександра Гончаренко. З неї бачимо, що все своє життя він провів у Краматорську: народився тут, навчався у 22 школі тут, працював директором з маркетингу та збуту на місцевому заводі.

Першу свою сторінку він колись давно видалив. А нову тодішній ще депутат виконкому від "Нашого Краю" завів в середені літа 2020 року, напередодні місцевих виборів. З тої пори веде її динамічно, практично щодня викладає нові пости, іноді декілька на день.

 

 

testПублікації здебільшого професійні, пов’язані з діяльністю міського голови: наради, зустрічі, заходи. Жваво інформує про перебіг подій у «гарячих» точках міста, які періодично особисто відвідує: аварії, капремонти міських закладів тощо.

«Робочий» контент іноді розбавляє особистим - розважальним: пірнанням в ополонку на Водохреща, архівними сімейними фото з гірських курортів, нарізанням капусти для приготування борщу.

Також Гончаренко досить активно коментує публікації громадян про «проблеми міста» у загальнодоступних групах, оперативно реагує на позначки, коли його тегають.

Важко сказати, чи веде мер сторінку сам або йому допомагають помічники. Схоже, що частину коментарів і постів мер робить сам. На початку ж своєї активності у фейсбуці, перед виборами в постах від імені мера відчувалася рука штабних стратегів

testДруга людина після мера – секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич –веде сторінку теж активно, але не так «жваво», як мер.

Нагадаємо, що Сташкевич працював доцентом кафедри "Комп'ютерні інформаційні технології" ДДМА та був головою її профкому, а також працював вчителем у 18 школі.

У Краматорську міську раду Сташкевич вперше потрапив від “Партії пенсіонерів”. На виборах 2020 року до виконкому пройшов від партії "Слуга народа".

test

Публікації на його сторінці регулярні, але у більшості – це перепости новин з офіційного сайту Краматорської ради, зі сторінки Гончаренко чи місцевих ЗМІ. Є, звісно, і сімейні святкові фото та фото з призначення на поточну посаду у виконкомі.

Наступна сторінка – Романа Зенова, першого заступника. Доречність цієї посади мер Гончаренко завзято відстоював перед деякими депутатами на сесії 27 січня. І таки відстояв. З того ж дня Зенов керує роботу Відділу з питань децентралізації. Щоправда, інформації про це на власній сторінці немає. Взагалі, немає інформації про місця роботи, є тільки місця навчання.

Не з соцмереж відомо, що працював він заступником начальника Управління податкової міліції в Луганський області. А також першим заступником голови Держінспекції України з питань праці.

2016 року мав досвід роботи головою виборчої комісії у Миколаївській ОТГ, а 2019 балотувався навіть у нардепи України від “ОПЗЖ”. Про свої політичні уподобання він відкрито говорить через свої "аватарки" на фейсбуці.

Також він є власником підприємства з оптового продажу вугілля, газу та нафти, а також співвласником ще п’ятьох підприємств, що займаються видобутком вугілля, продажем палива та ін.

Його сторінка у фейсбук рясніє перепостами джерел сумнівної та явно антиукраїнської орієнтованості: російський канал 24, нещодавно закритий 112 канал, тощо.  Пан Зенов також дуже полюбляє та репостить ютюб-канал Шарія, та ще кілька інформаційних смітників з образливими для українців контентом, та відверто тролить попереднього президента і його прихильників. 

test

test

 

test

Активність ведення сторінки збігається з певними політичними подіями, зокрема з виборами місцевого та національного рівнів. А ще новий заступник мера полюбляє дещо специфічний гумор, та робить перепости зі свого ютюб-каналу з демонстрацією вміння розмовляти з великими рибами.

Заступник міського голови Андрій Безсонний, у підпорядкування якого наразі є Управління ЖКГ та Управління фізкультури та спорту.

Екс-директор ФК "Авангард". До Краматорської міської ради обирається вже втретє: 2010 року - від “Партії регіонів”, 2015 - від “Нашого Краю”, минулого року - вже від "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ".

На своїй сторінці мало що пише. Більшість постів в стрічці заступника мера - то вітання з днем народження, відмітки інших користувачів тощо. Особисто він лише час від часу оновлює головне фото, додає невеличкі публікації щодо задіяності у "Нашому Краматорську" чи щодо подій у футбольному клубі. Але активно коментує пости в групах інших користувачів, особливо, якщо ті стосуються тем ЖКГ.

“Безучасні” сторінки

Заступник мера з економічних та фінансових питань Тетяна Савченко, екс-заступник мера Бахмута. Цю посаду обіймала впродовж останніх 8 років.

Свою сторінку веде у режимі «звичайного» користувача: публікації, в основному, розважального характеру та перепости новин Краматорської міської ради.

Сергій Смирнов - заступник міського голови, призначений відповідальним за земельні відносини, архітектуру та будівництво у місті.

Він голова ГО "Наш Краматорськ" та політичної партії "Команда Максима Єфімова "Наш Краматорськ".

Сторінку свою теж здебільшого присвятив небагатослівним постам виключно професійного контексту.

Керуюча справами виконкому Ірина Славинська сторінку у фейсбуці має, але публікації робить дуже рідко. Остання публікація датована 2017 роком. У більшості це фото особисті, хоча і перетинаються з її діяльністю помічниці нардепу Єфімова та роботою у ГО "Наш Краматорськ”.

Шукали-шукали та поки не відшукали

Не знайшли ми у соцмережах сторінок заступників мера Валерія Радченко та Олени Катальникової. Але нагадаємо, хто ці новопризначені посадовці.

Валерій Радченко працював у міліції, з 2007 три роки був очільником Краматорського міського відділу міліції. Став потім першим заступником начальника міліції в Миколаївській області. Потім займав керівні посади в міліції Криму.

Є директором будівельної фірми "Донбасстехноэнерго".

У політичній сфері пробував балотуватися у нардепи від партії "Незалежність".

З цього року Радченко обіймає посаду заступника мера Краматорська та опікується громадським захистом, мабілізаціонної роботою та курирує взаємодію з правоохоронцями.

Олена Катальнікова з 2013 року працювала головним лікарем Міської лікарні №3. На посаді заступника міського голови відповідає за освіту, медицину та гуманітарні питання.

коментарі