Цікаво :: Review :: 25 квітня 2023 13:58 , Краматорск Пост
fotovistavka-pro-soledar (4)

Фото про сіль і війну: відкрилася виставка відомого краматорського фотографа і пресофіцерки 93-ї бригади про Соледар

Виставку побачили у Покровську, а звідти вона крокуватиме всією Україною

У Покровську відкрилася фотовиставка "Соледар. Сіль. Війна", на якій представлені роботи двох авторів - відомого краматорського фотографа Олександра Пархоменка та пресофіцерки 93-ї окремої механізованої бригади "Холодний Яр" Ірини Рибакової.

Виставка складається із 57 фотографій, на яких зображено Соледар до та після повномасштабного вторгнення.

testtest

test Відкриття виставки у Покровську. Фото - Покровська МВА

Перша частина – світлини фотографа Олександра Пархоменка. Він зробив їх на підприємстві "Артемсіль" перед великою війною. На фото зображені соляні шахти, процес видобутку солі, будівлі рудників тощо.

test Відкриття виставки у Покровську. Фото - Донецька ОВА

Друга частина виставки — фотографії, зроблені пресофіцеркою 93-ї бригади Іриною Рибаковою. На світлинах зображений зруйнований Соледар: це і майстерні портрети українських захисників, і артилерійські залпи під час бою. 

test Відкриття виставки у Покровську. Фото - Донецька ОВА

Вперше виставку "Соледар. Сіль. Війна" побачили на річницю початку повномасштабної війни росії проти України, 24 лютого 2023 року, у містечку Ажен у Франції, де зараз перебуває Олександр Пархоменко з родиною. 

У квітні фотовиставку відкрили в Україні - а саме у Покровську Донецької області, організацією виставки займається Донецький обласний краєзнавчий музей. Побачити фото Соледару можна буде до кінця квітня у місцевій центральній бібліотеці. 

Працівники музею організували експозиційний тур фотовиставки Україною: після Донеччини вона поїде до Києва, Львова, Одеси, Дрогобича та інших міст. 

testtest

test Відкриття виставки у Покровську. Фото - Донецька ОВА

Соледар – невеличке місто в Донецькій області на сході України з багатою історією. Глибоко під землею сховане головне багатство та диво цього міста – соляні шахти. Місцеве державне підприємство "Артемсіль" – найбільший виробник кам’яної солі в Центральній і Східній Європі й одне з найбільших у світі. Фахівці підприємства зазначали, що поклади солі в регіоні майже невичерпні: за 300 років експлуатації родовищ запаси солі зменшилися лише на 1%. До повномасштабної війни в Україні підприємство забезпечувало 96% загальноукраїнського споживання солі.

Через повномасштабне вторгнення російської федерації у лютому 2022 року видобуток солі був зупинений, а саме місто майже вщент зруйноване. У січні 2023 року окупанти захопили залишки того, що раніше називали Соледаром.

 * * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber

Ви можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook та у Instagram

Англомовні повідомлення ми публікуємо в своєму Twitter, а щоб дивитись найцікавіше у відеоформаті, підпишіться на наш ТікТок

Інші статті на цю тему

kramatorsk-2014-main

Краматорець поділився власними фото тих подій

2
balhovitin-fotoalbom (1)

Там буде 300 фотографій неймовірних донецьких краєвидів

коментарі