
Фото: у Краматорську вшанували жертв Другої світової війни
У Краматорську сьогодні, 8 травня, вшанували жертв Другої світової війни. Квіти до Меморіалу слави і вічного вогню поклали посадовці Краматорської міської військової адміністрації на чолі з начальником адміністрації Олександром Гончаренком.
Ось, як це було:

Тим часом президент України Володимир Зеленський виступив із зверненням, в якому запропонував встановити 8 травня Днем пам'яті і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, як це відзначають в усьому цивілізованому світі. Президент вже подав відповідний законопроєкт до Верховної Ради. Тим часом глава держави підписав указ про те, що 9 травня в Україні буде відзначатися не День перемоги, а День Європи.
"Саме 8 травня велич перемоги над нацизмом згадує більшість народів світу [...] Саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною. Це чиста історія, без ідеологічних домішок. І це – історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу", - пояснив Зеленський.
Коли підписали капітуляцію Німеччини і як 9 травня стало Днем перемоги
Акт капітуляції Німеччини у Другій світовій війні підписали у французькому Реймсі 7 травня, 0 2:41 за місцевим часом. З боку нацистської Німеччини документ підписав начальник генерального штабу німецької армії генерал-полковник Адольф Йодль. Крім Йодля Акт про капітуляцію підписали американський генерал Волтер Беделл Сміт, французький генерал-майор Франсуа Севез і радянський генерал-майор Іван Суслопаров. Останній діяв без дозволу свого керівництва - радянський лідер Йосип Сталін вимагав, щоб капітуляція була підписана в окупованому радянськими військами Берліні.
На вимогу Сталіна капітуляцію наступного дня, 8 травня, підписали ще раз в передмісті Берліна. Документ було підписано о 22:43 за місцевим часом, він набрав чинності о 23:01, а у Москві це вже було 9 травня. Тому весь світ відзначає перемогу над нацизмом 8 травня, а у Радянському Союзі відзначали 9 травня.
У пострадянській Росії свято 9 травня стало одним з краєугольних каменів ідеології рашизму, яку Верховна Рада нещодавно визначала офіційно.
Згідно з ухваленою депутатами постановою, ознаками рашизму є: мілітаризм, культ особи очільника і сакралізація інститутів держави, самозвеличування РФ шляхом насильницького пригнічення та/або заперечення існування інших народів, нав’язування іншим народам російської мови й культури, пропагування ідей "русского міра", систематичне порушення норм і принципів міжнародного права, суверенних прав інших держав, їхньої територіальної цілісності й міжнародно визнаних кордонів.
"Зло, на жаль, повернулося. Як тоді зло рвалося до наших міст і сіл, так і зараз це робить. Як тоді вбивало наших людей, так і зараз це робить. Хоч зараз інший агресор, але та сама мета – поневолення або знищення.
І так само, як і в Другій світовій війні, ми зараз не наодинці проти зла. Ми б’ємося проти нього разом так само – з усім вільним світом. З державами й народами, які творили тоді спільну перемогу. Які, пам’ятаючи страшні роки тієї війни, не кажуть «Можем повторить!», а захищають сенс слів «Ніколи знову!» Які не зрадили памʼяті своїх героїв і бережуть силу наших спільних цінностей – людського життя та свободи, рівності й гідності та світу без ксенофобії й антисемітизму, без расизму й нетерпимості, без ідеологій ненависті.
Ми боролися тоді й боремося зараз заради того, щоб ніхто й ніколи знову не поневолював інші народи й не знищував інші країни. І все те старе зло, яке сучасна Росія повертає, буде розбите так само, як і нацизм був розбитий", - заявив у своєму зверненні Володимир Зеленський.
У Другій світовій війні загинуло щонайменше 8 мільйонів українців: понад три мільйони захисників, які виборювали перемогу на різних фронтах у складі військ антигітлерівської коаліції й у підпіллі, організувавши у партизанські та повстанські загони. Щонайменше п'ять мільйонів наших співгромадян — цивільні втрати, які понесла Україна.