Важливо :: Життя громади :: 21 грудня 2022 15:31 , Олексій Ладика
godivnici-dlya-sobak

Фото з чергою із собак до годівниці у Краматорську набрали сотні тисяч переглядів. Що з годівницями зараз

Це не єдина така конструкція у місті

У жовтні на проспекті Миру у центрі Краматорська встановили годівницю для безпритульних тварин. Світлини і відео черги із собак до ємності з кормом розлетілися Інтернетом - лише на каналі Kramatorsk Post у TikTok відео набрало понад 220 тисяч переглядів.

"Я ніколи не бачив нічого подібного. Вчора ми встановили переносну годівницю для тварин у Краматорську (за вашої підтримки!). Сьогодні вранці українські собаки стояли в черзі, щоб поїсти", - написав волонтер Нейт Мук у Твіттері два місяці тому. Саме він був першим, хто поширив це фото.

Цей допис набрав приголомшливу кількість вподобайок - понад 143 тисячі. І майже 25 тисяч поширень. Люди у коментарях дивувалися, які у Краматорську виховані собаки, що спокійно стоять у черзі за їжею і не гризуться за неї, як деякі люди у чергах за гуманітаркою.

Ми вирішили поцікавитись, що з годівницею зараз.

А зараз годівниці на проспекті Миру немає. За словами директора благодійної організації "Хатіко UA" Сергія Оніщенка, волонтери цієї організації п'ять разів встановлювали там годівницю, але кожен раз її хтось крав.

Але у Краматорську є й інші місця, де стоять такі прилади для годування тварин. Одна з них - на території міськгазу, бо був відповідний запит від цієї установи, адже там проживає певна кількість собак.

test Годівниця на території міськгазу. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Ще одна годівниця стоїть у дворах багатоповерхівок у мікрорайоні "КПД" - там харчуються як собаки, так і коти. 

testtest

test З годівниці на "КПД" харчуються не лише собаки, а й коти. Фото - Олексій Ладика/Kramatorsk Post

Але Краматорськ - не єдине місто, де стоять подібні конструкції.

"В Лимані, Ямполі, Ізюмі, Краматорську, Слов'янську стоять годівниці і водій кожні два дні їздить і поповнює запаси корму. На Херсон і Харків налагоджуємо туди транспорт, так само даємо годівнички", - каже Сергій Оніщенко.

За його словами, зараз головна увага волонтерів "Хатіко ЮА" зосереджена на деокупованих територіях Донеччини і Харківщини - там дуже багато покинутих тварин і мало людей, які мають змогу за ними доглядати. Тому на деокупованих територіях більше годівничок, ніж у Краматорську - наприклад, лише у Лимані їх п'ять штук у різницях місцях.

"Ми займаємось допомогою безхатнім тваринам, насамперед тим, які знаходяться на деокупованих територіях: Ізюм, Довгеньке, Ямпіль, Новоселівка, населені пункти за Ізюмом. Зараз відправляємо автівки з кормом на Херсон і Харківську область, де ще стріляють", - розповідає Сергій Оніщенко.

Але волонтери "Хатіко ЮА" займаються не лише годівничками. Вони також привозять корм людям, які годують безпритульних тварин у своєму дворі чи мікрорайоні. Також у Краматорську та інших містах є люди, які прихистили у себе котів чи собак з вулиці. Так, наприклад, мешанка міста Валентина опікується 27 котами і трьома собаками, які живуть з нею у підвалі.

Коли волонтери встановили годівниці на вулицях Краматорська та інших містах, окрім того, що їх руйнують чи крадуть, вони зіткнулися із ще однією проблемою - деякі люди почали звідти брати корм для своїх домашніх улюбленців. 

Сергій Оніщенко каже, що немає потреби так вчиняти: краматорці, які мають домашніх улюбленців, також можуть отримати корм. На одну кішку видають 1,5 кг корму на два тижні, на собаку - 3-4 кг в залежності від розміру. Для того, щоб отримати їжу для своїх улюбленців, потрібно зареєструватись в офісі "Хатіко ЮА" на проспекті Миру, 5.

Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю Краматорськ Пост та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Інші статті на цю тему

Sviatohirskcover

Фото і відео з міста понівеченого війною

sterilizationcover

З початку березня цим займається спеціальна служба

volunteerscover

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

коментарі