
Фото з чергою із собак до годівниці у Краматорську набрали сотні тисяч переглядів. Що з годівницями зараз
У жовтні на проспекті Миру у центрі Краматорська встановили годівницю для безпритульних тварин. Світлини і відео черги із собак до ємності з кормом розлетілися Інтернетом - лише на каналі Kramatorsk Post у TikTok відео набрало понад 220 тисяч переглядів.
"Я ніколи не бачив нічого подібного. Вчора ми встановили переносну годівницю для тварин у Краматорську (за вашої підтримки!). Сьогодні вранці українські собаки стояли в черзі, щоб поїсти", - написав волонтер Нейт Мук у Твіттері два місяці тому. Саме він був першим, хто поширив це фото.
Цей допис набрав приголомшливу кількість вподобайок - понад 143 тисячі. І майже 25 тисяч поширень. Люди у коментарях дивувалися, які у Краматорську виховані собаки, що спокійно стоять у черзі за їжею і не гризуться за неї, як деякі люди у чергах за гуманітаркою.
Ми вирішили поцікавитись, що з годівницею зараз.
I’ve never seen anything like this. Yesterday we installed a displaced pet feeding station in Kramatorsk (with your support!). This morning, the Ukrainian dogs waited in line to eat. 🇺🇦🐕 pic.twitter.com/5aEDCvUE2n
— Nate Mook (@natemook) October 20, 2022
А зараз годівниці на проспекті Миру немає. За словами директора благодійної організації "Хатіко UA" Сергія Оніщенка, волонтери цієї організації п'ять разів встановлювали там годівницю, але кожен раз її хтось крав.
Але у Краматорську є й інші місця, де стоять такі прилади для годування тварин. Одна з них - на території міськгазу, бо був відповідний запит від цієї установи, адже там проживає певна кількість собак.

Ще одна годівниця стоїть у дворах багатоповерхівок у мікрорайоні "КПД" - там харчуються як собаки, так і коти.

Але Краматорськ - не єдине місто, де стоять подібні конструкції.
"В Лимані, Ямполі, Ізюмі, Краматорську, Слов'янську стоять годівниці і водій кожні два дні їздить і поповнює запаси корму. На Херсон і Харків налагоджуємо туди транспорт, так само даємо годівнички", - каже Сергій Оніщенко.
За його словами, зараз головна увага волонтерів "Хатіко ЮА" зосереджена на деокупованих територіях Донеччини і Харківщини - там дуже багато покинутих тварин і мало людей, які мають змогу за ними доглядати. Тому на деокупованих територіях більше годівничок, ніж у Краматорську - наприклад, лише у Лимані їх п'ять штук у різницях місцях.
"Ми займаємось допомогою безхатнім тваринам, насамперед тим, які знаходяться на деокупованих територіях: Ізюм, Довгеньке, Ямпіль, Новоселівка, населені пункти за Ізюмом. Зараз відправляємо автівки з кормом на Херсон і Харківську область, де ще стріляють", - розповідає Сергій Оніщенко.
Але волонтери "Хатіко ЮА" займаються не лише годівничками. Вони також привозять корм людям, які годують безпритульних тварин у своєму дворі чи мікрорайоні. Також у Краматорську та інших містах є люди, які прихистили у себе котів чи собак з вулиці. Так, наприклад, мешанка міста Валентина опікується 27 котами і трьома собаками, які живуть з нею у підвалі.
Caturday in Kramatorsk 🇺🇦 Valentina takes care of 27 cats and 3 dogs! They all live in this basement because of the constant bombings. Our Hachiko team delivered pet food to Valentina this week after her neighbors heard about and contacted our new hotline! #CatsOfUkraine 🐱 👇 pic.twitter.com/Py9UB7b1B5
— Nate Mook (@natemook) December 18, 2022
Коли волонтери встановили годівниці на вулицях Краматорська та інших містах, окрім того, що їх руйнують чи крадуть, вони зіткнулися із ще однією проблемою - деякі люди почали звідти брати корм для своїх домашніх улюбленців.
Сергій Оніщенко каже, що немає потреби так вчиняти: краматорці, які мають домашніх улюбленців, також можуть отримати корм. На одну кішку видають 1,5 кг корму на два тижні, на собаку - 3-4 кг в залежності від розміру. Для того, щоб отримати їжу для своїх улюбленців, потрібно зареєструватись в офісі "Хатіко ЮА" на проспекті Миру, 5.
Цю публікацію було створено за фінансової підтримки Європейського Союзу в партнерстві з DW Akademie. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю Краматорськ Пост та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.
Інші статті на цю тему

З початку березня цим займається спеціальна служба