
Ганна Ощепкова: «Починати все спочатку складно, але можливо. Я відчуваю підтримку своєї сім’ї»

Народилася вона у Краматорську, але з 5 років і аж до закінчення 9-го класу жила з батьками на півночі. Родина повернулася в Україну у 1991-му році – як каже сама Ганна Ощепкова: «Разом з незалежністю нашої Держави».
Уже в незалежній Україні закінчила ЗОШ № 32 на Шабельківці. А у 2001-му році наша героїня – ДДМА за фахом «Фінанси». До 2019-го року працювала у великих фінансових установах та промислових підприємствах, наприклад, начальником Краматорського відділення ПАТ «Кредитпромбанк».
У Ганни Ощепкової чудова сім ‘я: чоловік, син 19 років, донька 13 років та кішка породи Донський сфінкс.
Сьогодні наша розповідь – про ї успішні бізнесові та громадські проєкти у Краматорську, а також про вимушений переїзд та новий успіх уже в Коломиї.
Різноманіття проєктів вражає – від дитячого садочку до суші-магазину
Початком підприємницької діяльності Ганни Ощепокової стало відкриття Сімейного центру «Планета знань» разом з колегою Іриною Москалець у серпні 2014-го.

«Перший Центр був у Старому місті. Йшла війна, дітей вивозили з міста, але ми робили ремонт, купували обладнання, набирали персонал і планували відкриття. Вже згодом справа виросла до 4-х філій та дитячого садочка, де щорічно навчалися майже 500 дітей. «Планета Знань» стала мультипроєктом, у якому 26 освітніх курсів надавалися дітям від 1 року, а також підліткам та дорослим. У 2021-му році був відкритий приватний дитячий садочок на 25 дітей. У березні 2022-го року ми планували відкриття ще одного на 60 вихованців. Але велика війна ці плани зламала».
У 2019-му вона разом з партнеркою відкрила «Кав’ярню на Тріумфальній», – заклад у стилі львівських кав’ярень, який пропонував відвідувачам каву, чай та десерти власного виробництва. На жаль, але за три місяці після відкриття кав’ярні у країні було оголошено локдаун. Ще півроку заклад тримався, намагаючись розширити продуктову лінійку, ввести в меню нові страви, з якими можна було б працювати на доставку та навинос, але часу та досвіду не вистачило. Цю затишну кав’ярню вони змушені були закрити.
У 2020-му році Ганна з компаньйоном відкрила магазин Суші WOK – спочатку у Краматорську, а за пів року і у Слов’янську.

Разом з чоловіком розпочала виробництво посібників та дитячих меблів з деревини. Спочатку для своїх центрів, а згодом це переросло в окремий бізнес. З’явився магазин «Планета Знань», продукцію якого, сьогодні це вже понад 200 найменувань, можна придбати у інтернеті.
Не бізнесом єдиним – політична та гуманітарна діяльність
А втім Ганна Ощепкова не лише успішна бізнес-леді.
«У 2019-му році у моєму житті з’явилася політика. На виборах я балотувалась у депутати місцевої Ради від партії Європейська Солідарність. Була номером 5 у партійному списку. Трохи голосів нам не вистачило, тому депутатом мене не обрали, але зараз я є членом краматорського виконкому.
Крім бізнесу я займалася громадською та волонтерською діяльністю. У 2014-му році була однією з організаторок пункту допомоги переселенцям у Краматорську».
Декілька разів на рік у центрі «Планета знань» разом з Facebook спільнотою «Краматорск. Помощь детям Донбасса» проводилися благодійні акції та свята для дітей-переселенців, дітей з малозабезпечених сімей та дітей з інвалідністю. Подарунки та солодощі для цих заходів організатори збирали разом зі своїми клієнтами, партнерами та друзями Центру.
З початком карантину Ганна Ощепкова разом з Оленою Зоц створили у соціальних мережах групу «Рынки Краматорска Здесь», яка допомогла місцевому бізнесу вижити у період кризи та знайти покупців онлайн.
З Краматорська до Коломиї
З початком великої війни усі проєкти Ганни та партнерів перестали працювати. Разом з чоловіком пані Ощепкова стала волонтеркою: допомагали як ЗСУ, так і з доставками гуманітарних вантажів для населення, брали участь в евакуації людей по Україні, до Німеччини та Франції.
Ось як вона розповідає про перші тижні нової реальності:
«Час немов зупинився. Ми відправили дітей в евакуацію, а самі залишались у місті, бо вирішили, що йому потрібна наша допомога, тож їхати не планували взагалі. Життя завмерло, кожен день – «день бабака».

18-го березня під час прямого влучання ракети у житловий будинок по вул. Я. Мудрого, 54 було зруйновано найбільшу філію «Планети Знань». Ми втратили приміщення, обладнання, меблі Центру та Садочка.
У середині квітня, після оголошення масової евакуації, ми все ж таки прийняли рішення їхати сім’єю на захід України».
Керівник дитячого центра у Коломиї запропонувала допомогу з житлом, тож вибір на користь цього міста на Прикарпатті стався сам собою. Але навіть після приїзду до Коломиї Ганна із чоловіком не розуміли, що їм робити. Вони просто сиділи і чекали повернення додому.
Розуміння того, що війна затягується, прийшло до них лише на початку травня. А у середині травня вони вирішили спробувати вивезти обладнання, щоб розпочати роботу на новому місці:
«Ми поїхали додому, планували наймати вантажний автомобіль, вивозити до Дніпра все, що можна буде відправити перевізником. Але дорогою я згадала про державну програму релокації бізнесу, залишила заявку і отримала пропозицію надати для евакуації нашого майна вантажний вагон зі станції Покровськ».
Так Ганні Ощепковій вдалося вивезти обладнання дитячого садочка, верстати виробництва та деяке обладнання магазинів суші.
І поки вагон ще їхав до Коломиї, вона разом із колегою Наталією Михайлецькою орендувала приміщення і за допомогою евакуйованого обладнання у червні відкрила приватний дитячий Садок «Радість». Виробництво посібників та меблів теж розмістили в орендованому приміщенні та запустили з липня.
Пані Ганна каже, що у такому невеликому місті як Коломия, ціна оренди приміщень досить помірна у порівнянні з Краматорськом. Немає проблем з персоналом, – і для садочка і на виробництва працівники були найняті швидко. Частина працівників і вихованців садка – ВПО.
«З впевненістю можу сказати , що починати все спочатку складно, але можливо. І я знову, як завжди, відчуваю підтримку своєї сім’ї».
Тепер у Коломиї є «Радість»
Завдяки тому, що Ганні вдалося вивезти обладнання, яке було придбане для нового садочку рівно за тиждень до початку війни, відкриття нового закладу далеко від дому відбулося у найкоротший термін.

«Швидко знайшли приміщення, яке нас максимально влаштувало. Рекламу та запис діток почали робити ще поки чекали вагон з обладнанням. Уже за тиждень після розвантаження вагону приватний садок «Радість» відкрив двері для перших малюків, а набута за вісім років у Краматорську репутація послужила нам надійною рекомендацією у Коломиї».
«Радість» – невеликий камерний заклад, куди приймають малюків з двох років. Батьки цінують його за безпеку – закриту територію, відеоспостереження та укриття.
Чарівне Покуття
Коломия – місто з насиченим історичним минулим. Наприкінці 19-го століття це був один з найяскравіших культурних та науковий осередків на заході України. Чудова архітектура центральної старої частини міста, Польський та Єврейський цвинтарі, які добре зберіглися. Багато музеїв, які зараз є центром культурного життя, у яких окрім багатих колекцій та експозицій декілька разів на тиждень проводяться культурні заходи. Колоритний місцевий діалект Покуття, який причаровує протяжністю вимови.
За п’ять місяців у цьому гостинному місті на Покутті Ганна Ощепкова жодного разу не відчула зневажливого ставлення до себе. Вона дуже вдячна Коломиї та її мешканцям за прихисток, який тут знайшла.