Цікаво :: Люди К. :: 19 вересня 2022 10:50 , Максим Ходушко
Planeta-znan-Kramatorsk-2

Ганна Ощепкова: «Починати все спочатку складно, але можливо. Я відчуваю підтримку своєї сім’ї»

У Краматорську вона відкривала дитячі садочки, кав’ярні та магазини, але війна змусила покинути рідне місто та стартувати заново.
test Ганна Ощепкова з родиною

Народилася вона у Краматорську, але з 5 років і аж до закінчення 9-го класу жила з батьками на півночі. Родина повернулася в Україну у 1991-му році – як каже сама Ганна Ощепкова: «Разом з незалежністю нашої Держави».
Уже в незалежній Україні закінчила ЗОШ № 32 на Шабельківці. А у 2001-му році наша героїня – ДДМА за фахом «Фінанси». До 2019-го року працювала у великих фінансових  установах та промислових підприємствах, наприклад, начальником Краматорського відділення ПАТ «Кредитпромбанк».


У Ганни Ощепкової чудова сім ‘я: чоловік, син 19 років, донька 13 років та кішка породи Донський сфінкс.
Сьогодні  наша розповідь – про ї успішні бізнесові та громадські проєкти у Краматорську, а також про вимушений переїзд та новий успіх уже в Коломиї. 

 

 

Різноманіття проєктів вражає – від дитячого садочку до суші-магазину

Початком підприємницької діяльності Ганни Ощепокової стало відкриття Сімейного центру «Планета знань» разом з колегою Іриною Москалець у серпні 2014-го.

test Центр "Планета знань" у Старому місті

 «Перший Центр був у Старому місті. Йшла війна, дітей вивозили з міста, але ми робили ремонт, купували обладнання, набирали персонал і планували відкриття.  Вже згодом справа виросла до 4-х філій та дитячого садочка, де щорічно навчалися майже 500 дітей. «Планета Знань» стала мультипроєктом, у якому 26 освітніх курсів надавалися дітям від 1 року, а також підліткам та дорослим. У 2021-му році був відкритий приватний дитячий садочок на 25 дітей. У березні 2022-го року ми планували відкриття ще одного на 60 вихованців. Але велика війна ці плани зламала».

У 2019-му вона разом з партнеркою відкрила «Кав’ярню на Тріумфальній», – заклад у стилі львівських кав’ярень, який пропонував відвідувачам каву, чай та десерти власного виробництва. На жаль, але за три місяці після відкриття кав’ярні у країні було оголошено локдаун. Ще півроку заклад тримався, намагаючись розширити продуктову лінійку, ввести в меню нові страви, з якими можна було б працювати на доставку та навинос, але часу та досвіду не вистачило. Цю затишну кав’ярню вони змушені були закрити.

У 2020-му році Ганна з компаньйоном відкрила магазин Суші WOK – спочатку у Краматорську, а за пів року і у Слов’янську.

test Вихованці центру

 Разом з чоловіком розпочала виробництво посібників та дитячих меблів з деревини. Спочатку для своїх центрів, а згодом це переросло в окремий бізнес. З’явився магазин «Планета Знань», продукцію якого, сьогодні це вже понад 200 найменувань, можна придбати у інтернеті.

Не бізнесом єдиним – політична та гуманітарна діяльність

А втім Ганна Ощепкова не лише успішна бізнес-леді.

«У 2019-му році у моєму житті з’явилася політика. На виборах я балотувалась у депутати місцевої Ради від партії Європейська Солідарність. Була номером 5 у партійному списку. Трохи голосів нам не вистачило, тому депутатом мене не обрали, але зараз я є членом краматорського виконкому.

Крім бізнесу я займалася громадською та волонтерською діяльністю. У 2014-му році була однією з організаторок пункту допомоги переселенцям у Краматорську».

Декілька разів на рік у центрі «Планета знань» разом з Facebook спільнотою «Краматорск. Помощь детям Донбасса» проводилися благодійні акції та свята для дітей-переселенців, дітей з малозабезпечених сімей та дітей з інвалідністю. Подарунки та солодощі для цих заходів організатори збирали разом зі своїми клієнтами, партнерами та друзями Центру. 

З початком карантину Ганна Ощепкова разом з Оленою Зоц створили у соціальних мережах групу «Рынки Краматорска Здесь», яка допомогла місцевому бізнесу вижити у період кризи та знайти покупців онлайн.

З Краматорська до Коломиї

З початком великої війни усі проєкти Ганни та партнерів перестали працювати. Разом з чоловіком пані Ощепкова стала волонтеркою: допомагали як ЗСУ, так і з доставками гуманітарних вантажів для населення, брали участь в евакуації людей по Україні, до Німеччини та Франції.

Ось як вона розповідає про перші тижні нової реальності:

«Час немов зупинився. Ми відправили дітей в евакуацію, а самі залишались у місті, бо вирішили, що йому потрібна наша допомога, тож їхати не планували взагалі. Життя завмерло, кожен день  – «день бабака».

test Будинок на вул. Я. Мудрого, де був центр "Планета знань"

18-го березня під час прямого влучання ракети у житловий будинок по вул. Я. Мудрого, 54 було зруйновано найбільшу філію «Планети Знань». Ми втратили приміщення, обладнання, меблі Центру та Садочка.

У середині квітня, після оголошення масової евакуації, ми все ж таки прийняли рішення їхати сім’єю на захід України».

Керівник дитячого центра у Коломиї запропонувала допомогу з житлом, тож вибір на користь цього міста на Прикарпатті стався сам собою. Але навіть після приїзду до Коломиї Ганна із чоловіком не розуміли, що їм робити. Вони просто сиділи і чекали повернення додому.

Розуміння того, що війна затягується, прийшло до них лише на початку травня. А у середині травня вони вирішили спробувати вивезти обладнання, щоб розпочати роботу на новому місці:

«Ми поїхали додому, планували наймати вантажний автомобіль, вивозити до Дніпра все, що можна буде відправити перевізником. Але дорогою я згадала про державну програму релокації бізнесу, залишила заявку і отримала пропозицію надати для евакуації нашого майна вантажний вагон зі станції Покровськ». 

Так Ганні Ощепковій вдалося вивезти обладнання дитячого садочка, верстати виробництва та деяке обладнання магазинів суші.

І поки вагон ще їхав до Коломиї, вона разом із колегою Наталією Михайлецькою орендувала приміщення і за допомогою евакуйованого обладнання у червні відкрила приватний дитячий Садок «Радість». Виробництво посібників та меблів теж розмістили в орендованому приміщенні та запустили з липня.

Пані Ганна каже, що у такому невеликому місті як Коломия, ціна оренди приміщень досить помірна  у порівнянні з Краматорськом. Немає проблем з персоналом, – і для садочка і на виробництва працівники були найняті швидко. Частина працівників і вихованців садка – ВПО.

«З впевненістю можу сказати , що починати все спочатку складно, але можливо. І я знову, як завжди, відчуваю підтримку своєї сім’ї».

Тепер у Коломиї є «Радість»

Завдяки тому, що Ганні вдалося вивезти обладнання, яке було придбане для нового садочку рівно за тиждень до початку війни, відкриття нового закладу далеко від дому відбулося у найкоротший термін.

test Коломийська "Радість"

 «Швидко знайшли приміщення, яке нас максимально влаштувало. Рекламу та запис діток почали робити ще поки чекали вагон з обладнанням. Уже за тиждень після розвантаження вагону приватний садок «Радість» відкрив двері для перших малюків, а набута за вісім років у Краматорську репутація послужила нам надійною рекомендацією у Коломиї».

test

«Радість» – невеликий камерний заклад, куди приймають малюків з двох років. Батьки цінують його за безпеку – закриту територію, відеоспостереження та укриття.

Чарівне Покуття

Коломия – місто з насиченим історичним минулим. Наприкінці 19-го століття це був один з найяскравіших культурних та науковий осередків на заході України.  Чудова архітектура центральної старої частини міста, Польський та Єврейський цвинтарі, які добре зберіглися. Багато музеїв, які зараз є центром культурного життя, у яких окрім багатих колекцій та експозицій декілька разів на тиждень проводяться культурні заходи. Колоритний місцевий діалект Покуття, який причаровує протяжністю вимови.

За п’ять місяців у цьому гостинному місті на Покутті Ганна Ощепкова жодного разу не відчула зневажливого ставлення до себе. Вона дуже вдячна Коломиї та її мешканцям за прихисток, який тут знайшла.

 

Інші статті на цю тему

business5

Історії трьох підприємців, які наважилися на відновлення діяльності у прифронтовому місті

twoyears

Краматорці розповіли, чому навчилися за два роки великої війни

VPONovembercover

Вже за три дні отримувачів допомоги визначатимуть по-новому