Важливо :: Життя громади :: 07 грудня 2022 09:02 , Олексій Ладика
punkt-nezlamnosti

Гарячий чай, зарядка телефонів і навіть Інтернет: як працюють Пункти Незламності у Краматорську, коли немає світла

5 грудня у місті майже пів дня не було електроенергії

Вдень 5 грудня на тлі масованої російської ракетної атаки у Краматорську зникло світло, а з ним вода і опалення. Електроенергії не було в місті приблизно з першої дня і до дев’ятої вечора.

Але хто знав, що електрику відновлять так швидко, адже після минулої російської атаки 23 листопада світла не було майже дві доби! Тому, коли телефон вже був майже розряджений, а сидіти вдома ставало холодно, ми вирішили піти до найближчого Пункту незламності. І якщо телефон вдалося зарядити досить швидко, то зігрітися — не зовсім.

Де розташовані Пункти незламності у Краматорську, у Мережі не публікується і влада закликає цього не робити, щоб не накликати російські ракети. Але дізнатися адресу можна, зателефонувавши до Контакт-центру на 0990991505 чи 1505 (зі стаціонарного телефону). Та от біда — коли світла немає у всьому місті, то і до Контакт-центру не додзвонитися. Втім, листівки з адресами Пунктів незламності є на дошках оголошень біля під’їздів — саме там ми дізналися, де найближчий пункт.

Про те, що ми на місці, стало зрозуміло по звуку генератора, що працював. Він стояв перед самісіньким входом у заклад, де розміщується Пункт незламності. У кімнаті, де розташований пункт, вже було близько десяти людей. Вони сиділи на лавках за двома столами, на яких лежали подовжувачі, звідки стричали шнури зі смартфонами і павербанками на зарядці. Кімната освітлювалась ліхтарями, тож світла вистачало, щоб не наштовхнутись на столи чи один на одного, але якби ви захотіли почитати книжку, поки ваш телефон заряджається, то у вас би нічого не вийшло.

test Пункт незламності у Краматорську

У Пункті стояли дві буржуйки з димарями, виведеними на вулицю, а біля них лежали купи дров. Але тепла від цих буржуйок не відчувалося — довелося сидіти у куртці і шапці. Навіть підійшовши ближче до пічок, тепліше не ставало. Щоб зменшити площу обігріву, посередині кімнати розтягнули брезентовий тент. А ще запропонували гарячий чай і печиво.

Схоже, що 5 грудня був перший день, коли до Пункту прийшли люди.

“Пункти незламності були готові приймати людей від моменту, коли ми анонсували їх відкриття. На місці постійно були люди, готові запускати генератори, розпалювати буржуйки. Мабуть, просто до того відвідувачів не було”, - розповіли Kramatorsk Post у виконкомі.

Влада почала говорити про відкриття Пунктів незламності у день масованої російської атаки 23 листопада. Швидше за всіх зорієнтувалися рятувальники — у багатьох містах України вони встановили намети з генераторами, де люди могли зарядити телефони і зігрітися. За кілька днів місцева влада по всій країні поступово розгорнула схожі пункти. Але необхідність користуватися ними на той час вже відпала, бо енергетики знають свою роботу.

Коли Краматорська міська рада оголосила про відкриття Пунктів незламності, то зазначала, що там можна зарядити мобільні телефони, зігрітися, відпочити, сходити до туалету, випити чаю.

Що не менш важливо, у Пункті, який ми відвідали, був Інтернет! Попри те, що світла не було у всьому місті, а у нашому мікрорайоні і мобільного зв’язку, тут був вільний вай-фай. Тож можна було написати рідним у Вайбері чи Телеграмі, що все добре і спитати, як у них справи. А ще ми з іншими відвідувачами пункту згуртувалися і за допомогою додатку Дія на телефоні подивилися матч чемпіонату світу з футболу.

test Дивимось футбол на телефоні у Пункті незламності

За словами керівника інтернет-провайдера Elite-Line Миколи Кучерука, Інтернет працює попри відсутність електрики у місті, тому що у компанії тримають основні її вузли на джерелі безперебійного живлення з великими акумуляторами та на бензинових генераторах. Під час довготривалої відсутності світла працює більше 10 бензинових та дизельних генераторів в різних районах міста.

На жаль, вузлів набагато більше, ніж генераторів, тому ще доводиться заряджати змінні акумулятори на офісі та вручну розвозити їх на ті місця, де акумулятори розрядилися”, - каже пан Кучерук.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Публикация от Kramatorsk Post | Краматорськ | Краматорск (@kramatorskpost)

Окрім цього провайдер використовує технологію PON (пасивна оптична мережа, коли оптичний кабель від вузла йде прямо до клієнта без проміжних точок з обладнанням, що потребує живлення). Абоненту потрібно зі свого боку подати живлення на обладнання, що в нього встановлено (оптичний термінал та роутер) - і він буде зі зв’язком. Більшість Пунктів незламності підключені якраз за технологією PON, але Інтернет є в усіх, запевнив Микола Кучерук.

Частину Пунктів провайдер забезпечує за власний рахунок.

Наостанок зазначимо, що у Пунктах незламності можна знаходитись 24/7 та під час комендантської години, але треба прийти до її початку чи перебувати до її завершення.

Інші статті на цю тему

obstril-slovyanska (3)

Поранення отримала також її донька

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту

electicitycover

В Міністерстві енергетики та «Укренерго» пояснили, з чим пов’язане це підвищення

коментарі