
Гарячка: що робити
Лихоманки поділяються на інфекційні та неінфекційні. Інфекційні зустрічаються найчастіше та виникають через ураження організму вірусами, бактеріями, найпростішими та їхніми токсинами. Неінфекційні включають: білкову, сольову, фармакологічну та нейрогенну.
В основі цього типового патологічного процесу лежить порушення терморегуляції, механізм якого відрізняється від звичайного перегрівання. Існує три стадії лихоманки:
- Підвищення температури.
- Досягнення найвищого рівня.
- Стадія зниження.
Слід зазначити, що зниження може бути самостійним (як стадія) та індукованим, що можуть забезпечити жарознижувальні препарати. Ознайомитися з механізмом дії різних засобів можна на сайті інтернет-аптеки Receptika.
Види гарячки
Відповідно до значень температури розрізняють:
- субфебрильну (до 38 °С);
- помірну (до 39 °С);
- високу (від 39 до 41 °С);
- надмірно високу — гіперпіретичну (вище ніж 41 °С).
До кожного типу застосовується різний підхід діагностики та лікування.
Значення лихоманки
Гарячка має позитивний вплив у пригніченні розмноження мікроорганізмів і зниженні їхньої стійкості до дії препаратів. Гарячка посилює імунну відповідь, сприяє виробленню ряду захисних факторів і стимулює адаптаційні можливості. На додаток, вона є важливою діагностичною ознакою.
Проте є й негативний вплив — розвиток запальної реакції, як наслідку процесів активації імунітету та знешкодження інфекційного агента. Саме запалення призводить до системного пошкодження тканин, що проявляється болем у тілі, слабкістю, набряками.
План дій під час лихоманки
Насамперед потрібне лікування, яке забезпечує «знищення» причинного агента (протимікробна терапія, видалення некротизованих тканин чи пухлини, припинення введення препаратів).
Приймати жарознижувальні засоби самостійно не варто, бо для цього є ряд показань. Краще попередньо звернутися до лікаря за консультацією. Після цього можна придбати ліки в аптеці Рецептика.
Для підтримання нормальної життєдіяльності та полегшення перебігу лихоманки необхідно дотримуватися питного режиму, регулювати температуру в приміщенні, провітрювати його, не створювати умов для накопичення тепла в організмі (зняти теплий одяг чи ковдру).
У разі виникнення гарячки на фоні будь-якої хвороби необхідна консультація фахівця. Він може діагностувати захворювання, призначити адекватне лікування та проінформувати щодо заходів у разі надмірного підвищення температури.