Важливо :: Життя громади :: 08 грудня 2023 17:08 , Олексій Ладика
gauliayter-torske

Гауляйтеру з Лиманщини оголосили про підозру: яке покарання загрожує прихильнику російських окупантів

Чоловік перебуває у розшуку

Мешканець села Торське на Лиманщині, який керував окупаційною адміністрацією при росіянах, отримав підозру у колабораційній діяльності.

За даними Донецької обласної прокуратури, у червні 2022 року, коли російські військові окупували населені пункти Лиманської міської територіальної громади, мешканець Торського добровільно обійняв посаду так званого голови адміністрації села.

Чоловік розпоряджався місцевим “бюджетом” і комунальним майном, керував роботою об’єктів торгівлі. Також він вирішував питання щодо розселення російських військових, зокрема, по домівках односельців, які виїхали на підконтрольну Україні територію. Він забезпечував окупантів харчами та надавав іншу побутову допомогу.  

Окрім того, гауляйтер Торського виступав на проросійських медіаплатформах, де, поміж іншого, заявляв про нібито цілеспрямовані удари Збройних Сил України по церковних спорудах Торського та сусідніх сіл.

Коли у вересні 2022 року українські захисники звільнили Лиманщину, гауляйтер втік разом зі своїми “роботодавцями”. Наразі він перебуває у розшуку. Йому загрожує до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на 15 років та конфіскацією майна.

Інші статті на цю тему

zradnykcover

Скільки років позбавлення волі отримав ворожий поплічник

kolaborantka-z-kramatorska

Краматорка свідомо співпрацювала з військовим рф та хизувалася результатами “роботи” перед очільником так званої народної ради “днр”

zradnytsia (1)
коментарі