Цікаво :: Review :: 07 травня 2023 20:35 , Краматорск Пост
generator

Генератори – тема не втрачає актуальності

містить рекламні лінки
Навряд чи знайдеться в Україні людина при тямі, яка не запам’ятала на решту життя блекаут напередодні початку зими минулого року, який скоїв нам ворог.

Спитати будь-кого – і кожен згадає занурені у пітьму міста, у яких лише де-інде майоріли оази світла.

Такі освітлені острівці майже завжди були аранжовані монотонним торохкотінням генератора, який брав на себе живлення об’єкту – чи то оселі, чи то торгівельного закладу або іншого підприємства. Локальне джерело живлення тоді врятувало багатьох.

 Сучасний спосіб життя вже не можна уявити лише зі свічкою чи гасовою лампою. Без електроструму стає неможливим локальне опалення, невід’ємною частиною якого є циркуляційний насос. Також під загрозою опиняються місця зберігання продуктів, що швидко псуються, від побутового холодильника до промислових морозильних камер.

У природний спосіб миттєво стався всеукраїнський «генераторний бум» - країна за пару тижнів досягла кількарічних обсягів купівлі пристроїв локального живлення – здебільша це були бензинові генератори та їхні удосконалені нащадки – так звані інвертори. Комерція відповіла на шалений сплеск попиту не менш несамовитим стрибком цін, які піднялися втричі та більше.

Згодом загальну електромережу вдалося полагодити, життя більш-менш повернулося у нормальну колію – як це можна прикласти до воєнної доби. Нібито усі зітхнули з полегшенням та розслабилися. Ажіотаж стух, ринок наповнився, ціни також повернулися в межі здорового глузду.

Але це зовсім не означає, що біда не повернеться знову. Ба більше, віялові відключення та блекаути можуть статися з чинників, пов’язаних з ворожими обстрілами та бомбардуваннями лише опосередковано. На це прозоро натякають дехто з високопосадовців «Укренерго» та уряду.

Справа у тому, що через чисельні руйнації на теплових станціях та пов’язаних з ними високовольтних мережах основний тягар звалили на себе українські АЕС. Наразі обставини не дуже змінилися за подальші місяці. Енергоблоки працюють з максимальним навантаженням.

Десь на липень-серпень більшість з енергоблоків має пройти великий обсяг профілактики та ремонту. Чи в змозі буде тепловий сегмент генерації повністю відновитися після понесених втрат – під питанням.

Невідомо також, які обставини будуть влітку у вітчизняної гідроенергетики. Чергова посуха негативно вплине на рівень водосховищ, а від цього напряму залежить їхня виробнича потужність.

Тому досить ймовірні перебої з електрикою у найближчому майбутньому. Чи варто чекати нового ажіотажу та дефіциту, чи не слід завдяки урокам минулого заздалегідь подбати про власну енергозахищеність?

Так, це покупка не з дешевих. Так, вона дійсно може й не стати у нагоді. Але ж навіть свічки та ліхтарики не дуже розумно бігти купувати, коли світло вже вимкнене. І головне – збитки від відсутності живлення часто-густо перебільшують витрати на «автономку».

Тому варто усвідомити, що купити генератор – це у першу чергу позбавитися бентеги щодо невідомого майбутнього.