Важливо :: Гроші :: 20 липня 2022 08:22 , Краматорск Пост
2002-skudar

Георгій Скудар про відчуження майна НКМЗ: "Для оборонних потреб хочуть взяти обладнання — так мені сказали"

Президент НКМЗ каже, що рішення передати майно заводу в державну власність стало несподіванкою для нього

Верховна Рада ухвалила рішення передати майно Новокраматорського машинобудівного заводу у державну власність. Для його президента та співвласника Георгія Скударя це стало несподіванкою, пише "НВ Бізнес".

Нагадаємо, що вчора Верховна Рада України 316 голосами ухвалила постанову № 7566, в якій рекомендує «вжити заходів правового режиму військового стану щодо примусового відчуження майна ПрАТ Новокраматорський машинобудівний завод».

Це важливе рішення. НКМЗ — один з найбільших в Україні машинобудівних комплексів. Він випускає обладнання для металургійних, гірничо-збагачувальних, енергетичних підприємств. Серед його клієнтів — Метінвест та ДТЕК Ріната Ахметова, Ferrexpo Костянтина Жеваго.

За 9 місяців 2021 року завод отримав 4,7 млрд грн чистого доходу та 407,8 млн грн чистого прибутку. Головні акціонери на кінець 2021 року — Галина Георгіївна Савенко та Олена Георгіївна Яковлєва, скоріш за все, дочки багаторічного президента НКМЗ Георгія Скударя. Кожній із них належить по 33% акцій заводу. Ще майже 9% володіє сам Скудар.

Необхідність «відчуження» автор постанови Ради Володимир Ар'єв пояснив загрозою втрати виробничих потужностей заводу через можливе захоплення його російським агресором. «Обладнання НКМЗ може бути задіяне у кооперації підприємств оборонно-промислового комплексу під час виробництва великокаліберних снарядів, компонентів артилерійських озброєнь (стволів) та новітніх вітчизняних комплексів артилерійського озброєння», — написав Ар'єв у пояснювальній записці. Яке саме майно може перейти у держвласність, у постанові не уточнюється.

Завод законсервований з 27 лютого. На початку червня у нього вже влучали ворожі ракети.

Сьогодні на сторінці НКМЗ у мережф Фейсбук опублікували заяву підприємства з приводу цих подій. 

19 липня 2022 року Верховною Радою України, с подання народного депутата Арьева В.І., прийнята постанова «про деякі питання примусового відчуження майна в умовах правового режиму воєнного стану №7566».

Згідно постанови рекомендовано «Кабінету Міністрів України невідкладно забезпечити взаємодію з уповноваженим» для примусового відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану у ПрАТ «НКМЗ».

Доводимо до відома всіх зацікавлених осіб, що керівництво ПрАТ «НКМЗ» не було поінформовано про підготовку зазначеної постанови.

Ніяких звернень на адресу керівництва, про можливість використання потужностей ПрАТ «НКМЗ» для виконання будь якого держзамовлення в оборонній сфері не надходило.

На даний час підприємство зупинене і не веде виробничу діяльність.

Не зважаючи на це підприємство п ятий місяць виплачує грошове забезпечення своїм працівникам.

ПрАТ «НКМЗ» є складним виробничим комплексом, яке використовує сучасні технологічні процеси і має великий інтелектуальний потенціал, який створювало не одне покоління працівників заводу. Для виробництва встановлювалось лише те обладнання, яке створювало цілісний технологічний процес. Останнім часом ПрАТ «НКМЗ» без будь якої підтримки державних органів, своїм коштом, проводило роботи по освоєнню нової продукції оборонного призначення і виконало всі вимоги своїх замовників в повному обсязі з необхідною якістю.

Нажаль ні Верховній Раді ні Кабінету Міністрів не було цікаво які можливості ми маємо. Більш того ми пропонували Укроборонпрому, без будь яких витрат з бюджету, освоєння і випуск продукції для військових.

Всі спроби достукатись у владні кабінети про співпрацю не находили порозуміння і зацікавленості.

Прийняте рішення свідчить лише про те, що ті хто вніс таку пропозицію на розгляд Верховної Ради не розуміються на роботі складних машинобудівних заводів з високоінтелектуальним проектуванням та сучасними технологічними процесами.

Змушені в черговий раз нагадати, що ми готові до співпраці з будь ким для того щоб забезпечити наше військо сучасним, якісним обладнанням задля НАШОЇ ПЕРЕМОГИ!!

Слава Україні!!!"

Також видання НВ Бізнес опублікувало інтервʼю з президентом НКМЗ Георгієм Скударем з його коментарями з приводу цього рішення парламенту.

За Словами Скударя, про те, що Рада розглядатиме, віндізнався з новин, і для було повною несподіванкою для нього.

Георій Скудар каже, що не зовсім правильно казати про націоналізацію заводу. Мова йде про використання обладнання заводу для потреб оборонної промисловості України.

"Оскільки війна наразі в розпалі, то, вважаю, йдеться лише про те обладнання, яке необхідне для оборонного комплексу. Яке це обладнання, в якій кількості, мені достеменно невідомо. Те, що сьогодні сталося, було для мене так само несподіванкою, як і для вас. Хоча раніше подейкували, що деякі види обладнання НКМЗ було б непогано використовувати для потреб оборонного комплексу.

Коли зі мною розмовляли на цю тему з Укроборонпрому, я сказав, будь ласка, ми готові розглянути виробництво будь-якої техніки. Тому що НКМЗ має величезний набір технологічних процесів, металургійне виробництво, різні види механообробки, зміцнюючих технологійЮ, -  каже Скудар... - Те, що я прочитав у проекті постанови: можлива якась тимчасова окупація Краматорська, і тоді наше підприємство, найбільше в СНД з важкого машинобудування, оснащене найсучаснішим обладнанням, може потрапити до рук росіян.

У зв’язку з цим для оборонних потреб хочуть взяти обладнання — так мені сказали".

За його словами,  на заводі приблизно 500 одиниць верстатного обладнання, багато іншого устаткування, і що саме потрібно, що і як буде використано йому поки що невідомо. Також він не впевнений, що вивезене обладнання можна може бути десь швидко налаштовано і даватиме таку ж точність і продуктивність у виготовленні деталей.

Повністю інтервʼю можна прочитати на "НВ Бізнес".

Інші статті на цю тему

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

NKMZcover

Потужності заводу були законсервовані з початку повномасштабного вторгнення

коментарі