Важливо :: Життя громади :: 19 квітня 2023 18:10 , Микола Жалнін
volunteerscover

Годують дітей та батьків безкоштовно: подружжя переселенців з Бахмута продовжує волонтерську діяльність у Слов'янську

Микола Єрьомко і Тетяна Бурикіна евакуювалися до Слов'янська два місяці тому. Окупанти розбили їхній дім, а вони зайнялися роздачею їжі малозабезпеченим мешканцям міста

До великої війни Микола Єрьомко працював у Бахмуті керівником студії образотворчого мистецтва "Колір", а його дружина Тетяна Бурикіна - костюмером у Народному домі.

З початком повномасштабної російсько-української війни подружжя долучилося до гуманітарної допомоги в Бахмуті спочатку переселенцям з Попасної, а коли лінія фронту наблизилася безпосередньо до рідного міста, то Тетяна і Микола стали підтримувати інших містян. Вони безкоштовно роздавали хліб бахмутянам, які цього потребували.

test

19 лютого 2023 року військові Збройних Сил України евакуювали Миколу і Тетяну з Бахмута до Слов'янська в одну із місцевих лікарень, а через два дні подружжя разом з волонтерами поїхали до селища Оріхово-Василівка Бахмутського району забрати 88-річну маму Тетяни до себе в Слов'янськ. Невдовзі вони орендували там квартиру і нині живуть разом.

Майже через два місяці після евакуації будинок подружжя у Бахмуті згорів внаслідок російських бомбардувань.

"Ми ходили повсюди. І до виконкому, і дзвонили, пропонували свою допомогу. Нікому не треба було. А тут тим, хто цього потребує, допомагаємо." - розповідаає пані Тетяна про те, як  вони влаштувалися в соціальну їдальню. Працювати там вони почали 17 квітня 2023 року.

Соціальну їдальню у Слов'янську відкрила у 2022 році громадська організація "Єдність чеснот", яку очолює відомий у місті активіст Володимир Касаткін. З початку своєї роботи їдальня безкоштовно приймала лише дітей з батьками, а з наближенням лінії фронту до Слов'янська було вирішено надавати таку допомогу усім мешканцям.

Проте вже після харківсько-лиманського контрнаступу Збройних Сил України, який стався у вересні 2022 року, перевага у безкоштовному харчуванні знову надається дітям з батьками. З міркувань безпеки їдальня працює на виніс.

Інші статті на цю тему

grigorij-tamar

На думку експерта, російські військові не зможуть захопити Донецьку область

yuliya-merezhko (1)

Що відчуває мама двох дітей, чий батько з першого дня повномасштабного вторгнення пішов захищати країну, і як їх заспокоює

maksim-selyuk (2)

Кадровик Краматорського РТЦК та СП розповів про свій бойовий досвід та чим відрізняється українська армія зараз від армії зразка 2014 року (спойлер: як земля і небо)

коментарі