
Головний поліцейський Краматорська розповів, коли на старостинських округах з'являться "шерифи"
На початку року депутати Краматорської міськради ухвалили Програму "Поліцейський офіцер громади-2021".
Її суть у тому, що на старостинських округах Краматорська, колишніх селищах, з'являться "шерифи", які будуть працювати лише на своїй території і відповідатимуть за неї.
Керівник Краматорського районного управління поліції Станіслав Загурський (на фото) розповів на минулій сесії міськради, що сім поліцейських офіцерів громади вже пройшли навчання, ще один незабаром його завершить. Після цього вони почнуть працювати у повному обсязі на чотирьох старостинських округах.
Загурський додав, що краматорські депутати виділили гроші на придбання чотирьох сучасних автомобілів Renault Duster для офіцерів громад. Машини вже у Києві, найближчим часом вони будуть у Маріуполі, щоб стати на облік у головному управлінні Національної поліції, після того їх передадуть громаді.
Національна поліція зі свого боку придбала ще три автомобілі, які також підуть на обслуговування старостинських округів.
Міський голова Олександр Гончаренко розповів, що у грудні буде відкрито чотири офіси офіцерів громад, наступного року планується ще шість таких офісів.
Що буде із селищами поза старостинських округів
Після минулорічних місцевих виборів у межах реформи децентралізації більшість селищ Краматорська стали старостинськими округами. З'явилися Шабельківський, Ясногірський, Красноторський, Біленьківський та Дмитрівський старостинські округи. Ось саме там і мають з'явитися офіцери громади, згідно з ухваленою депутатами програмою.
Але такі селища, як Іванівка, Мар'ївка, Городещине, Новоселівка, Семенівка, Красногірка та деякі інші не увійшли до складу жодного із старостинських округів. Вони входять до складу територіальних комітетів мікрорайонів.
Станіслав Загурський розповів, що після того, як на старостинських округах запрацюють офіцери громади, райуправління поліції зможе перерозподілити поліцейських, які зараз там працюють, і відправити на їх на теркоми.
"Ми будемо приділяти увагу кожній території", - сказав начальник поліції.
Секретар міськради Ігор Сташкевич повідомив, що у Краматорську наступного року планують запустити програму офіцерів громади і для територіальних комітетів.
Що входить до обов'язків "шерифів"
Програма "Поліцейський офіцер громади" передбачає постійне проживання поліцейських офіцерів на територіях громад. Представник правопорядку має досконало знати місцеву обстановку, потреби та проблеми місцевих мешканців.
Поліцейські офіцери громади – це співробітники Національної поліції, але не є муніципальними поліціантами. Тобто вони не отримуватимуть оперативних завдань від місцевої поліції, а виконуватимуть обов’язки виключно в межах завдань та задач своєї територіальної громади.
В обов’язки поліцейських офіцерів буде входити оперативне реагування та вирішення проблем забезпечення безпеки закріплених за ними територіальних громад. Заступник міського голова з питань безпеки Валерій Радченко порівнював їх з "шерифами на місцях" і казав, що вони матимуть реагувати на будь-які надзвичайні події у громаді 24 години на добу.
З боку Нацполіції поліцейські офіцери будуть отримувати заробітну платню, матимуть право на соціальні гарантії та пільги, згідно до законодавства. А також будуть забезпечуватися одностроєм, табельною зброєю, спеціальними засобами, нагрудними камерами та планшетами.
З боку місцевої влади з міського бюджету виділяються гроші на створення та поліпшення умов роботи поліцейських офіцерів громади. Загальний розмір витрат, передбачений Програмою на 2021 рік, становить 3 777 000 грн. Три мільйони передбачалося на придбання робочих автівок, решта грошей - на ремонт приміщень, облаштування кабінетів та купівлю оргтехніки. Програма також передбачає витрати на обслуговування службового автотранспорту.
***
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.
Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.
Інші статті на цю тему

Наразі всі офіцери - мешканці Слов'янська, але міська влада знає, як заохотити їх переїхати до селищ

За 6 тис. грн на місяць вони обіцяли закрити очі на продаж алкоголю та сигарет без ліцензії