Цікаво :: Люди К. :: 01 червня 2022 17:41 , Олексій Ладика
inna-tusina

Головний рупор Краматорська у ТікТок: відео Інни Сіліври про життя міста набирають мільйони переглядів

Відеоблог допомагає не лише розповідати про ситуацію в місті, але й волонтерити

"Вже тиждень Краматорськ живе без газу. Сьогодні відключили світло, а разом з ним і воду. І поки місцеві продавці електроприладів закатують гроші у трилітрові банки, містяни пітніють. Спочатку - майструючи дров'яні печі. А пізніше - над казанами з обідом", - розповідає Інна Сілівра у своєму останньому відео у ТікТок і показує, як готує їжу на дровах у звичайній сільській печі. 

Це відео набрало 1,4 мільйони переглядів, а Інну з упевненістю можна назвати головним рупором Краматорська у ТікТок. Її акаунт у цій соціальній мережі має найбільшу кількість підписників, найбільшу кількість уподобань і найбільшу кількість переглядів відео серед всіх, хто висвітлює життя у Краматорську. 

@inn.tusina #украина #война #нетвойне #славаукраїні #краматорск #всебудеукраїна🇺🇦💙💛 #миразом #вместе ♬ моя дивовижна Україна - 🧿

З блогу про роботу до народної журналістики

Але так було не завжди. До великої війни Інна у ТікТок розповідала про свою роботу.

"Я працюю в Інтернеті, продаю одяг, взуття. У мене був тематичний блог [у ТікТок], я вела його півтора року і за цей час у мене назбиралося 15 тисяч підписників - моя цільова аудиторія. Потім почалася війна. Я не збиралася це знімати, я не думала, що все так затягнеться - думала, максимум місяць. Але це все триває довше і довше. І я зрозуміла, що потрібно знімати. Плюс я дізналась, що всі журналісти евакуювалися з міста, а інформацію людям дуже складно знайти", - розповідає блогерка.

Її перші "воєнні" відео з'явилися на початку березня. Спочатку це була інструкція, як підключити eSIM, якщо у місті зник мобільний зв'язок. Наступне відео - як Краматорськ готується до можливого посилення бойових дій, поки Ізюм і Маріуполь мужньо борються. На цьому відео Інна ліпить вареники з картоплею. "Доки буде світло - ми будемо ситі", - каже блогерка на відео. 

Цей ролик набрав рекордні для неї 2,2 мільйони переглядів, а під ним - понад 2300 коментарів, в яких люди з Краматорська, Слов'янська та інших міст діляться, як самі готуються до війни, радять, як краще вберегти продукти, якщо зникло світло і так далі.

@inn.tusina #украина #война #нетвойне #славаукраїні ♬ Обійми (Ремікс) - Океан Ельзи

В інших відео Інна Сілівра показує, як облаштувала бомбосховище у погребі, як закладують вікна її будинку мішками з піском, розповідає про наслідки обстрілів у Краматорську, де і як роздають гуманітарну допомогу, як працює "Нова пошта", який бізнес досі працює і так далі. Кожне відео набирає від кількох сотень тисяч до понад мільйона переглядів.

@inn.tusina #украина #война #нетвойне #славаукраїні ♬ У мене немає дому - Один в каное

Але все почалося з живих трансляцій, які набувають у ТікТок шаленої популярності.

"Все почалося з того, що я просто виходила в стрім [прямий ефір]. Я йду кудись по своїх справах і показую, наприклад, що у цьому магазині продається корм для собак. Тому що коли все почалось, була метушня, багато магазинів позачинялись. Люди з центру не знали, що у Старому місті можна дешево купити дріжджі, наприклад. Усе почалося саме з таких стрімів, і люди почали скажено додаватися у підписники", - розповідає Інна.

@inn.tusina #гуманитарнаяпомощь #мывместе #разом #всебудеукраїна🇺🇦💙💛 #краматорск #распаковка ♬ Біля тополі - SHUMEI

За три місяці великої війни на її блог підписалися ще майже 15 тисяч підписників, при цьому та аудиторія, яка підписувалась заради взуття і одягу, нікуди не ділася - ці люди залишаються і слідкують за ситуацією у Краматорську. 

"Коли у новинах кажуть, що "ось завтра буде наступ", то люди шукають інформацію про ці міста і вони на неї потрапляють. Це одна частина аудиторії. Друга частина - це краматорці, які або залишились у місті, або які виїхали і побачили у ТікТок ролик про своє місто", - пояснює блогерка таку популярність свого акаунту.

Волонтерство за допомогою ТікТок

Серед відео, які Інна Сілівра публікує з початку війни, є ролики про її волонтерську діяльність.

"Фонду MedHelp потрібна була людина у Краматорську, яка прийняла би ліки людей, які вже у них замовляли. Я виступила такою людиною: роздала ліки, які замовляли, і натомість попросила ліки для своєї аудиторії", - розповідає блогерка. 

@inn.tusina #гуманитарнаяпомощь #мывместе #разом #всебудеукраїна🇺🇦💙💛 #краматорск #распаковка ♬ Буде весна - Max Barskih

Волонтери благодійного фонду MedHelp UA попросили Інну зібрати в її підписників списки потреб життєво необхідних ліків. Блогерка опублікувала ролик, в якому розповіла про таку можливість і люди почали надсилати списки - замовлень було дуже багато. 

"Хтось замовляв лише парацетамол, а хтось одразу дев'ять позицій. Хтось дешеві ліки, хтось - дорогі. І коли я скинула списки волонтерам, вони сказали: "Якщо вийде зібрати хоч якісь гроші, ми будемо дуже вдячні. Ми зможемо прислати більше ліків". І я хочу сказати краматорцям реально дякую, тому що багато хто приносив гроші, хто скільки міг, і ці гроші пішли на купівлю наступних препаратів", - каже Сілівра. 

Через три тижні приїхала велика партія медикаментів для підписників Інни. Ліки були для них безкоштовними, але люди могли пожертвувати будь-яку суму грошей, щоб наступного разу ті, хто не може заплатити жодної копійки, могли отримати медикаменти безкоштовно.

@inn.tusina #украина #война #нетвойне #славаукраїні #краматорск #всебудеукраїна🇺🇦💙💛 #мывместе #разом #гуманитарнаяпомощь ♬ Einaudi: Experience - Ludovico Einaudi & Daniel Hope & I Virtuosi Italiani

Окрім того, Інна допомагає дитячій реанімації у Краматорську - лікарі цього відділення свого часу врятували її дитину. 

"Коли я дізналася, що ці лікарі не евакуювалися, а залишилися у місті, мені просто хочеться впасти перед ними на коліна і сказати їм дякую. Я спокійна, що поруч зі мною залишаються такі лікарі. У мене були дитячі суміші, я привезла їх до лікарні. Підписники скинулися грошима і ми купили для реанімації деякі ліки", - розповідає вона.

"Поки всі і все цілі - евакуюватись не збираємось"

Через війну чоловік і мама Інни втратили роботу, до них з-під Лиману евакуювався дідусь. Родина виживає за рахунок гуманітарної допомоги, пенсії дідуся і доходу від роботи Інни, а також домашнього господарства - у них є курочки і город.

"Поки у мене є Інтернет і світло, у мене буде робота", - каже вона. 

Інна - посередник між оптовим постачальником і кінцевим споживачем, вона допомагає їм знаходити один одного і за це отримує свою комісію. У перший тиждень великої війни все зупинилося - постачальники з Одеси і Харкова закрилися. Але коли з'ясувалося, що бойові дії до Одеси не дійдуть, постачальники у цьому місті почали повертатися у стрій, відповідно, запрацювала і Інна. До війни у неї було багато конкурентів по всій країні, але велика їх кількість евакуювалися за кордон і не знають, як звідти працювати. 

"Конкурентів стало у рази менше, а охочих купити вистачало: люди виїхали зі своїм міст без одягу плюс зміна сезону із зими на весну, і не всі ж поїхали за кордон, багато людей поїхали в більш безпечні регіони України. Попит є, люди купляють, одягаються, взуваються", - розповідає Інна.

@inn.tusina #война2022 #украина #война #нетвойне #славаукраїні ♬ Обійми (Ремікс) - Океан Ельзи

Під час стрімів блогерку увесь час запитують, чи збирається вона та її родина евакуюватися з Краматорська. 

"Ми вирішили, що поки у нас у місті залишаються всі і все - майно і наші рідні - ми нікуди не їдемо. Бабусі, дідусь категорично проти того, щоб виїхати. Тож поки у нас тут все ціле, поки у нас все є, ми тут залишаємось. Тому що їхати з надією, що це на якийсь час - це одна історія, а коли ти їдеш і в тебе вже нічого немає - ти їдеш із зовсім іншим настроєм, ти розумієш, що тобі не просто варто було б спробувати щось почати на новому місці, ти розумієш, що вже маєш це зробити, бо тебе вже нічого не тримає", - каже Інна Сілівра.

А що стосується ТікТок, то, каже блогерка, рано чи пізно війна завершиться і інформація про гуманітарку стане вже нікому не потрібна.

"Доведеться або робити лайфстайл-блог, щоб підписники залишились, або половина просто відпишеться, тому що продажі взуття будуть цікаві далеко на всім. Поки що про те, що буде далі з блогом, не думаю, але скоріше за все, це буде лайфстайл-блог. Чого я більше всього не хотіла, те і сталося".

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту

obstril-liman-main

Місцева влада обіцяє допомогти з похованням загиблих

anton-vrazhennya-main

Він вперше з початку великої війни був за межами Донеччини тривалий час

коментарі