Важливо :: Життя громади :: 22 липня 2020 19:13 , Олексій Ладика
vasilii-goncarenko

Гончаренко: у Краматорську з 1 вересня запрацює ПЛР-лабораторія для проведення тестів на коронавірус

Зараз лабораторія укомплектована на 60%

З 1 вересня у Краматорську запрацює лабораторія для проведення тестів методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Про це на брифінгу 22 липня повідомив в. о. директора Донецького обласного лабораторного центру МОЗ України Василь Гончаренко.

За його словами, восени ПЛР-лабораторії запрацюють у Краматорську та Торецьку.

"Зараз вже десь на 70% уже укомплектована ПЛР- лабораторія у місті Торецьку і на 60% - у місті Краматорську", - сказав Василь Гончаренко.

Він зазначив, що зменшить напругу на ті лабораторії, що вже працюють, і прискорить отримання результатів.

Наразі у Донецькій області діють чотири ПЛР-лабораторії: три державні (у Маріуполі та Слов’янську) та одна приватна. Низка лабораторій у містах Донеччини проводить дослідження методом імуно-ферментного аналізу (ІФА). Його роблять тим людям, які готуються до планової госпіталізації, призовникам на строкову службу, медпрацівникам, правоохоронцям, повідомляє Донецька ОДА.

ПЛР-тестування потрібно у випадках, коли людина відноситься до контактних осіб по COVID-19, хворіє на пневмонію або перебуває на самоізоляції після перетину державного кордону чи лінії розмежування.

"Мобільна бригада виїздить до таких пацієнтів за графіком, на 5-7 добу після початку самоізоляції, - розповів начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я та забезпечення лікарськими засобами управління організації та розвитку медичної допомоги населенню департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Педенко. – Якщо людина бажає зменшити термін карантину, вона може зробити тест у приватному порядку".

Інші статті на цю тему

progolosuvati-vdoma (1)

Краматорці, що перебувають на самоїзоляції через коронавірус, мають час до 20.00 23 жовтня звернутися до ДВК із заявою проголосувати вдома

koronavirus-kovid-kramatorsk

Під нагляд лікарів на самоїзоляцію відправлено 50 осіб, 1 особу шпиталізовано, 8 осіб одужало

ковид (1)

На самоізоляцію відправлено 43 особи, 1 особу шпиталізовано, одужала 31 особа

коментарі