Важливо :: Життя громади :: 16 травня 2019 09:55 , Краматорск Пост
dj-krm

Гра по-дорослому: шоста школа представила Краматорськ у “Джурі”

Старшокласники з усієї області зібралися разом для військово-патріотичної гри

Діти демонструють знання з надання медичної допомоги та вправності зі зброєю, ходять у походи, займаються спортом та співають пісні біля вогнища.

У 16 столітті джурою називали молодого зброєносця. Він ходив у походи разом із козаком і навіть брав участь у боях, чистив зброю та доглядав коня. За це його навчали козацькій справі.

dj4 dj5

Зараз це слово відоме українцям іще одним своїм значенням - це всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра. Її проводять щороку в три етапи: шкільний, обласний і всеукраїнський.

Донецька область сьогодні урочисто відкрила ІІ обласний етап гри у с. Торське Лиманського району. Відкриття - видовищна подія за участі військових, танцювальних та дитячих колективів, представників Донецької обдрержадміністрації і, навіть, духівника. Присутнім представили виставку військової техніки та озброєння, майстер-класи з рукопашного бою, надання долікарської допомоги, гасіння умовної пожежі.

Беруть участь у грі 35 команд, які звуться “роями”. Діти приїхали у Торське ще на початку тижня: від понеділка вони знайомились одне з одним, вивчали територію, облаштовували наметове містечко та готувалися до офіційної частини. Керівники щовечора з’ясовують завдання на наступний ігровий день.

dj2 dj1

Краматорськ цього року на Джурі був представлений учнями ЗОШ№6.

Кожен рій має свого ройового - капітана команди. Він обирає дітей, які братимуть участь у тому чи іншому виді змагань. Діти готують свою власну хоругву - емблему команди та облаштовують рій. Порадували деякі команди, які встановили роздільні відерця для збору сміття: пластику та паперу.

Учні десятого та дев’ятого класів шостої школи всю ніч були на варті, охороняючи наметовий табір. А сьогодні після офіційного відкриття продемонстрували свої медичні знання у тестах та на практиці. Завдання у всіх можуть бути різні - вирішує білет, де прописано, що потрібно продемонструвати або пояснити. Наприклад, це можуть бути “дії при черепно-мозкових травмах”. Вчилися також розбирати та збирати автомат, ходити строєм.

Попереду ще чекають змагання у стрільбі, орієнтуванні, краєзнавчі та творчі конкурси. Були також творчі завдання. Наприклад, Ватра.  Його діти готували заздалегідь. Керівники розповідають, що старшокласники не шкодували навіть власних вихідних, щоб підготуватися до конкурсу.

dj3

Тетяна Іванівна, заступник директора з виховної роботи каже, що важко знайти спонсорів: “Допоміг радник міського голови Міхальков Сергій. Він і минулого року допомагав цій команді. На цей рік - пошив форму, запропонував автобус для доїзду, допоміг із харчуванням”.

Інші статті на цю тему

kvitok-dlya-shkolyariv

Виготовлення карток сплатив Фонд Едуарда Мкртчана.

classescover

На заняттях у профільних класах підсилено окремі дисципліни

schooloverover

Цього року випускники та їхні батьки знову вимушені вітати учителів онлайн

коментарі