
Громадськості відмовляють у залученні до розробки проєкту Плану відновлення та розвитку регіону. Оновлено
Продовжуємо слідкувати за тим, що відбувається з плануванням процесу відновлення в Донецької області та її територіальних громадах.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Програму комплексного відновлення Донецької області (ПКВ ДО) поки не розробляють.

“Чи бажаємо ми, щоб повернулися не тільки пенсіонери?”: чому в Донецькій області немає комплексної програми відновлення
Розповідаємо, що відомо наразі про програму комплексного відновлення в нашій області, причини її відтермінування і чому громадськість це не влаштовує
Причини цього в ДонОДА пояснили нестачею відповідних фахівців і неможливістю збору необхідної для розробки програми інформації з поки що окупованих в нашій області територій. Тому вирішили, що ПКВ ДО доцільніше буде почати розробляти після закінчення активних бойових дій.
Громадськість до процесу розробки ПКВ ДО будуть залучати шляхом затвердження поданих з боку громадськості кандидатур. Але тільки після проведення на деокупованих територіях заходів з розмінування й певних інших дій з забезпечення безпеки. Про початок розробки Програми в ОДА обіцяють додатково повідомити через ЗМІ. А поки що розгляд кандидатів від громадськості тимчасово відтермінований.
Наразі представників громадськості така відповідь ОДА влаштовує. Але разом з тим вони вже знають, що їх не будуть залучати до проєкту Плану відновлення та розвитку регіону і територіальних громад (План відновлення), який пов’язаний з ПКВ ДО. І представляє собою перелік конкретних заходів і завдань відновлення та розвитку, проєкти місцевого розвитку громад.
Не включатимуть громадськість до розробки проєкту Плану відновлення через те, що відповідною постановою Кабміну, участь громадськості в цьому процесі не зазначена. Це дуже занепокоює представників громадськості через відсутність доступу до інформації, куди саме будуть витрачатися гроші за цим Планом відновлення.
Під час сумісного засідання представників Громадської ради (ГР) при ОДА з представниками обласної держадміністрації в середині серпня цю постанову обговорили. В результаті ГР при ОДА прийняла рішення звернутись до ДонОДА з проханням все ж таки залучити громадськість до процесів формування порядків з питань відновлення та розвитку регіонів. Задля того, щоб процес розробки проєкту Плану відновлення був прозорим і зрозумілим.
Слід зауважити, що на початку серпня з подібним запитом до ДонОДА про включення представниці ГО “Центр дозвілля дітей з інвалідністю “Дивосвіт”до складу консультативно-дорадчого органу з розробки проєкту регіонального плану відновлення звернулася Юлія Володченко, керівниця зазначеної ГО.
Днями на запит пані Володченко прийшла відповідь-відмова за підписом першого заступника голови облдержадміністрації Ігоря Мороза.
"Відповідними порядками [Постанови Кабміна від 18 липня 2023 року №731 "Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад"], не передбачено залучення представників інститутів громадського суспільства до процесу розробки проєкту плану відновлення та розвитку регіону," - йдеться про причини відмови у відповіді пана Мороза.
В листі також рекомендовано громадським активістам свої пропозиції щодо відновлення територіальних громад надавати безпосередньо до органів місцевого самоврядування.
“Шановні мої колеги по громадській діяльності, а також ті громадяни, що зацікавлені брати участь у формуванні проєкту плану відновлення та розвитку Донецького регіону…
Ні в яких робочих групах та ін. консультативно-дорадчих органах з цього питання бачити вас наша поважна Донецька обласна державна адміністрація - не хоче. Бо то не передбачено Постановою Кабміна від 18 липня 2023 року №731 "Про затвердження порядків з питань відновлення та розвитку регіонів і територіальних громад".
Ну, якось звикайте до того, що найближчим часом вас будуть все частіше викидати з процесів прийняття рішень щодо виділення/розподілу грошей на відбудову нашої держави,” - прокоментувала відмову Юлія Володченко на своїй сторінці у Facebook.
Наразі ГР при ОДА ще очікує відповідь від облдержадміністрації на свій запит, але деякі її представники висловлюють думку, що відповідь буде така сама - долучати громадськість не будуть.
Інші статті на цю тему

Сесії міськради і засідання виконкому не скликатимуться, поки не завершиться воєнний стан плюс 30 днів після цього

«Усе відбудується. Нові будинки, дитячі майданчики, садочки, школи»: завершився конкурс есе про відновлення регіону