Корисно :: Пояснюємо :: 30 травня 2022 12:59 , Олексій Ладика
gumanitarka-kramatorsk

Гуманітарка від краматорського виконкому: як вона розподіляється, хто і як може її отримати

З 23 травня змінився алгоритм видачі гумдопомоги

Паштет з курки по-селянськи, борошно, кава, кисіль, олія, печиво, сухарі, пшенична крупа - ці продукти були у пакеті з гуманітарною допомогою, яку роздавали в одному з пунктів видачі у мікрорайоні "Даманський" у Краматорську. Заздалегідь про видачу ніхто не оголошував - міська влада побоюється, що масове скупчення людей притягне за собою російські ракети.

"Ми не можемо публікувати місця роздачі гуманітарної допомоги. Не дай Бог щось прилетить, загинуть люди, волонтери. [...] Хто буде відповідати, якщо ми зараз маршрути, локації [роздачі гуманітарки] покажемо і туди прилетить? Тому обираємо різні локації, за різними адресами, працює сарафанне радіо, виходимо з гучномовцем", - казав міський голова Олександр Гончаренко в інтерв'ю Kramatorsk Post.

Попри те, що про місце і час видачі гуманітарки ніхто заздалегідь не оголошував, біля входу у будівлю зібралися близько півсотні людей. Перші хвилин п'ять натовп нервує і штовхається, аж поки не утворюється черга - і тоді процес пішов швидко і організовано. 

Людина з паспортом заходить до будівлі, секретар міської ради Ігор Сташкевич, який керує процесом видачі гумдопомоги, заносить її дані у комп'ютер, людина отримує пакунок з продуктами і виходить через інші двері, щоб не штовхатися з тими, хто наступний в черзі.

Повідомлення про видачу гуманітарки з'являється у Telegram-чаті "Даманського", люди, що стоять у черзі, телефонують своїм сусідам і родичам, хтось бачить скупчення людей і йде за ними. Так черга за гумдопомогою стає ще більшою.

Пакунки з продуктами дають тим, хто прописаний у тій частині "Даманського", що лежить від Паркової до Остапа Вишні. Людей з іншої половини мікрорайону просять чекати на роздачу гумдопомоги в їхній частині житлового масиву. Один чоловік прописаний у Соцмісті, але, за його словами, живе на бульварі Краматорському - йому дають пакунок і вносять дані у реєстр. Інший чоловік хотів отримати гумдопомогу за маму, яка живе на Іванівці - йому кажуть, що незабаром у селищі буде видача допомоги і вона отримає її там. 

test Черга за гуманітарною допомогою. Фото - Kramatorsk Post

"Весь травень алгоритм видачі був наступний: активна людина у своєму будинку або на вулиці збирала список людей, які потребують допомоги. Цей список звірявся з реєстром, який міська влада веде з початку широкомасштабного вторгнення до України. Якщо людина жодного разу не отримувала продуктовий набір, такий набір формується і видається у пунктах видачі або зараз розвозиться машинами виконкому", - розповідає журналісту Kramatorsk Post секретар міськради Ігор Сташкевич.

За його словами, у Краматорську працює п'ять пунктів видачі допомоги на старостинських округах і ще десять пунктів видачі періодично відкриваються у різних частинах міста - як-от на "Даманському".

З 23 травня алгоритм видачі гуманітарної допомоги від виконкому у Краматорську змінився. Щоб пришвидшити цей процес, міська влада опублікувала посилання на гугл-форму. Потрібно заповнити цю форму - після цього оператор передзвонить і спитає, в якому пункті видачі видати пакунок (в кінці статті є докладна інструкція і посилання на форму).

Продукти до Краматорська поступають з різних джерел.

"У нас є гіркий досвід 14-го року. Тож коли люди тільки оговтувались від вибухів, ми вже писали листи до тих донорів, які нам допомагали ще у 14-му році. Це Польща, Чехія, Румунія, різноманітні всеукраїнські і міжнародні благодійні фонди. Є фонди, які надсилають саме продукти харчування, є фонди, які кажуть, що можуть закупити харчі на певну суму (зазвичай, це не більше 300 тисяч гривень) в Україні. Львів, наприклад, взагалі надіслав консервацію у півлітрових баночках, і це теж гуманітарна допомога", - каже Сташкевич.

test Видача гуманітарної допомоги. Фото - Kramatorsk Post

За словами секретаря міськради, на сьогодні за гуманітарною допомогою у Краматорську можуть звернутися будь-які люди, які опинилися у складних життєвих умовах: ті, хто залишився без роботи, у яких є діти або люди похилого віку на утриманні тощо.

Самотні люди похилого віку (ЛИШЕ ВОНИ) можуть звернутися до Контакт-центру - там є окремий оператор, який обробляє ці заявки (номер телефону (099)0991505).

Ігор Сташкевич зазначив, що по одному разу отримали гуманітарні набори вихованці садочків, школярі і студенти Краматорська, які залишилися у місті. Їм видавали допомогу у тих місцях, де вони навчаються. 

"Ми бачимо, що повертається багато людей до міста, повертаються діти, тому Управління освіти оновлює списки, ми видамо продуктові набори тим, хто повернувся. Наша задача, як міської влади - не залишити нікого без уваги", - каже посадовець. 

Разом із тим, міська влада просить не звертатися за гуманітарною допомогою тих, хто вже її отримав.

Видача гуманітарки Краматорськ

Лише у "Тато Хабі" пакети з продуктами отримують близько 200 людей на день, а таких центрів видачі допомоги у Краматорську три

"Є поодинокі випадки, коли люди починають нахабніти. Дуже шкода часу волонтерів, коли ми обробляємо заявки, і виявляється, що люди звертаються вже третій чи четвертий раз. Я все розумію, але гуманітарної кризи у самому місті Краматорську немає. Виплати проводяться всім і вчасно. Якщо і бувають якісь затримки з виплатами, то не з вини міської влади, а через те, що змінилися строки цих виплат", - зазначає Сташкевич.

"Зараз ми намагаємось хоча б один пакунок донести до кожної особи у місті. З червня ми чекаємо на нову партію продуктових наборів, у нас вже буде сформований перший реєстр отримувачів гумдопомоги. І вже по цьому реєстру будемо видавати другий раз. Зараз же  допрацьовуємо видачу першого разу", - додає секретар міськради.

Як отримати гуманітарну допомогу у Краматорську

Якщо ви жодного разу не отримували гуманітарну допомогу та не належите до старостинських округів (на цих локаціях допомога видається через старосту), заповніть форму за цим посиланням.

Якщо ви не в змозі самостійно заповнити форму, то вам з цим допоможе оператор за адресою: міська дитяча бібліотека (вул. Паркова,14), з 10:00 до 16:00.

Після опрацювання форми вам передзвонить координатор та запросить отримати гуманітарний набір в пункті видачі. При собі ви або ваша довірена особа повинні мати паспорт та ІПН.

Для краматорців, які мають дітей віком до трьох років і опинилися у скрутному становищі, діє форма за цим посиланням. Після заповнення форми очікуйте на зворотній зв’язок від волонтерів.

* * *

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram.

Інші статті на цю тему

babiescover

Як подати заявку на отримання такої допомоги

obstril-slovyanska (3)

Поранення отримала також її донька

obstril-slov (4)

Серед постраждалих - переселенці з Бахмуту

коментарі