Важливо :: Життя громади :: 07 листопада 2019 22:16 , Краматорск Пост
foto-1

“Хочемо створити роботів, які захищатимуть людей”, - учасники робоклубу у Краматорську

У Краматорську понад півтора місяці працює робоклуб “IT WAY Lab”. Його вихованці – діти 6-15 років, які двічі на тиждень працюють над створенням роботів

За півтора місяці тут сформували чотири групи учнів. У кожній – десять дітей, щоб викладач мав змогу приділити увагу кожній дитині.

Другокласниця Анастасія Мукомел – переселенка з Шахтарська. Дівчинка не пам’ятає, з якого міста з родиною вона виїжджала у 2014 році, але знає, заради чого прийшла на ці заняття.

“Я очікувала, що тут буде цікаво, що я зможу весь час конструювати щось нове, це класно. Я хочу стати програмісткою і створити роботів, які захищатимуть людей. Зараз триває війна, гинуть люди, я б послала на війну армію роботів-трансформерів, це б зберегло життя наших військових. Також колись роботи будуть нашими помічниками – вони будуть готувати їсти, няньчити дітей”, - поділилася Анастасія.

Фото-2

 Анастасія Мукомел завершує роботу над своїм роботом

За заняттями доньки може спостерігати її мама Оксана. В окремій кімнаті тут встановили монітор, на якому транслюють заняття.

“Ця опція з монітором мені подобається, хоча зі слів доньки я теж знаю, що їй тут цікаво, - говорить Оксана Мукомел. - Тут є можливість проявити творчість, є свобода дій, це важливо для моєї доньки”. 

Тренер-організаторка Аліна Курбатова розповідає, що з шестирічного віку тут навчають робототехніці, програмуванню, основам механіки.

“За кілька місяців діти знатимуть про зубчасту передачу і шестерні, вмітимуть з моторами працювати, отримають навички конструювання. Цьому ми навчаємо на прикладах, тому дітям цікаво і неважко”, - говорить Аліна.

Фото-3

 Аліна Курбатова – тренер-організаторка “IT WAY Lab”

За півтора місяці у роболабораторії в учнів є успіхи – вони вже створили робот-пилосос. Попереду – більш складні моделі. Усе необхідне для занять тут видають.

Фото-4

Робот-пилосос – робота учнів “IT WAY Lab”

Знання з робототехніки діти можуть використати і вдома, щоб поремонтувати якісь прилади. Сергій Скрипник є тренером в лабораторії.

Фото-05

Сергій Скрипник – тренер “IT WAY Lab”

Тут вивчають теми з фізики, механіки, кінематики, потім застосовують ці знання, збираючи роботів з конструкторів Лего. За словами тренера, пояснити складні речі можна просто на прикладі іграшок.

“На кінець цього курсу учні зможуть створити робота, який буде виконувати певні місії, корисні для людей у побуті. Своїх перших роботів діти вже показали – це прототипи, які миють підлогу, підмітають, загрібають сміття, щось транспортують.  Це досягнення учнів за місяць роботи, ми влаштовуємо ці покази для батьків, аби вони бачили результати роботи з їхніми дітьми”, - каже Сергій Скрипник.

Фото-6 Фото-7 Фото-8

На заняттях у роболабораторії 

Завдання викладача у лабораторії – показати можливості, решту кожен додумує сам. Пробує, змінює, винаходить, переробляє. Тому кожен робот тут унікальний, створений за уявою дітей.

Фото-9 Фото-10 Фото-11

Учні захоплені процесом творчості

Четверокласник  Рінат Малюский створює робота-розвідника. Хлопець почув про відкриття такої лабораторії у місті і одразу записався.

“Я завжди хотів таким займатися, хочу стати програмістом. Мрію створити робота, який буде розвідником на війні, щоб не гинули люди. Це дуже важливо, щоб зберегти життя. Вдома я не маю таких конструкторів, а тут мені цікаво, батьки підтримують моє захоплення. Я не вірю, що у майбутньому роботи пануватимуть над людьми, вони мають стати їхніми помічниками і захисниками”, - розповів Рінат.

Фото-12

Рінат Малюский тестує свого робота

Заняття тут платні, компанія “QuartSoft” є засновником цієї лабораторії для школярів. Усе почалося з 2016 року, коли у кількох школах Краматорська з'явилися гуртки з робототехніки. За три роки роботи попит на такі заняття зростав все більше, це і спонукало компанію відкрити гурток не на базі однієї зі шкіл, а такий, куди зможуть прийти учні з різних навчальних закладів.

Фото-13 Фото-14 Фото-15

“До нас почали звертатися все більше батьків, які говорили, що діти хочуть займатися у таких гуртках. Тому ми вирішили заснувати лабораторію, куди можуть прийти діти з різних шкіл. Робототехніка – це сучасно, креативно і перспективно. Бачимо, що діти долучаються до цих занять, наше завдання – забезпечити їх усіма матеріалами, аби дати і конструктори, і сучасні знання”, - розповіла менеджерка з персоналу компанії “QuartSoft” Марина Борисенко.

У перспективі у робоклубі “IT WAY Lab” планують відкрити ще додаткові групи для занять вихідними, щоб дітям було зручно займатися творчістю.

Наталя Поколенко

* * *

Подписывайтесь на наш Telegram-канал, чтобы важные новости сами вас находили, и вы не пропустили ничего интересного

Вы также можете следить за обновлениями сайта на  нашей странице в Facebook,в Twitter. Подписывайтесь на нашу страничку в Instagram

Інші статті на цю тему

коментарі