Цікаво :: Люди К. :: 24 травня 2022 13:17 , Максим Ходушко
korableva-yoga-open-air

Інструкторка з йоги з Краматорська стає успішною у Німеччині

Про українку вже пише німецька преса

інструкторка йоги з КраматорськаНадію Корабльову у Краматорську добре знають як інструкторку з йоги. Цією справою вона займалася у нашому місті сім років,  а також працювала викладачем на кафедрі фізичної реабілітації та ерготерапії у ДІТМ МНТУ. 

Скитання Україною 

Надія розповідає, що з початком війни їй з родиною довелося чимало поскитатися Україною, побувавши у різних містах та регіонах. Спочатку переїхали недалеко від Краматорська – у Білозерське, де друзі допомогли знайти житло. Прожили там півтора тижні та зрозумівши, що в усій області стає небезпечно, поїхали далі – сама Надія, чоловік, донька та їхній кіт-мандрівник, який провів з господарями цілий місяць у дорозі. 

Шлях на захід України був дуже важким. Ледь знайшли де переночувати у Дніпрі. Проте у Зна́м'янці у гуртожитку родину Надії зустріли тепло. Через те, що донька захворіла, їм довелося затриматися там ще на три дні. Потім ще день у Хмельницькому – ночували у дитячому садочку. Усюди шукали житло, але воно було або занадто дороге, або його не було зовсім. 

Знайомий запропонував їм пожити у таборі для біженців у Луцьку. Там навіть годували раз чи два на день.

з Луцькими волонтерами З волонтерами в Луцьку

У таборі родина Надії прожила близько десяти днів. Зрештою постійні сирени та загроза наступу з Білорусі змусили їх прийняти рішення виїхати за кордон. 

Зупинка у Німеччині

«В одній з груп у фейсбуці я познайомилася з німкенею Мелані Нойдек. Вона постійно звала до себе, дуже за нас хвилювалася. Вона живе у Георгсмарієнгютте, що входить до району Оснабрюк. Зваживши усі за та проти, ми вирішили їхати. Попереджаючи усі можливі питання, скажу – мій чоловік інвалід. У нього серйозна вада серця, тож у військоматі йому одразу сказали, що в армію не візьмуть, а тому до Німеччини ми вирушили разом».

Зараз Надя з родиною живе саме у Георгсмарієнгютте, невеличкому містечку на північному заході Німеччини, у землі Нижня Саксонія. 

«Моє серце якось одразу до цієї жінки (Мелані) повернулося. Вона звала нас спочатку на два тижні, але ми й досі живемо у неї, бо з житлом тут зараз ситуація дуже непроста. У Мелані, як у багатьох інших німців, нам є чому повчитися. Вона допомогла з поселенням ще шести українським родинам. Це людина зі справжнім золотим серцем. Вона може встати серед ночі та їхати на допомогу тим українцям, яких влаштовувала. 

Мелані якось сказала, що якби у неї в країні була війна, я б теж прийняла її у себе в Україні. А я на це змовчала… Мені було соромно, бо насправді я не знаю, чи змогла б прийняти чужу родину у себе вдома». 

Повернення до занять йогою

Через фейсбук Надія познайомилася з місцевою йогинею і власницею студії Йога Гартен у сусідньому місті Бад-Ібург. Вона запросила українку провести пробний урок. Надя каже, що було дуже важко вивчити одразу багато німецьких слів, але терпінням і працею всього добудеш.

в німецькій студії йоги студію відвідують і німці і емігранти

Після успішного першого уроку власниця студії запрошує Надю проводити заняття на постійній основі. Але Надія не забуває і про своїх співгромадян:

«Для українців я також намагаюся знаходити час та проводити заняття з йоги онлайн безкоштовно. У Краматорську у мене було багато учнів, які потребували постійної практики для підтримання фізичного та психічного здоров’я. А зараз навіть нові люди приєднуються до наших занять. Начебто дрібниці, але хоч щось приємне». 

Місцева газета з Оснабрюка навіть надрукувала статтю про українську інструкторку. Написали про те, як швидко українці дається німецька мова (а це дуже кропітка робота), як вона проводить заняття, а також про Мелані та Катарину, хазяйку студії йоги. 

стаття в німецькому медіа стаття в німецькому виданні про українську інструкторку

 Надія продовжує розповідь:

«Отже, заняття у місті Бад-Ібург я проводжу німецькою мовою. Це для мене дуже складно, але я кожен день навчаюся. Катарина допомагає мені формувати правильні фрази. Її студію відвідують німці, серед яких чимало так званих руських німців, тобто російськомовних. Вони іноді виправляють мої помилки. А я в свою чергу вперто продовжую перекладати свою йога практику німецькою, щоб правильно донести до людей суть йоги та показати травмобезпечність асан». 

У йога-студії Катарини працюють люди різних національностей та походження. Наприклад, чоловік з Індії Ашвіні або азіатка Ні. Тепер там працює і українка Надія Корабльова. У неї, щоправда, далеко не повний робочий день, тож у планах дівчини шукати ще одну роботу, а у студії підробляти, так би мовити для души, бо ж йога – це її улюблена справа.

На заняття йогою до української інструкторки приходять люди різного віку – від 16 до 70 років. І це її дуже радує, бо означає, що вони  активно піклуються про те, щоб бути здоровими. Так само, як і в Україні, це переважно жінки, але є на заняттях у Наді й кілька чоловіків. 

Велике німецьке серце та поради українцям 

заняття йогоюМелані Нойдек прихистила не лише Надію з чоловіком та донькою. Вона допомогла також її батькам, які зараз живуть разом з батьками Мелані у сусідньому містечку, тож родина не розділена великою відстанню і може бачитися.

«Вдень є справи, заняття. А по ночах я дивлюся новини та тихенько плачу, щоб ніхто не бачив. Життя розділене на до та після… Та все одно треба жити, руки опускати ми не маємо права. Що буде далі – я не знаю. Поплакала, підняла голову, стиснула зуби та продовжую робити те, що від мене потрібно, з подвоєною завзятістю. Звичайно, ми всі хочемо додому. Але війна навчила нас жити сьогоднішнім днем та не думати про завтра». 

Надія відзначає, що німці дуже працьовиті люди. Вони постійно чимось зайняті – щось роблять у домі, у городі чи саду, доглядають тварин тощо. Отже, коли українці потрапляють у німецькі родини, їм не варто поводитися наче гості у готелі all inclusive «на всьому готовому»:

«Якщо ви живете у родині, разом з ними, допомагайте їм принаймні у побуті. Бо це ж дуже складно приготувати всім поїсти, кожному подати, випрати речі, прибрати у кімнаті. Не сидіть без діла. Покажіть українців з кращого боку».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram

Англомовні повідомдення ми публікуємо в своєму Twitter

Інші статті на цю тему

joga-u-kramatorsku (12)

Усі, хто приходять на заняття, кажуть, що після йоги їм стає спокійніше

flaccover

Як вона пояснила свій вчинок

mustafa nayem

На його думку, повернення цих людей лише на патріотизмі не збудується

коментарі