Цікаво :: Люди К. :: 24 травня 2022 13:17 , Максим Ходушко
korableva-yoga-open-air

Інструкторка з йоги з Краматорська стає успішною у Німеччині

Про українку вже пише німецька преса

інструкторка йоги з КраматорськаНадію Корабльову у Краматорську добре знають як інструкторку з йоги. Цією справою вона займалася у нашому місті сім років,  а також працювала викладачем на кафедрі фізичної реабілітації та ерготерапії у ДІТМ МНТУ. 

Скитання Україною 

Надія розповідає, що з початком війни їй з родиною довелося чимало поскитатися Україною, побувавши у різних містах та регіонах. Спочатку переїхали недалеко від Краматорська – у Білозерське, де друзі допомогли знайти житло. Прожили там півтора тижні та зрозумівши, що в усій області стає небезпечно, поїхали далі – сама Надія, чоловік, донька та їхній кіт-мандрівник, який провів з господарями цілий місяць у дорозі. 

Шлях на захід України був дуже важким. Ледь знайшли де переночувати у Дніпрі. Проте у Зна́м'янці у гуртожитку родину Надії зустріли тепло. Через те, що донька захворіла, їм довелося затриматися там ще на три дні. Потім ще день у Хмельницькому – ночували у дитячому садочку. Усюди шукали житло, але воно було або занадто дороге, або його не було зовсім. 

Знайомий запропонував їм пожити у таборі для біженців у Луцьку. Там навіть годували раз чи два на день.

з Луцькими волонтерами З волонтерами в Луцьку

У таборі родина Надії прожила близько десяти днів. Зрештою постійні сирени та загроза наступу з Білорусі змусили їх прийняти рішення виїхати за кордон. 

Зупинка у Німеччині

«В одній з груп у фейсбуці я познайомилася з німкенею Мелані Нойдек. Вона постійно звала до себе, дуже за нас хвилювалася. Вона живе у Георгсмарієнгютте, що входить до району Оснабрюк. Зваживши усі за та проти, ми вирішили їхати. Попереджаючи усі можливі питання, скажу – мій чоловік інвалід. У нього серйозна вада серця, тож у військоматі йому одразу сказали, що в армію не візьмуть, а тому до Німеччини ми вирушили разом».

Зараз Надя з родиною живе саме у Георгсмарієнгютте, невеличкому містечку на північному заході Німеччини, у землі Нижня Саксонія. 

«Моє серце якось одразу до цієї жінки (Мелані) повернулося. Вона звала нас спочатку на два тижні, але ми й досі живемо у неї, бо з житлом тут зараз ситуація дуже непроста. У Мелані, як у багатьох інших німців, нам є чому повчитися. Вона допомогла з поселенням ще шести українським родинам. Це людина зі справжнім золотим серцем. Вона може встати серед ночі та їхати на допомогу тим українцям, яких влаштовувала. 

Мелані якось сказала, що якби у неї в країні була війна, я б теж прийняла її у себе в Україні. А я на це змовчала… Мені було соромно, бо насправді я не знаю, чи змогла б прийняти чужу родину у себе вдома». 

Повернення до занять йогою

Через фейсбук Надія познайомилася з місцевою йогинею і власницею студії Йога Гартен у сусідньому місті Бад-Ібург. Вона запросила українку провести пробний урок. Надя каже, що було дуже важко вивчити одразу багато німецьких слів, але терпінням і працею всього добудеш.

в німецькій студії йоги студію відвідують і німці і емігранти

Після успішного першого уроку власниця студії запрошує Надю проводити заняття на постійній основі. Але Надія не забуває і про своїх співгромадян:

«Для українців я також намагаюся знаходити час та проводити заняття з йоги онлайн безкоштовно. У Краматорську у мене було багато учнів, які потребували постійної практики для підтримання фізичного та психічного здоров’я. А зараз навіть нові люди приєднуються до наших занять. Начебто дрібниці, але хоч щось приємне». 

Місцева газета з Оснабрюка навіть надрукувала статтю про українську інструкторку. Написали про те, як швидко українці дається німецька мова (а це дуже кропітка робота), як вона проводить заняття, а також про Мелані та Катарину, хазяйку студії йоги. 

стаття в німецькому медіа стаття в німецькому виданні про українську інструкторку

 Надія продовжує розповідь:

«Отже, заняття у місті Бад-Ібург я проводжу німецькою мовою. Це для мене дуже складно, але я кожен день навчаюся. Катарина допомагає мені формувати правильні фрази. Її студію відвідують німці, серед яких чимало так званих руських німців, тобто російськомовних. Вони іноді виправляють мої помилки. А я в свою чергу вперто продовжую перекладати свою йога практику німецькою, щоб правильно донести до людей суть йоги та показати травмобезпечність асан». 

У йога-студії Катарини працюють люди різних національностей та походження. Наприклад, чоловік з Індії Ашвіні або азіатка Ні. Тепер там працює і українка Надія Корабльова. У неї, щоправда, далеко не повний робочий день, тож у планах дівчини шукати ще одну роботу, а у студії підробляти, так би мовити для души, бо ж йога – це її улюблена справа.

На заняття йогою до української інструкторки приходять люди різного віку – від 16 до 70 років. І це її дуже радує, бо означає, що вони  активно піклуються про те, щоб бути здоровими. Так само, як і в Україні, це переважно жінки, але є на заняттях у Наді й кілька чоловіків. 

Велике німецьке серце та поради українцям 

заняття йогоюМелані Нойдек прихистила не лише Надію з чоловіком та донькою. Вона допомогла також її батькам, які зараз живуть разом з батьками Мелані у сусідньому містечку, тож родина не розділена великою відстанню і може бачитися.

«Вдень є справи, заняття. А по ночах я дивлюся новини та тихенько плачу, щоб ніхто не бачив. Життя розділене на до та після… Та все одно треба жити, руки опускати ми не маємо права. Що буде далі – я не знаю. Поплакала, підняла голову, стиснула зуби та продовжую робити те, що від мене потрібно, з подвоєною завзятістю. Звичайно, ми всі хочемо додому. Але війна навчила нас жити сьогоднішнім днем та не думати про завтра». 

Надія відзначає, що німці дуже працьовиті люди. Вони постійно чимось зайняті – щось роблять у домі, у городі чи саду, доглядають тварин тощо. Отже, коли українці потрапляють у німецькі родини, їм не варто поводитися наче гості у готелі all inclusive «на всьому готовому»:

«Якщо ви живете у родині, разом з ними, допомагайте їм принаймні у побуті. Бо це ж дуже складно приготувати всім поїсти, кожному подати, випрати речі, прибрати у кімнаті. Не сидіть без діла. Покажіть українців з кращого боку».

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоби важливі статті самі вас знаходили і ви нічого не пропустили. Також на нас можна підписатись у Viber.

Ви також можете слідкувати за оновленнями нашого сайту на сторінці у Facebook. Слідкуйте за нами у Instagram

Англомовні повідомдення ми публікуємо в своєму Twitter

Інші статті на цю тему

Pakin (6)

У військовослужбовця залишилися батьки і сестра, дитина і вагітна дівчина

svyatogorsk

Чим живе зараз і про що мріє Святогірськ - напівзруйноване місто, що пережило окупацію, але на зламалося і вірить у відродження слави курортної перлини та місця сили

olena-kruglova-povernnya-z-polshchi (1)

Історія мого повернення з-за кордону

коментарі