Важливо :: Життя громади :: 16 грудня 2022 10:16 , Краматорск Пост
mobilizaciya

Інтерв’ю з воєнкомом: як проходить мобілізація у Краматорську і районі і чому повістки видають на вулицях

Минає десятий місяць повномасштабної війни росії проти України. Тисячі жителів Краматорського району у Збройних сил України захищають нашу країну

testНачальник територіального центру комплектування та соціальної підтримки Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (РТЦК) полковник Володимир Притков (на фото) розповів про перебіг мобілізації в районі, чому на вулицях роздають повістки, що буде з людиною, яка не з’явилася по повістці на мобілізацію, чому можуть відмовити у службі в армії і яких спеціалістів зараз не вистачає в ЗСУ.

Розкажіть, як триває мобілізація в Краматорському районі?

Мобілізація в нашому районі триває за планом. Охочих приєднуватися до лав ЗСУ вистачає. Варто зазначити, що багато українців, які повернулися з Європи додому, також долучаються до захисту Батьківщини. Конкретні цифри називати ми не можемо.

Чи могли б ви порівняти статистику з початком російського вторгнення і зараз?

Звичайно, кількість зменшилася, але це пов’язано і з тим, що військові частини зараз вже укомплектовані, а ситуація в країні не така напружена, як була в лютому чи на початку березня. Свідомі громадяни продовжують прибувати до РТЦК та виявляють своє бажання захищати Україну від російського окупанта.

Краматорськ – один з районів, де сьогодні люди активно зголошуються виконувати свій конституційний обов’язок та комплектують підрозділи, котрі стримують агресора на сході та півдні нашої держави. Але, звичайно, найбільша кількість бажаючих прогнати росіян була саме у лютому-березні — і це цілком закономірно.

Нагадайте, що потрібно для того, щоб вступити на службу у ЗСУ?

Прибути до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки та місцем проживання чи там, де особа стоїть на обліку, та виявити бажання приєднатися до ЗСУ. З собою необхідно мати документи, які підтверджують особу. Пройти медичний огляд та визначитися зі спеціальністю. Але також може бути і відмова, адже відбувається відбір на військову службу. До цього теж потрібно бути готовим.

Ми не раз бачили, як на вулиці роздають повістки. Поясніть, чому це відбувається, та що має робити людина, яка отримала повістку?

Вручити повістку можуть співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або ж представники органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ.

У законодавстві не передбачено конкретне місце вручення повістки.

Так як в країні йде війна та мобілізація, працівниками РТЦК та військовослужбовцями здійснюється вручення повісток та планове оповіщення і це абсолютно нормально.

Нерідко у соцмережах бачимо дискусії, кого більше мобілізують до війська – місцевих чи переселенців. Напевне, в абсолютних цифрах це порівнювати не можна, а у відсотках?

Ці дискусії нічим не підкріплені, адже необхідну кількість мобілізованих сьогодні визначає Генеральний штаб Збройних Сил України, він же формує черговість призову. Це залежить від кількості осіб, як проживають в районі.

Наприклад, з Харківської області більше мобілізують людей, ніж з Івано-Франківської, адже на Харківщині проживає більше населення. Тобто кількість визначається тим, скільки людей стоїть на обліку в тій чи іншій області.

Чи бувають випадки, коли людина отримала повістку на мобілізацію, і не з’явилася у визначений день? Подаєте їх в розшук? Таких фактів багато?

Такі випадки, звичайно, бувають. Інформацію стосовно осіб, які ухиляються від мобілізації, ми передаємо до правоохоронних органів і вони здійснюють їх пошук та притягнення до відповідальності. Таких фактів небагато, але вони, на жаль, є.

Поруч з цим знаємо історії про людей, які прийшли до військкомату, хотіли захищати Україну, але їм відмовили чи просто сказали: “Очікуйте”. Які можуть бути причини відмови у мобілізації охочим?

Військові частини були укомплектовані бажаючими майже відразу після нападу росії. Відповідно, в ЗСУ є також відбір, який людина має пройти. Мати гарне здоров’я, корисну спеціальність, вміння та навички, які допоможуть їй успішно виконувати свої обов’язки на службі. Кожна особа має бути призначена на конкретну посаду. Якщо особа не проходить такий відбір — ми, звичайно, не можемо її прийняти.

Мобілізовані зараз йдуть одразу на фронт? Скільки триває підготовка військового перед відрядженням до зони бойових дій, чого саме навчають новобранців?

Спочатку обов’язково потрібно пройти медичну комісію, котра сьогодні відбувається за спрощеною системою. Кандидата на військову службу оглядають визначені спеціалісти. Проте, якщо людина має скарги на стан здоров’я, то вона направляється на дообстеження до цивільних лікарень чи поліклінік, і вже за результатами цього обстеження військова медична комісія приймає відповідне рішення – можна чоловікові чи жінці служити або ні. Мобілізація 2022 року в Україні має на меті призвати на службу тих, хто має досвід у військовій справі.

Як жителі району (міста) можуть допомогти військовим? І чого не потрібно робити?

Українці об’єдналися і активно допомагають волонтерам. На потреби ЗСУ збирають кошти, а також передають автомобільну техніку. На нашу думку, потрібно продовжувати допомагати, щоб хлопці відчували підтримку та успішно виконували бойові завдання. Адже саме в єдності — наша сила.

Не потрібно писати будь-яку інформацію стосовно місця розташування військових, не викладати в мережі фото техніки, а також потрібно з розумінням відноситися до мобілізаційних заходів. У нас всіх одна мета — перемога.

І на завершення — яких спеціальностей зараз не вистачає у нашому війську?

Станом на сьогодні Збройним Силам України потрібні розвідники, артилеристи, спеціалісти сил ППО, а також члени екіпажів бронемашин і танків.

Ці фахівці, за потреби, укомплектовуватимуть ті підрозділи, котрі виконують завдання в різних місцях України. Тому звертаємося до свідомих громадян, котрі мають досвід служби за даними військово-обліковими спеціальностями – прийти до Краматорського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації та отримати подальші вказівки.

Інші статті на цю тему

informator_1
obstril5

Обстріл спричинив страшні руйнування в місті

Oliynyk2

Як воюється, про що міркується та що найтяжче в службі мобілізовного без досвіду, розповідає краматорець Олександр, мобілізований в перші дні повномасштабного вторгнення

коментарі