Корисно :: Пояснюємо :: 27 січня 2022 14:15 , Олена Круглова
poliomiyelit-vakcina (1)

Із лютого в Донецькій області стартує вакцинальна кампанія проти поліомієліту

Про важливість, причини та терміни її проведення розповіли керівники обласного департаменту охорони здоров'я

З 1 лютого в Україні розпочнуться додаткові тури вакцинації проти поліомієліту. Про це під час брифінгу 25 січня повідомив начальник відділу стратегічного розвитку охорони здоров’я Донецької ОДА Олександр Педенко.

Олександр Педенко, Дмитро Яковенко

Він повідомив, що за підсумками минулого року щеплення від цього захворювання в Донецькій області отримали лише 83% дітей віком до 1 року і 83,5% дітей до 6 років.

Щеплення

Поки вчені намагаються побороти коронавірус, актуальним залишається питання вакцинації від інших захворювань

Нагадаємо, що відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Зробити щеплення можна в державних поліклініках безоплатно.

Перші два щеплення дітям проводять інактивованою вакциною, наступні чотири щеплення діти отримують у вигляді оральної вакцини. В такий спосіб у дітей формують імунітет до хвороби на все життя.

Відповідно до вимог МОЗ України, на першому етапі прийдешньої вакцинальної кампанії щеплення робитимуть дітям 6 місяців до 6 років, які не пройшли своєчасне вакцинування інактивованою вакциною, згідно календарного плану обов’язкових щеплень. Додатково планують проводити бесіди з батьками, які цілеспрямовано відмовилися від щеплень. Адже, за словами Олександра Педенка, тільки за минулий рік 3216 батьків відмовились щепити своїх дітей від поліомієліту.

Другий етап передбачає вакцинування оральною вакциною дітей до 6 років, навіть якщо вони мають усі необхідні щеплення відповідно до Національного календаря. Це необхідно для захисту дітей від інфікування та зупинення циркуляції вірусу. Цей етап проходитиме в березні.

Поліомієліт - що це і чим небезпечний

Чим небезпечний поліомієліт розповів під час брифінгу головний позаштатний дитячий інфекціоніст департаменту охорони здоров’я ДонОДА Дмитро Яковенко.

“Поліомієліт - це інфекційне захворювання, тобто захворювання, яким можна заразитися. Воно передається повітряно-крапельним та фекально-оральним шляхами: через воду, побутові предмети, рукостискання, через продукти харчування.

Останнім часом в західних частинах нашої країни фіксуються випадки паралітичного поліомієліту, який, за статистикою, зустрічається рідше відносно інших форм інфекції.

Тому сьогодні ми маємо нагадати про цю хворобу і підкреслити важливість вакцинації дітей. Тільки це їх вбереже від стійкої інвалідизації. Адже від паралітичної форми поліомієліту ще жодна людина в світі не одужала.

Якщо в хворого стався параліч, якщо відбувається розвиток сполучної тканини в передніх корінцях спинного мозку, тобто там утворюється рубець, то це ми, лікарі, вже не зможемо вилікувати. Людина на все життя залишиться в інвалідному візку.

І головним заходом профілактики є не миття рук чи термічна обработка. Ці заходи не є специфічною профілактикою.

Головним заходом профілактики з 60-х років минулого століття - є вакцинація.

І ми маємо наглядні показники того, що за 60-ті, 70-ті, 80-ті, 90-ті та початок 2000-х років випадки поліомієліту практично зійшли нанівець у странах Європи, в тому числі і в Україні, де проводилася масова імунізація населення. Випадки захворювання за весь цей час фіксувалися лише в странах Азії, Африки, Латинської Америки з низьким рівнем розвитку, де населення фактично не мало змоги отримати профілактичне щеплення.

Тому я звертаюся з великим проханням дуже відповідально поставитися до вакцинальної кампанії проти поліомієліту, яку ми розпочинаємо з 1 лютого, всіх учасників цього процесу - від медичних працівників до батьків дітей”, - зазначив Дмитро Яковенко.

В матеріалі використані ілюстрації Depositphotos.

***

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб важливі новини самі вас знаходили, і ви не пропустили нічого цікавого.

Ви також можете слідкувати за оновленнями сайту на нашій сторінці в Facebook. Підписуйтесь на наш Instagram.

Інші статті на цю тему

koronavirus

Наразі у Краматорську немає вакцини Pfizer, її постачання очікують на цьому тижні

vakcinaciya-donmet

І де її можна отримати у Краматорську

scheplennya

У зв’язку з війною в Україні спостерігається зменшення рівня охоплення рутинними щепленнями як дітей, так і дорослих

коментарі